Која е Џесика Дејвис

Која е Џесика Дејвис Сопругата на Тревис Хер Херојот на австралиското Светско првенство 2023 година

Џесика Дејвис е модел и сопруга на последниот херој на Светското првенство во 2023 година, Тревис Хед. Тревис Хед сам го уништи кугларскиот напад на Индија во финалето и и помогна на Австралија да дојде до нов триумф на Светското првенство. Џесика беше таму за да го поддржи својот сопруг и изгледаше над Месечината по победата. Дознајте кој…

Прочитај повеќе

Која е Ајша Раззак

Која е Ајеша Разак, сопруга на Абдул Раззак, бидејќи неговите коментари за Ајшварија Раи предизвикуваат бес на социјалните мрежи

Ајша Раззак е сопруга на поранешниот пакистански натпреварувач во крикет Абдул Раззак кој е под многу критики откако даде лош коментар за време на прес-конференција пред неколку дена. Дознајте која е Ајеша Разак детално и најновото за контроверзноста околу поранешниот пакистански играч Абдул Раззак. Разак…

Прочитај повеќе

Кој е трендот на боенката на TikTok

Кој е трендот на боенките на TikTok - Сè што треба да знаете за преслаткиот тренд

Нов тренд заснован на уметнички вештини стана вирален на TikTok бидејќи корисниците ги сакаат корисните резултати. Многу корисници се состојат од блиски пријатели или партнери кои уживаат во можноста да разговараат за избор на бои и да споделат карактеристични гледишта за споделено уметничко дело. Дознајте каков е трендот на Боенката на…

Прочитај повеќе

Кој е Кармита Каур

Кој е Кармита Каур Виралниот инфлуенсер на Инстаграм, возраст, био, нето вредност, кариера

Кармита Каур е една од зголемените сензации на социјалните мрежи која го привлече вниманието на нетизените низ платформите. Инфлуенсерката на Инстаграм импресионираше многумина со нејзините танцови движења, стил и трендовски содржини на платформата. Дознајте која е Кармита Каур детално и дознајте како се прославила на социјалните мрежи. …

Прочитај повеќе

Кој е Салим Карим

Кој е Салим Карим подобра половина од Махира Кан, сè што треба да знаете за младенецот

Махира Кан, водечката актерка од Пакистан се венча со Салим Карим на настан вчера. Сликите и видеата од нејзиниот брак станаа вирални на интернет бидејќи тоа беше изненадување за многу нејзини обожаватели. Овде ќе дознаете кој е Салим Карим во детали и целата приказна…

Прочитај повеќе

Што е играта Marshmallow на TikTok

Што е играта Marshmallow на TikTok Најновиот популарен тренд, сè што треба да знаете

Дознајте што е играта Marshmallow на TikTok детално овде, што е еден од виралните трендови на платформата овие денови. Можеби сте виделе многу корисници како ја играат оваа игра завршувајќи со многу смеа и забава додека го испробуваат предизвикот. Играта е малку збунувачка и бара повеќе учесници…

Прочитај повеќе

Која е Сабрина Бахсун ака Tube Girl

Која е Сабрина Бахсун, ака Tube Girl, вирусната ѕвезда на TikTok

Ѕвездата на TikTok Tube Girl чие вистинско име е Сабрина Башун моментално е главна тема откако нејзините видеа за танцување станаа вирални на социјалните мрежи. Луѓето ја фалат инфлуенсерката на социјалните мрежи за нејзината позитивност и нејзините видеа што се споделуваат на бројни социјални платформи. Дознајте која е Сабрина Бахсун или Tube…

Прочитај повеќе

Зошто се степаа TikToker Коко и Грејс

Зошто TikToker Коко и Грејс се степаа додека нивните видеа од конфронтација станаа вирални

Борбеното видео на познатите TikTok ѕвезди Грејс Рајтер и Коко Блис стана вирално на социјалните мрежи. Лудата физичка пресметка се случила во хотелот Њујорк Сити привлекувајќи го вниманието на луѓето ширум светот. Видеото за борба стана вирално за кратко време, правејќи ги сите љубопитни зошто се степаа TikToker Коко и Грејс. …

Прочитај повеќе

Кој е Билал Шах

Кој е Билал Шах Подобра половина од Харем Шах Сомнителниот влијателен на социјалните мрежи

Билал Шах, сопругот на пакистанската ѕвезда на ТикТок, Харем Шах, сега е ослободен од Федералната истражна агенција (ФИА) по 5 дена притвор. Дознајте кој е Билал Шах во детали и причините за неговото притворање ФИА. Харем Шах е добро позната личност на социјалните мрежи во Пакистан, главно позната по нејзините контроверзни ставови и…

Прочитај повеќе

Кој е Џуси Мелони

Кој е Џузи Мелони, прекрасниот презентер и ТВ водител на Милан

Џузи Мелони, италијанскиот ТВ водител и водител на Милан, освои многу срца со убавина. Овде детално ќе дознаете која е Џуси Мелони, што ги вклучува нејзината возраст, кариера, момче и многу повеќе. Мелони ја започна својата кариера со актерство, но сега е истакната ТВ водителка и многу следена…

Прочитај повеќе

Каков е трендот на трофејот на Дејзи Меси

Каков е трендот на трофејот Дејзи Меси на TikTok објаснето бидејќи видеото на Дејзи Блум предизвика огромна конфузија

Најновиот тренд на Дејзи Меси ги остави сите збунети и во потрага по слики за трофеи. Ѕвездата на TikTok Дејзи Блум со корисничко име @daisybloomss објави видео што предизвика конфузија кај гледачите добивајќи милиони прегледи и лајкови заедно со илјадници коментари. Овде ќе објасниме што е тренд на трофејот на Дејзи Меси на TikTok и…

Прочитај повеќе

Тест за ментална возраст на TikTok

Што е тест за ментална возраст на TikTok? Историја и фини поени

TikTok е глобален трендсетер кога станува збор за постигнување популарност меѓу светската публика. Откако ги гледавте виралните видеа од тестот за ментална возраст на TikTok, сигурно размислувате што е тестот за ментална возраст на TikTok кај главите? Да, тогаш сте на вистинското место, ние сме тука со сите сознанија зад…

Прочитај повеќе