Како да објавувате долги видеа на Твитер

Како да објавувате долги видеа на Твитер - сите можни начини за споделување долго видео

Твитер е несомнено еден од најпопуларните медиуми за социјално вмрежување кој им овозможува на корисниците да споделуваат пораки и приказни во различни формати. Твитовите се ограничени на 280 знаци и може да содржат текст, слики и видеа. Кога зборувате за видеа, нормален корисник може да прикачи видео од максимум 140 секунди, но многу…

Прочитај повеќе

CureSee Vision Therapy на ајкула во Индија

CureSee Vision Therapy на Shark Tank India Pitch, договор, услуги, вреднување

Во Shark Tank India сезона 2, многу уникатни бизнис идеи можат да соберат инвестиции, оправдувајќи ги очекувањата на Sharks. CureSee Vision Therapy on Shark Tank India е уште една револуционерна идеја заснована на вештачка интелигенција која ги импресионираше судиите и ги натера да се борат за договор. Реалното телевизиско шоу Shark Tank India…

Прочитај повеќе

Што е филтер за огледало

Што е филтерот за огледало на TikTok, како да го добиете филтерот

Филтерот за огледало е најновата функција за менување слика која може да го привлече вниманието на корисниците на TikTok. Повеќето од корисниците го применуваат овој филтер за да реплицираат двојни шеги и ја користат сликата генерирана од овој филтер како доказ за тоа. Во овој пост, детално ќе научите што е филтер за огледало и…

Прочитај повеќе

MyHeritage AI Time Machine Tool

Што е алатката за временска машина MyHeritage AI, како да се користи, корисни детали

Друга технологија за филтрирање на слики е во центарот на вниманието на платформата за споделување видеа TikTok и на корисниците им се допаѓаат ефектите што таа ги создава. Денес ќе разговараме за тоа што е алатката за временска машина MyHeritage AI и како да се користи оваа карактеристика алатка за вештачка интелигенција. Стана тренд да се користи оваа технологија на TikTok и според извештаите,…

Прочитај повеќе

Што е филтерот за невидливо тело на TikTok

Што е филтер за невидливо тело на TikTok – Како да го добиете и користите

Уште еден филтер го привлече вниманието на корисниците на TikTok и се чини дека сите уживаат во резултатите. Во овој пост, ќе разговараме за тоа што е филтерот за невидливо тело на TikTok и ќе објасниме како можете да го користите овој вирусен филтер. Апликацијата TikTok е позната по тоа што постојано додава нови функции и ефекти. Неодамна, гласот што го менува…

Прочитај повеќе

Филтер за менувач на глас на TikTok

Што е филтерот за менувач на глас на TikTok и како да се примени

Платформата за споделување видеа TikTok е веќе популарна поради тоа што нуди неверојатни функции кои вклучуваат огромен број филтри. Со најновото ажурирање, воведе нов филтер за менување глас, наречен менувач на глас. Во овој пост, објаснивме што е филтер за менувач на глас на TikTok и разговаравме за тоа како можете да ја користите оваа нова функција на TikTok. …

Прочитај повеќе

Филтер за лажни насмевки

Што е филтер за лажна насмевка на TikTok? Како да го добиете и искористите

Корисниците на TikTok беснеат по филтерот за лажни насмевки, кој за краток временски период се здоби со огромна популарност. Овој филтер ќе ви биде објаснет со сите негови детали, а ние ќе ви кажеме како да го добиете. Неодамна, многу трендови на филтри станаа вирални на оваа платформа за споделување видео, како што е…

Прочитај повеќе

Како да ја смените големината на фонтот на Snapchat

Како да ја смените големината на фонтот на Snapchat? Како да ја поправите големината, бојата и да користите Snapcolors

Дали ви е здодевно да ги гледате истите фонтови со голема големина додека ја користите апликацијата Snapchat? Па, дојдовте на вистинското место бидејќи ќе објасниме како да ја промените големината на фонтот на Snapchat. Детално ќе научите како да направите прилагодувања и да ги користите функциите достапни за оваа намена. Snapchat е еден…

Прочитај повеќе

Филтер за предвидување смрт на TikTok AI

Објаснет тренд на филтерот за предвидување на смртта на TikTok AI: Како да го користите?

Можеби се прашувате за новиот филтер за предвидување на смртта со вештачка интелигенција на TikTok како што беше во трендовите на платформата за споделување видео во последните неколку недели. Ќе разговараме за сите детали за овој вирусен тренд и ќе ви кажеме како можете да го искористите. Одвреме-навреме, трендовите на TikTok создаваат многу врева…

Прочитај повеќе

Нови функции за приватност на WhatsApp

WhatsApp Нови карактеристики за приватност: употреба, предности, клучни точки

Извршниот директор на Мета платформите објави нови функции за приватност на WhatsApp фокусирани на приватноста на корисниците. Кои се овие нови функции и како корисникот може да ги имплементира, ќе научите сè за нив, затоа внимателно прочитајте ја оваа статија. WhatsApp воведе три нови функции поврзани со приватноста на корисникот. По …

Прочитај повеќе

Тренд на зелен екран со вештачка интелигенција TikTok

Трендот на зелениот екран со вештачка интелигенција Објасни TikTok, како да го користите?

Друг тренд го привлече вниманието на многу корисници и се чини дека сите зујат за тоа. Зборуваме за AI Green Screen Trend TikTok кој станува вирален на оваа платформа за споделување видео и изгледа како сите да уживаат во користењето на овој филтер. TikTok е платформа каде што различни трендови…

Прочитај повеќе

Како да го вратите повторното објавување на TikTok

Како да го вратите повторното објавување на TikTok? Важни детали и процедура

TikTok редовно додава нови функции во својата апликација и една од неодамнешните омилени на повеќето корисници е repost. Но, понекогаш по грешка, корисниците повторно објавуваат погрешна содржина и за да ви помогнеме да ја отстраните, ќе објасниме како да го вратите повторното објавување на TikTok. TikTok е најпознатата платформа за споделување видео низ целиот…

Прочитај повеќе