Кој е трендот „Јас сум толку среќна слика“ на TikTok? Сè што сакате да знаете

Неодамна, уште еден тренд на TikTok собра милиони прегледи на платформата и го привлекува целото внимание. Зборуваме за трендот на слики I am So Lucky и ако се прашувате што е трендот „I'm So Lucky Picture“ на TikTok? Дојдовте на вистинското место за да научите сè што треба да знаете за овој вирален тренд.

TikTok е најпопуларната платформа за споделување видео, ќе бидете сведоци на сите видови концепти, предизвици и тестови кои ќе станат вирални од време на време. Како и обично, темите поврзани со љубов и состаноци отсекогаш ги привлекувале луѓето кон оваа платформа, а и оваа неодамна беше во тренд.  

Кој е трендот „Јас сум толку среќна слика“ на TikTok?

Трендот I am So Lucky Picture се заснова на споделување на вашата омилена слика со вашиот партнер. Креаторите на содржина објавуваат кратки видеа со натписи што ја дефинираат сликата. Има моменти во животот кои сакате да ги паметите засекогаш во врска со вашиот љубовен живот и ги доловувате во форма на слики. Овој тренд е за споделување на тие моменти на оваа платформа заедно со натписи.

Слика од екранот на трендот „I'm So Lucky Picture“ на TikTok

Како и секогаш, заедницата на создавачите на содржината на TikTok го посветува своето внимание на овој концепт и платформата е преплавена со видеа. Корисниците ги додаваат своите омилени слики и бараат од нивните партнери да го сторат истото. Слатките натписи во видеата му додаваат симпатичен вкус. Некои слики се преслатки во исто време смешни бидејќи корисниците споделуваат фатени слики од нивните партнери.

Како што се очекуваше, стана точка за разговор на разни други платформи како Твитер, како што прават повеќето трендови на TikTok. Се чини дека на мнозинството од публиката му се допаѓа овој тренд и се обидува да биде дел од овој тренд.

Креаторите на TikTok користат бројни хаштагови како што се #imsoluckyluckytrend, #imsoluckylucky, #myluckyphoto и многу други за објавување на нивните клипови. Многу видеа достигнаа милиони прегледи за брзо време со многу позитивен одговор од публиката.

Како да направите тренд „Јас сум толку среќна слика“ на TikTok

Ова е одличен начин да ја изразите вашата љубов кон посебните во вашиот живот и едноставен начин да покажете колку тие ви значат. Само земете го најдобриот момент што сте го овековечиле со вашиот посебен и искажете го вашето чувство во форма на зборови.

Многумина го изненадија својот партнер со тоа што го означија во објавата и побараа од нив да го сторат истото со објавување на она што според нив е најдобрата фотографија од него/неа. Коментарите на овие објави се многу смешни во исто време изгледаат како да ги споделуваат своите поплаки.  

Корисничкото име Хана објави клип од разговор со нејзиното момче каде што го прашува што е „Јас сум толку среќна слика“ од нас. Како одговор, тој и праќа симпатична слика од неа во ресторан и вели дека си толку убава Хана.

Корисникот го објави клипот од разговорот на TikTok со натпис „го прашува дека сум толку среќна фотографија“. Има повеќе од 5.7 милиони прегледи на платформата и е споделена 15.5 илјади пати. Како одговор на овој клип, еден корисник коментираше „Мојот вереник никогаш не направил убава фотографија само од мене“.

Друг корисник одговарајќи на овој коментар изјавил „Мојот bf е ист. Неговата омилена слика од мене е јас како ползам по карпа без шминка и без моите корени“. Друго лице додаде одговор велејќи: „Мојот сопруг ќе ми се насмее ако го прашам ова, lol“.

Последни мисли

Па, сигурни сме што е трендот „Јас сум толку среќна слика“ на TikTok повеќе не е мистерија, бидејќи детално објаснивме. Тоа е сè за овој пост, се надеваме дека ќе уживате во читањето и ако имате нешто да кажете за тоа, тогаш споделете ги вашите размислувања во делот за коментари.

Оставете коментар