Оценки на ФИФА 23 100 најдобри играчи, датум на издавање и повеќе

Љубителите на фудбалот лудуваат по своите омилени играчи и секогаш сакаат тие да бидат на топ без разлика дали тоа е на фудбалски терен или во игра. Протече рејтингот на ФИФА 23 и предизвика огромни жешки дискусии меѓу љубителите на овој најгледан спорт во светот.

ФИФА секогаш ги изненадува своите фанови со нови функции и некои измени во рејтингот на најдобрите играчи кои стануваат тема на дебата за милијардите фанови од целиот свет. Секоја година обожавателите очекуваат подобро и повозбудливо искуство во игра.

Официјалниот трејлер со прв поглед создаде возбуда и играчите едвај чекаат да ја добијат новата официјална верзија на истиот. Оценките секогаш ги прават работите поинтересни бидејќи секој сака да знае кој е најдобар играч и кој се деградирал.

Оценки на ФИФА 23 100 најдобри играчи

Слика од екранот на рејтингот на ФИФА 23

Во оваа објава, ќе ја обезбедиме листата на ФИФА 23 100 најдобри играчи и важни детали во врска со оваа игра. Многу очекуваниот EA FIFA 23 ќе биде објавен многу наскоро и еве ја листата на FIFA 23 Rating Top 100 играчи.

1 Лионел Меси Пари Сен Жермен 92 (-1)

2 Роберт Левандовски ФК Барселона 92 (0)

3 Килијан Мбапе Пари Сен Жермен 92 (+1)

4 Карим Бензема Реал Мадрид 91 (+2)

5 Кевин Де Брујн Манчестер Сити 91 (0)

6 Јан Облак Атлетико Мадрид 90 (-1)

7 Џошуа Кимих Баерн Минхен 90 (+1)

8 Мохамед Салах Ливерпул ФК 90 (+1)

9 Мануел Нојер Баерн Минхен 90 (0)

10 Хари Кејн Тотенхем 90 (0)

11 Н'Голо Канте Челзи ФК 90 (0)

12 Кристијано Роналдо Манчестер Јунајтед 90 (-1)

13 Вирџил ван Дијк Ливерпул ФК 90 (+1)

14 Хеунг Мин Сон Тотенхем 90 (+1)

15 Тибо Куртоа Реал Мадрид 90 (+1)

16 Нејмар Јуниор Пари Сен Жермен 89 (-1)

17 Алисон Бекер Ливерпул ФК 89 (0)

18 Ерлинг Халанд Манчестер Сити 89 (+1)

19 Марк-Андре Тер Штеген ФК Барселона 89 (-1)

20 Рубен Диас Манчестер Сити 89 (+2)

21 Садио Мане Баерн Минхен 89 (0)

22 Едерсон Манчестер Сити 89 (0)

23 Касемиро Реал Мадрид 89 (0)

24 Маркињос Пари Сен Жермен 88 (+1)

25 Томас Милер Баерн Минхен 88 (+1)

26 Џанлуиџи Донарума Пари Сен Жермен 88 (-1)

27 Рахим Стерлинг Манчестер Сити 88 (0)

28 Леон Горецка Баерн Минхен 87 (0)

29 Тони Крос Реал Мадрид 87 (-1)

30 Бруно Фернандеш Манчестер Јунајтед 87 (-1)

31 Лука Модриќ Реал Мадрид 87 (0)

32 Хуго Лорис Тотенхем 87 (0)

33 Војчех Шчесни Пиемонте Калчо 87 (0)

34 Ријад Марез Манчестер Сити 87 (+1)

35 Жоао Кансело Манчестер Сити 87 (+1)

36 Жоргињо Челзи ФК 87 (+2)

37 Милан Шкриниар Интер 87 (+1)

38 Кингсли Коман Баерн Минхен 87 (+1)

39 Бернадо Силва Манчестер Сити 87 (+1)

40 Трент Александар-Арнолд Ливерпул ФК 87 (0)

41 Чиро Имобиле СС Лацио 87 (0)

42 Френки де Јонг ФК Барселона 86 (-1)

43 Јан Сомер Борусија М'Гладбах 86 (+1)

44 Кејлор Навас Пари Сен Жермен 86 (-2)

45 Ромелу Лукаку Интер 86 ​​(-2)

46 Серхио Рамос Пари Сен Жермен 86 (-2)

47 Луис Суарез Атлетико Мадрид 86 (-2)

48 Ендрју Робертсон Ливерпул ФК 86 (-1)

49 Марко Верати Пари Сен Жермен 86 (-1)

