Емануел Ему ТикТок Зошто е вирален: увид и врвни видеа

Видеата на Emmanuel Emu TikTok го зафатија интернетот во последниве денови и веќе некое време се во тренд на TikTok. Во оваа објава ќе ги дадеме сите детали во врска со оваа позната нова ѕвезда Емануел и ќе ги објасниме причините зошто е вирален.

TikTok е една од најпознатите платформи за споделување видеа со милијарди корисници. Сите сте сведоци на многу видеа кои станаа познати во минатото и останаа на насловните страници многу денови, слично како и видеата на Емануел Тод Лопез овој пат се во центарот на вниманието.

Изгледа како да сака да го привлекува вниманието на другите и самиот да го украде шоуто. Станува збор за приказна за Knuckle Bump Farms во Јужна Флорида каде што чуварот на фармата Тејлор Блејк снима видео и ја прекинаа животните на фармата, особено ему по име Емануел.

Видео на Емануел Ему ТикТок

Knuckle Bump Farms во Јужна Флорида има официјална сметка на TikTok со истото име и во основа објавува едукативни видеа од своите крави, свињи и патки. На фармата има многу животни и изгледа дека сите имаат одлично пријателство со негувателката Тејлор Блејк.

Додека таа снимаше видео, емуто најчесто влегува во кадарот и гледа во камерата како да ќе ја распарчи. Тејлор вика Емануел немој да го правиш Емануел не го прави тоа и ему се повлекува на крајот на краиштата.

Слика од екранот на Емануел Ему ТикТок

Откако тој ќе се повлече, таа се чувствува среќна и вели: „Вистината што ја слушавте ме прави исклучително целосно среќна во мојата душа“. Таа го напиша видеото „Тој знаеше дека мислам на претпријатие штом му ја откинав титулата од властите“.

https://www.tiktok.com/@knucklebumpfarms/video/7121505700672458026

Во друго видео повторно ја прекина животното кое слободно се движи на фармата, а Емануел повторно со долг врат зјапа во камерата. Таа извикува „Не можам да се одморам, луѓе - се обидував да го документирам ова постојано“.

Видеото собра милиони прегледи на социјалните мрежи и трендовите на различни социјални мрежи како Твитер, Инстаграм и многу други. Емануел Тод Лопез стана човек со тоа што го привлече целото внимание на гледачите.

Кој е Емануел Ему ТикТок

Кој е Емануел Ему ТикТок

Бидејќи видеата станаа вирални, корисниците на интернет се многу љубопитни да знаат за ова ему и пребарувачот е полн со пребарувања како Emmanuel Emu age, Emmanuel the Emu Twitter, Emmanuel Emu TikTok сметката и други.

Во едно неодамнешно интервју, Блек изјави дека има вистинска „опсесија со камерата“ - и „опсесија со мене. Без разлика каде сум, тој секогаш мора да биде веднаш до мене“. Се чини дека емуто е приближно 5 стапки-8, 120 фунти.

Тејлор Блејк исто така објавува слики и видеа од животните на профилот на Инстаграм со името на фармата и на една слика може да се види како се бакнува со Емануел. Ова ему им даде на неа и на нејзината фарма нов имиџ заедно со огромна слава.

Друго неодамна објавено видео на TikTok кое таа го нарече „Почнувам да мислам дека славата отиде во главата на Емануел“ е веќе прегледано повеќе од 145 илјади пати на оваа платформа. Во оваа, таа се обидува да сними видео со принцезата, но повторно Емануел доаѓа пред камера и тој го закопчува задникот на принцезата. Кликнете на врската подолу за да го погледнете видеото.

https://www.tiktok.com/@knucklebumpfarms/video/7122129507858926890

Можеби и вие сакате да читате Кој е трендот на името на симболот TikTok?

Последни мисли

Па, TikTok може да ви направи сензација преку ноќ и тоа се случи со Emmanuel Emu TikTok бидејќи неговите прекини во видеата создадоа огромна врева на интернет. Се надеваме дека ќе уживате во читањето и ако сакате да ги споделите вашите размислувања за ова ему, тогаш објавете ги во делот за коментари.

Оставете коментар