Како Дора умре TikTok? Причини за смрт и вирусен тренд

Дора истражувачот е цртано шоу кое е дел од детството на многу луѓе, особено главниот лик Дора, кој е еден од омилените цртани ликови на многумина. Нов тренд кој сугерира дека Дора е мртва стана вирален на TikTok и овде ќе ги дадеме сите детали во врска со Како умре Дора TikTok.

Најновиот тренд на TikTok кој укажува на смртта на Дора и нејзината добра пријателка Бутс, воодушеви многу обожаватели ширум светот. Луѓето бараат како умрела Дора и се љубопитни да ја дознаат реалноста зад приказната за смртта на двата лика.

Дора истражувачот беше една од популарните анимирани серии што се емитуваше во 2000 година и се емитуваше осум сезони на Никелодеон пред нејзината последна епизода на 9 август 2019 година. Серијата има огромна база на обожаватели ширум светот и беше дел од детството на милиони луѓе, особено деца од 90-тите.

Како умре Дора TikTok

Има многу врева околу нејзината смрт на TikTok и корисниците раскажуваат секакви приказни за нејзината смрт. Многумина ја изразија својата тага преку видеото на кое се прикажани нејзините клипови заедно со нивните тажни лица. Корисниците ги прикажуваат и клиповите од нејзината смрт.

Сите видови гласини и причини кружат на оваа платформа заедно со уредувања кои изразуваат шок и тага за нејзината смрт. Чизмите е исто така познат лик кој ја придружуваше Дора во секоја нејзина авантура. Приказната се врти околу осумгодишното храбро девојче Дора, кое тргнува на патување со нејзината најдобра пријателка, Чизми, за да најде нешто што ја интересира.

На 28 мај 2022 година, еден корисник на TikTok објави видео во кое бара од другите корисници „да се снимаат себеси пред и откако ќе пребаруваат „како умре Дора?“. Оттогаш, пристоен број корисници го следеа овој тренд и објавуваа видеа откако бараа информации за нејзината смрт.

@talialopes_

кој ги измислува овие работи 😭 # fyp

♬ оригинален звук – AntiNightcore

Пребарувачот Гугл е полн со пребарувања како што се причините за нејзината смрт, како умрела Дора, кој ја убила Дора и уште неколку. Одговорите на овие прашања се исто така шпекулации кои се дадени во следниот дел.

Како умре Дора Истражувачот TikTok

Слика од екранот како умре Дора TikTok

Неколку теории кажаа за нејзината смрт, некои велат дека се удавила откако Свајпер ја турнал во река за да ја погоди гром. Различни анимации на TikTok за Дора покажуваат дека ја удира автомобил, тврдејќи дека на тој начин умрел ликот.

Еден корисник коментираше на оригиналната објава во која корисникот бара да прикачи видеа од пред и по смртта на Дора дека причината за нејзината смрт е тоа што „Чизмите ја турнаа во жив песок, а потоа гром ја распадна – Стоп“.

Друго лице изјави: „Чекај сите зборуваат различни работи, но мојата ми вели дека умрела од нејзиниот падобран што не се отворил додека летала“. Па, има толку многу теории што ги презентира TikTokers и се чини дека никој не е во право.

Во последната епизода од 8-та сезона, таа носеше музички инструменти во своето училиште и беше на мисија Инка, која таа и нејзиниот тим ја завршија на крајот од епизодата. Така, вистинското шоу заврши со добра нота, не со нејзината смрт.  

Како умреа чизмите

Чизмите, познатиот мајмун лик од анимираното шоу е исто така мртов според некои корисници на TikTok. Чизмите е голема пријателка на Дора која никогаш не ја оставила сама во ниту една авантура. Многу теории на интернет сугерираат дека Бутс бил закопан жив.

Еден TikTokers го постави истото прашање кога корисниците разговараа за Дора „Кажи ми зошто чизмите се закопани живи“. Луѓето мислат дека заедно со Дора загинале и чизмите кога автомобилот удрил во неа. Корисниците на TikTok сакаат бизарни трендови, така што и овој е еден од нив.

Можеби исто така сакате да го прочитате Што е Шок Филтер?

Заклучок

Како умре Дора TikTok повеќе не е прашање бидејќи ги претставивме сите теории и можни причини за смртта на Дора и Бутс. Тоа е крајот на објавата, се надевам дека ќе уживате во читањето и ако сакате да ја споделите вашата мисла направете го тоа во делот за коментари.

Оставете коментар