50 Тео Ернандез Милан 86 (+2)

51 Анхел Ди Марија Пари Сен Жермен 86 (-1)

52 Пауло Дибала Пиемонте Калчо 86 (-1)

53 Маркос Љоренте Атлетико Мадрид 86 (0)

54 Лаутаро Мартинез Интер 86 ​​(+1)

55 Микел Ојарзабал Реал Сосиедад 86 (+1)

56 Кристофер Нкунку РБ Лајпциг 86 (+5)

57 Серж Гнабри Баерн Минхен 86 (+1)

58 Тиаго Ливерпул ФК 86 (0)

59 Мајк Маињан Милан 86 (+2)

60 Антонио Рудигер Реал Мадрид 86 (+3)

61 Едуард Менди Челзи ФК 86 (+3)

62 Родриго Манчестер Сити 86 (0)

63 Ајмерик Лапорте Манчестер Сити 86 (0)

64 Калиду Кулибали ССЦ Наполи 86 (0)

65 Давид Алаба Реал Мадрид 86 (+2)

66 Давид Де Геа Манчестер Јунајтед 86 (+2)

67 Каи Хаверц Челзи ФК 85 (+1)

68 Коен Кастелс ВфЛ Волфсбург 85 (-1)

69 Лукас Ернандез Баерн Минхен 85 (+2)

70 Лоренцо Инсиње Торонто ФК 85 (-1)

71 Ахраф Хакими Пари Сен Жермен 85 (0)

72 Жорди Алба ФК Барселона 85 (-1)

73 Пол Погба Манчестер Јунајтед 85 (-2)

74 Самир Хандановиќ Интер 85 (-1)

75 Џејдон Санчо Манчестер Јунајтед 85 (-2)

76 Даниел Парехо Виљареал CF 85 (-1)

77 Жерар Морено Виљареал CF 85 (-1)

78 Рафаел Варан Манчестер Јунајтед 85 (-1)

79 Фабињо Ливерпул ФК 85 (-1)

80 Џејми Варди Лестер Сити 85 (-1)

81 Кајл Вокер Манчестер Сити 85 (0)

82 Стефан де Вриј Интер 85 (0)

83 Коке Атлетико Мадрид 85 (0)

84 Илкај Гундоган Манчестер Сити 85 (0)

85 Тиаго Силва Челзи ФК 85 (-1)

86 Николо Барела Интер 85 (+1)

87 Фил Фоден Манчестер Сити 85 (+1)

88 Франк Јаник Кесие ФК Барселона 85 (+1)

89 Висам Бен Једер АС Монако 85 (+1)

90 Пјер-Емил Хојбјерг Тотенхем 85 (+2)

91 Марко Ројс Борусија Дортмунд 85 (0)

92 Сергеј Милинковиќ-Савиќ СС Лацио 85 (0)

93 Каспар Шмајхел Лестер Сити 85 (0)

94 Вилфред Ндиди Лестер Сити 85 (0)

95 Мејсон Маунт Челзи ФК 85 (+2)

96 Антоан Гризман Атлетико Мадрид 84 (-1)

97 Винисиус Јуниор Реал Мадрид 84 (+4)

98 Кристијан Ериксен Манчестер Јунајтед 84 (+2)

99 Лерој Сане Баерн Минхен 84 (0)

100 Пјер-Емерик Обамејанг ФК Барселона 84 (-1)

Датум на издавање на ФИФА 23

FIFA 23 се очекува да биде објавен во 2nd или 3rd недела од септември 2022 година, според многу извештаи. Датумот на објавување на рејтингот на играчи на ФИФА 23 ќе биде ист како датумот на објавување на играта. Се чини дека ѕвездите на ПСЖ, Лео Меси и Килијан Мбапе ќе бидат највисоко оценети играчи на ФИФА 23.

ФИФА 23 Рејтинг Топ 10 ќе ги вклучи играчите како Кевин Дебриун, Левандовски, Бензема, Кимих и други најдобри играчи од Топ 5 лигите во светот. Едно големо изненадување за многу фанови ќе биде тоа што Кристијано Роналдо нема да биде дел од најдобрите 10 играчи.

Исто така прочитајте: Ново ажурирање Манок На Пула

Заклучок

Па, фудбалот е најгледаниот и најигран спорт на глобално ниво. ФИФА отсекогаш била омилена игра на фановите базирана на овој спорт, затоа рејтингот на ФИФА 23 има големо значење меѓу оваа заедница. Знаеме дека сите нема да бидат задоволни од рејтингот и ќе имаат различни мислења во врска со тоа.  

Оставете коментар