Ќе му кажам на Пиерс Морган Меми Потекло, Позадина, Најдобри Меми

Откако Кристијано Роналдо го даде револуционерното интервју со англискиот новинар Пирс Морган, тој е на насловните страници од повеќе причини. Повторно, неговата врска со Пирс го доведе во центарот на вниманието, но овој пат во форма на мем. Дознајте што е тоа што ќе му кажам на Пирс Морган Меме и од каде потекнува во оваа објава.

Во текот на неговата долга фудбалска кариера, Кристијано секогаш остана топ тема за овие фудбалски фанови. Тој е еден од најдобрите играчи на сите времиња, познат по ударите во мрежата. Но, неговата кариера е исто така полна со контроверзи.

Неодамна, тој даде интервју со познатиот англиски медиум Пирс Морган, кој исто така е популарен по создавање контроверзии со своите изјави и постапки. Како резултат на тоа интервју, Манчестер Јунајтед го отфрли договорот на Роналдо и го казни со голема сума.

Ќе му кажам на Piers Morgan Meme – Потекло и ширење

Љубителите на фудбалот го користат терминот Ќе му кажам на Пирс Морган за да го тролаат Роналдо по интервјуто. Меѓутоа, откако Роналдо му испрати порака на Пиер Морган за ситуацијата по натпреварот против Уругвај, тоа е наречено вистинско мем.

Во текот на натпреварот, Роналдо постигна гол велејќи дека топката му ја допре главата, но судиите на натпреварот му ја дадоа на Бруно Фернандеш кој го погоди слободен удар. Според официјалните лица, тие го провериле отклонувањето со технологија и не нашле никаков контакт, па го доделиле голот, Фернандеш.

Кристијано го прослави голот на свој заштитен начин и изгледаше сигурен дека топката го допрела по главата. Сепак, оние кои го прегледаа голот не најдоа ништо, па му го доделија голот на Бруно. Роналдо изгледаше шокирано кога на големиот екран беше прикажана сликата на Бруно Фернандеш како стрелец.

Тој се жалеше и на судијата во текот на играта и не беше среќен поради одлуката. Подоцна беше заменет и во последните минути од играта Фернандеш повторно постигна гол откако судијата досуди пенал за ракомет на Португалија.

Португалија го доби натпреварот со разлика од 2:0 и се квалификуваше за осминафиналето на Светското првенство во ФИФА 2022 година. Според извештаите, по натпреварот Кристијано му испратил порака на Пирс велејќи му дека тоа е негова цел и дека бил убеден дека му ја допирал главата.

Пјер потоа твитна во поддршка на Роналдо велејќи: „Роналдо ја допре таа топка. Треба да му биде доделен голот“. ФА на Португалија исто така се вклучи и испрати жалба до ФИФА да му го додели голот на Роналдо и повторно да ја провери снимката.

Слика од екранот на I'm Going to Tell Piers Morgan Meme

Како резултат на тоа, луѓето почнаа да прават саркастични шеги и меми користејќи ја фразата I am Going to Tell Piers Morgan саркастично. Медиумите и фановите на Меси беа обвинети дека го понижувале Роналдо со меми, бидејќи навивачите на Роналдо се појавиле лути.

Ќе му кажам на Пирс Морган Меме – Реакции

Многу корисници на социјалните мрежи се однесуваат на она што ќе му кажам на Пирс Морган е реално откако прочитав дека Роналдо му испратил порака на Пирс во врска со голот. Многу корисници на социјалните мрежи и официјалните вести како ESPN FC го споделија мемето со смешни емотикони, предизвикувајќи го да стане вирално.

Алекси Лалас, поранешен американски репрезентативец, откри за Фокс Спортс: „Ударната вест е дека Кристијано Роналдо не постигна гол, и покрај неговите тврдења дека тоа го допрело. Бев само со Пирс Морган. Тој рече дека Кристијано му пратил порака од соблекувалната велејќи дека верува дека му ја допрело главата. Кој знае."

Ќе му кажам на Пирс Морган

Некои корисници создадоа мем користејќи ја сликата на Кристијано Роналдо кој се движи низ тунелот Олд Трафорд додека држеше знак на кој пишува: „Ќе му кажам на Пирс Морган“ е вистина. Многу други меми, исто така, се шетаат на интернет со овој натпис.

Можеби ќе бидете заинтересирани да читате Едно нешто за мене TikTok

Заклучок

Сега треба да биде јасно што е Мемето на Пирс Морган и од каде доаѓа бидејќи разговаравме за сите детали и ја објаснивме позадината. Се надеваме дека уживавте во читањето на овој пост; ве молиме напишете коментар за да ни ги споделите вашите размислувања.

Оставете коментар