Приспособени кодови за PC Tycoon ноември 2023 година – Присвојувајте корисни ставки

Ги барате работните Прилагодени тајкунски кодови за компјутери? Па, тогаш дојдовте на вистинското место бидејќи ќе ги обезбедиме сите нови кодови за Custom PC Tycoon Roblox. Има многу работи за барање за играчите, како што се делови за компјутер, готовина, процесор, ладилници и многу повеќе бесплатно.

Custom PC Tycoon е уникатно Roblox искуство развиено од официјалната група Fallen Worlds. Играта е за изградба на персонални компјутери. Првпат беше објавен во февруари 2021 година и сега има над 58.1 милиони посети заедно со 313 илјади омилени.

Во оваа авантура на Roblox, играчите се нурнуваат во светот на градење компјутери со тоа што започнуваат сопствен бизнис и се натпреваруваат со други. Целта е да станеме најдобри во продажбата на персонализирани компјутери. Можете да почнете да купувате компоненти со повисок квалитет кои ќе ги направат десктоп компјутерите уште помоќни и ќе ви овозможат да ги продавате по повисока цена.

Кои се шифрите за прилагодени PC Tycoon

Подготвивме комплетно вики Custom PC Tycoon Codes во кое ќе ги научите сите детали за шифрите за оваа игра на Roblox. Заедно со активните кодови, ќе дознаете како да ги користите во играта и наградите што ќе ги добивате откако ќе добиете откуп.

Програмерите и издавачите на игри ги обезбедуваат овие кодови за да им дадат бесплатни работи на играчите. Овие шифри се составени од букви и бројки и може да се внесат во играта за да добиете бесплатни ставки. Програмерите обично ги објавуваат овие кодови на страниците на социјалните медиуми на играта за заедницата да ги користи.

Играчите навистина сакаат да ги користат овие кодови бидејќи можат да ја подобрат играта со тоа што ќе им дадат корисни ставки и ресурси. Овие добрини можат да ви помогнат да изградите вредни компјутери и исто така да отклучите одлични награди за прилагодување во играта.

Ви препорачуваме да ги обележите нашите веб страница и често се враќајте на тоа бидејќи редовно ќе ви ги даваме најновите кодови за оваа авантура на Roblox, како и за другите игри на Roblox.

Roblox Custom PC Tycoon Codes 2023 ноември

Следниве се сите работни Кодови за прилагодени компјутерски тајкуни заедно со бесплатни награди што се нудат.

Список со активни кодови

 • GamerFleet – делови за компјутер
 • 120 kLikes – делови за компјутер
 • СоХот - 15 илјади готовина
 • Поглавје 2 – Делови за компјутер
 • FluffyBunny – делови за компјутер
 • Trick or Treat – ексклузивен ладилник
 • 70 допаѓања – дел за компјутер
 • GamingDan – делови за компјутер
 • Првоаприлски - делови за компјутери
 • Лунарен – 3000W Tiger PSU
 • 7M посети – SP 5CE матична плоча
 • 30 илјади допаѓања – 6-битен V0 процесор
 • Ново ажурирање – 1,500 готовина
 • 5M посети – Фузијан ладилник
 • Среќен Божиќ - Фанови
 • Поддршка - футрола за ноќно јадро
 • FirstMilestone – бесплатен дел
 • LikePower – бесплатен дел
 • 7 илјади допаѓања - RAM меморија
 • 3 илјади допаѓања - Меморија
 • 400 илјади посети! – RAM меморија
 • Напојување на вентилаторот – Whoosh Cooling

Список со истечени шифри

 • Во моментов нема истечени кодови за ова

Како да ги откупите кодовите во Custom PC Tycoon

Како да ги откупите кодовите во Custom PC Tycoon

Еве како играчите можат да откупат код во оваа игра на Roblox.

Чекор 1

За почеток, отворете го Roblox Custom PC Tycoon на вашиот уред.

Чекор 2

Сега почекајте играта да се вчита и потоа кликнете/допрете на копчето Поставување кое се наоѓа на страната на екранот откако ќе се вчита целосно.

Чекор 3

На вашиот екран ќе се појави поле за откуп каде што треба да ги внесете работните кодови. Значи, внесете или копирајте код од нашата листа и ставете го во полето за текст „Внесете код овде“.

Чекор 4

За да го завршите процесот, кликнете/допрете на копчето Откупи и ќе ги добиете бесплатните.

Секој код има одредено временско ограничување за кое може да се користи по што повеќе нема да важи. Покрај тоа, постои ограничување на бројот на пати алфанумеричкиот код може да се откупи. За да ги добиете сите награди, препорачливо е да ги искористите веднаш.

Можете исто така да го проверите најновото Криминални кодекси

Заклучок

Со користење на Custom PC Tycoon Codes 2023, можеби ќе можете да ги отклучите ставките и ресурсите што ви се потребни за да ги подобрите спецификациите на вашиот компјутер. Следејќи ја постапката опишана погоре, ќе можете да ги добиете. Написот ќе заврши овде, но ако имате какви било коментари или размислувања кажете ни преку коментари.

Оставете коментар