Теми за Android MI Заклучување со отпечатоци за MIUI

Се согласувам или не, изгледот е важен. Оваа поговорка се однесува на секое поле, од нашиот живот до гаџетите што ги користиме секојдневно. Значи, тука сме со Android MI Themes Fingerprint Lock. Ако сакате да знаете што е тоа и како да го примените на вашиот телефон. Добијте ги одговорите овде.

Меѓу сите андроиди, Xiaomi е одличен и не мора да зборуваме за нив. Нивните гаџети се доволни сами да не убедат. Елегантен и футуристички дизајн, врвен квалитет, иновации и најнова технологија по најевтини цени. Има повеќе од една причина да се сака што и да се појави со овој бренд.

Освен сите работи, она што е на врвот на листата и нè тера да се заљубиме во MI е неговиот MIUI интерфејс кој не поврзува со хардверот. Со текот на времето, тој беше надграден со повеќе кориснички и подобри квалитети за искуство.

Но, има уште подобри измени за тоа и тука сме со еден за вас што можете да го преземете од официјалната врска дадена овде.

Теми за Android MI Заклучување со отпечаток од прст

Слика од Андроид MI теми Заклучување со отпечаток од прст

Како што споменавме претходно, MI е повеќе за прилагодување и добивате многу опции, било да е хардверот или софтверот за да го промените според вашиот вкус и преференции. Темите MIUI се пример што можете лесно да ги промените, во секое време.

Значи, овде зборуваме за Android MI Themes Fingerprint Lock во кој веднаш ќе се заљубите поради неговиот изглед и дизајн што можете да ги примените на кој било од вашите мобилни телефони Xiaomi.

Доаѓа со невообичаен дизајн што не го гледаме често во темите за мобилни телефони. Пријатен за око и целосно одговорен со стил кој можете да го покажете како најнова мода. Оваа тема на Xiaomi има елегантен и чист распоред што се шири низ уредот од предниот интерфејс до внатрешните подапликации и папки.

Што е заклучување со отпечаток од прст на Mi Themes?

Слика од Што е Заклучување со отпечатоци од прсти на MI теми

Ова е тема за вашите уреди со Xiaomi со Android, било да е тоа Redmi или друго. Веднаш ќе го промени изгледот на вашиот гаџет со врвен изглед, боја и икони, сето тоа бесплатно. Ако сакате да добиете жесток изглед на телефонот со анимација за отпечатоци, ова е за вас.

Проверете ги иконите кои се добро поставени и со совршена големина што го исцртуваат интерфејсот што му дава изглед на беспрекорен распоред. Панелот за известувања е сè што треба да го видите и веднаш ќе ве убеди за неговиот чист простор со сите детали во совршен тон и акцент со нова лента за статус.

Одете до панелот за известувања и набљудувајте ги иконите на апликацијата, поставките, телефонот, пораките, контактите, панелот за јачина на звук или менаџерот на датотеки. Сите имаат сличен дизајн и изглед што дава врвно чувство. Сепак, најдобриот дел е што оваа тема е потполно бесплатна за користење и може да ја добиете на вашиот уред Xiaomi сега.

Работи совршено на кој било уред од брендот Xiaomi, било да е тоа MI или Redmi што работи барем со MIUI 11. Затоа, проверете го и дајте му на вашиот мобилен телефон сосема нов изглед. Идеален колаж од совршени бои, конзистентност во дизајнот и врвна карактеристика, сето тоа бесплатно.

Како да се примени Заклучување на отпечаток од прст на тема MI

Еве ги сите детали што треба да ги следите чекор по чекор за да примените MI Theme Fingerprint Lock = тема користејќи го уредувачот на теми MIUI.

Чекор 1

Преземете ја датотеката од врската дадена погоре.

Чекор 2

Преземете го MIUI Theme Editor од Google PlayStore.

Чекор 3

Отворете ја апликацијата за уредување.

Чекор 4

Лоцирајте ја темата што сте ја презеле претходно од опцијата за прелистување во уредникот.

Чекор 5

Изберете ја опцијата Start и одете на следната опција.

Чекор 6

Изберете или Допрете заврши.

Чекор 7

Овде ќе се појави барање за инсталирање на темата допрете на неа.

Чекор 8

Ова автоматски ќе ја инсталира темата за вас. Проверете го со враќање во продавницата за теми и можете да ја видите неодамна инсталираната. Допрете го и аплицирајте.

Чекор 9

Рестартирајте, ако вашиот телефон ако најдете некои дефекти за правилна инсталација.

Прочитај Филтер за тажно лице TikTok: Полноправно водич или Откријте Вшапката е X веднаш до името на Snap Chat.

Заклучок

Теми за Android MI Заклучувањето со отпечаток од прст е неверојатна тема за уредите Xiaomi кои користат MIUI. Можете да му дадете нов изглед на вашиот телефон со преземање и веднаш да го примените на екранот. Проверете го сега.

Оставете коментар