Голема уста епизода 9 спојлери, преглед, датум, време, повторување

Популарниот крими трилер ТВ серии Big Mouth ќе приреди многу изненадувања во претстојната 9-та епизода. Ќе ги обезбедиме сите детали поврзани со епизодата 9 на Big Mouth, вклучувајќи датум, време, спојлери, преглед и каде да ја гледате епизодата.

Станува збор за тековна јужнокорејска телевизиска серија во која глумат многу познатите Im Yoon-ah и Kim Joo-Hun. Одамна не сме ја виделе Ким на телевизија и неговите обожаватели со задоволство го гледаат повторно на екранот. Се емитува секој петок и сабота, така што оваа недела доаѓаат епизодите 9 и 10.

Приказната се врти околу адвокат со слаби перформанси, кој одеднаш се вклучува во случај на убиство. Тој е малтретиран од повисоките класи кои му се закануваат на неговиот живот и семејство, откако длабоко копа во заговори меѓу овие богати привилегирани класи.

Big Mouth епизода 9

The Big Mouth Ep 9 ќе откријат многу настани и ќе биде многу возбудлив дел од шоуто. Шоуто е во режија на О Чунг-Хван и Бае Хјун-Џин и е една од најдобро оценетите јужнокорејски ТВ серии што премиерно се прикажуваат на ТВ МБЦ.

Во последниот дел, бевме сведоци дека Чанг-хо е Големиот глушец во неговите соништа и ужасно големо време. Чанг Хо се мачи во болничкиот центар. Тој се чувствува многу слаб и не може да се ослободи, тогаш Ми-Јанг доаѓа на помош и нуди лекови.

Слика од екранот од 9-та епизода Big Mouth

Џи-Хун и Џунг-Рак доаѓаат дополнително да го мачат и да му дадат серум и да го слушнат како вика од болка. Тие се обидуваат да нанесат дополнителна штета на веќе макотрпна личност. Од друга страна, тој престанува да се движи за да набљудува глушец на себе.

Многу други настани се случија во претходната епизода и фановите можат да очекуваат повеќе од истото и од претстојниот дел. Приказната ќе стане поинтересна и ќе ве држи на работ на вашите места во текот на целата епизода.

Big Mouth епизода 9 Спојлери и преглед

Фановите на оваа привлечна криминална серија ќе бидат воодушевени кога ќе слушнат дека Џери е сè уште жив и тоа ќе биде откриено во претстојната епизода. Тој е тешко ранет, но жив, како што видовме во прегледот на Рата 9.

Ќе биде многу возбудливо бидејќи Чанг Хо повторно ќе се врати во затвор и ќе се обиде да комуницира со Биг Маус и ќе го повика да се соочи лице в лице. Исто така, третманот на Џери во болницата и движењето на доктор Хјун исто така изгледа сомнително.

Некој ќе го отвори златниот сеф на претстојната рата и сигурно ќе бидете сведоци на неочекуваното лице кое се обидува да го отвори. Рата 9 ќе биде проследена со рата 10 следниот ден и ќе се случи уште еден убедлив сет на настани.

Датум на издавање на Big Mouth Ep 9

Еп 9 од оваа фасцинантна серија ќе биде објавена на 26 август 2022 година во петок во 21:50 часот (KST). Епизодата ќе биде емитувана на ТВ МБЦ за корејските гледачи. Епизодата 10, исто така, ќе биде објавена во исто време во сабота на 27 август 2022 година.

Каде да ја гледате Big Mouth епизода 9

Ако не сте локален гледач и сакате да ја гледате оваа серија, тогаш забележете ги долу дадените стандардни времиња. Сигурно не сакате да го пропуштите следниот дел ако ја следевте серијата од почеток. Достапно е и за стриминг на Disney+ во одбрани региони, па ако е достапен во вашата земја, тогаш можете да го гледате во секое време откако ќе биде објавен.

Еве кои временски зони ќе се емитуваат на ТВ екраните.

  • Централно време: 7:50 часот (26 август)
  • Британско време: 1:50 часот (26 август)
  • Источно време: 8:50 часот (26 август)
  • Пацифичко време: 5:50 часот (26 август)
  • Време на Филипини: 8:50 часот (26 август)

Исто така прочитајте:

Спојлер на One Piece 1053

Спојлер на Токио Ревенџерс, поглавје 254

Конечната пресуда

Па, оваа ТВ серија е една од најжешките што се движат низ светот и ја следат милиони. Затоа, ги претставивме сите детали поврзани со Big Mouth епизода 9. Се надевам дека ќе уживате во читањето бидејќи сега се збогуваме.

Оставете коментар