Распоред на Купот на Азија 2022 за Супер 4, епски судири, детали за стриминг

Навивачите на крикет се сведоци на огромни натпревари меѓу азиските нации што играат крикет. Зборуваме за Купот на Азија 2022 година, кој сега се пласираше во супер четири коло бидејќи Пакистан беше последниот тим што го резервира своето место. Ќе го обезбедиме распоредот за Супер 2022 на Купот на Азија 4 година, заедно со некои други важни детали во врска со настанот.

Бангладеш и Хонг Конг се репрезентациите кои ги загубија двата натпревари во групата и сега се надвор од турнирот. Минатата ноќ Пакистан го победи Хонг Конг со рекордна разлика од 155 трчања, откако ги скрши само 38 трчања.

Доминантните ги потврдија четирите екипи кои ќе се соочат во супер четворката. Авганистан, Индија, Шри Ланка и Пакистан се квалификуваа за оваа конкретна рунда од настанот. Секој тим ќе се соочи еден со друг еднаш, а најдобрите 2 ќе играат во финалето на настанот.

Распоред на Купот на Азија 2022 Супер 4

Натпреварите ќе започнат вечерва кога Авганистан ќе ги одмери силите со Шри Ланка. Шри Ланка ќе бара да се реваншира за поразот во групната фаза во кој Авганистан апсолутно ги збуни лавовите од Ланка со нивниот настап.

Во недела ќе бидеме сведоци на уште едно Ел Класико на крикет кога Пакистан повторно ќе се соочи со Индија. Ќе биде уште еден одличен натпревар за гледање бидејќи и двете екипи се чини дека се во одлична форма. Првиот натпревар ги оправда очекувањата и навивачите ги очекува уште еден трилер.

Слика од екранот на распоредот на Купот на Азија 2022 за Супер 4

Потоа ќе гледате и Шри Ланка против Пакистан, Пакистан против Авганистан и Индија против Авганистан во супер четворката. Сите натпревари ќе започнат во исто време и ќе се играат на две терени Шарџа и Дубаи.

Целосен распоред на Купот на Азија 2022 Супер 4

Еве целосни детали поврзани со натпреварите кои ќе се играат во Супер четворката рунда.

  • Натпревар 1 – сабота, 3 септември: Авганистан против Шри Ланка, Шарџа
  • Натпревар 2 - недела, 4 септември: Индија против Пакистан, Дубаи
  • Натпревар 3 – вторник, 6 септември: Шри Ланка против Индија, Дубаи
  • Натпревар 4 - среда, 7 септември: Пакистан против Авганистан, Шарџа
  • Натпревар 5 - четврток, 8 септември: Индија против Авганистан, Дубаи
  • Натпревар 6 – петок, 9 септември: Шри Ланка против Пакистан, Дубаи
  • Недела, 11 септември: Финале на две најдобри екипи, Дубаи

Азија куп 2022 Супер 4 пренос во живо

Натпреварите ќе започнат во 7 часот по индиско и 30 часот по локално време. Еве ја листата на радиодифузери на кои можете да се вклучите и да уживате во најдобрата акција за крикет.

земји           канал
ИндијаStar Sports, DD Sports
Хонг Конг         Starвездени спортови
Пакистан              PTV Sports, Ten Sports, Daraz Live
Бангладеш        Канал 9, БТВ Национален, ТВ Гази (ГТВ)
Авганистан       ТВ Аријана
Шриланка               SLRC
Австралија, Нов Зеланд, КанадаЈуп ТВ
Јужна Африка       SuperSport

Само преземете ги апликациите на овие канали споменати погоре за да го гледате Купот на Азија 2022 во живо на вашиот мобилен уред ако немате пристап до ТВ екраните. Секако, никогаш не би сакале да ги пропуштите епските судири меѓу азиските гиганти.

Можеби ќе сакате да проверите Азија куп 2022 Список на играчи на сите тимови

Најчесто поставувани прашања

Колку пати Индија ќе игра со Пакистан?

Ќе ги видиме овие два тима повторно да ги заклучуваат роговите во недела и ако двата тима успеат да останат на второ место по супер 4, тогаш би можеле да бидеме сведоци и на финале Пакистан против Индија Азија куп 2022 година.

Кога ќе започне Супер 4 рундата?

Супер 4 коло ќе започне денес на 3 септември 2022 година каде Авганистан ќе ги одмери силите со селекцијата на Шри Ланка.

Конечната пресуда

Купот на Азија 2022 веќе има неколку фантастични игри и забавата ќе продолжи во претстојната фаза на супер четири. Го обезбедивме распоредот за Супер 2022 на Купот на Азија 4 година и другите клучни детали што ќе бидете среќни да ги знаете. Тоа е сè за овој за сега се потпишуваме.

Оставете коментар