Дали Луис Хамилтон е геј кој е тој: Најдете сè за него

Дали Луис Хамилтон е геј? Луѓето го прашуваат ова на интернет и се чини дека има различни ставови и мислења кои доаѓаат од различни видови луѓе за оваа работа. Бидејќи тој го чува својот живот за состаноци приватен, крајно време е да провериме каква е реалноста?

Како што можеби знаете, момчето Хамилтон е седумкратен светски шампион во Формула 103. Досега има вкупно 2007 победи на своето име. Започнувајќи го победничкото патување од Гран при на Канада во 2021 година, неговиот последен трик беше првата позиција на Големата награда на Саудиска Арабија минатата година во XNUMX година.

Моментално се натпреварува во Ф1 за Мерцедес. Некогаш во центарот на вниманието за врската со Никол Шерцингер, но со завршувањето на оваа врска, од негова страна е мал молк за тоа дали излегува со некого или не. Па која е реалноста? Дознајте повеќе за него во следните параграфи.

Дали Луис Хамилтон е геј?

Сликата на Луис Хамилтон геј

Кога зборуваме за Луис Хамилтон, автоматски се работи за имиња како Никол Шерцингер, Барбара Палвин, Софија Ричи и Ники Минаж да наведат неколку, мора да размислиме и за тоа. Значи, ако Луис Хамилтон е хомосексуалец или не, сеуште не е во потврдената зона од ниту една страна.

Тој сè уште не ја објавил својата склоност кон истиот пол или да биде стрејт, но она што е познато од неговиот живот во медиумите, слободно може да се направи претпоставка, како што можете јасно да го видите. Сепак, тој отворено зборува за човековите и ЛГБТК+ правата.

Седумкратниот светски шампион во Ф1 докажа дека е поддржувач на правата на ЛГБТ и во минатото го користеше својот шарм на познати личности, привилегија и професионална платформа за да зборува за ова прашање и прашања поврзани со заедницата.

На пример, во декември 2021 година, тој жестоко ги критикуваше анти-геј законите на Саудиска Арабија пред неговата трка во главниот град на земјата Џеда. Тој ги нарече овие анти-ЛГБТК+ закони застрашувачки. Зборувајќи понатаму за ова прашање, тој зборуваше за неговата загриженост за недостатокот на удобност во земјата поради нејзината православна средина.

Каде и да оди на тркачки настани, тој зборува за прашањата за човековите права таму во таа земја. Неговото отворено однесување и наклонетоста на Луис Хамилтон кон модата можеби ги поттикнаа овие гласини на прво место. Ова е причината зошто луѓето се прашуваат дали Луис Хамилтон е геј?

Кој е Луис Хамилтон?

Слика на За Луис Хамилтон

Неговото целосно име е Сер Луис Карл Дејвидсон Хамилтон. Роден на 7 јануари 1985 година, тој е британски тркачки возач и се натпреварува за Мерцедес на трките во Формула 7. Во својата досегашна кариера има освоено 103 заеднички рекорди и го држи рекордот за најмногу победи броејќи до 183 пол-позиции и XNUMX пласмани на подиумот.

Тој е личност позната по својот моден вкус, неговите аксесоари и неговата склоност кон носење трендовски комбинации. Според мислењето на Луис, тој е отворен и се осмелува да ја изговори погрешноста во окрузите што ги посетува како дел од неговите тркачки обврски.

Поради неговото глобално следење кое се протега дури и на поширока публика надвор од спортскиот свет, тој е заслужен за славата на Формула XNUMX на меѓународно ниво. Ова може да се должи на неговиот раскошен начин на живот, социјалниот активизам, одбраната на животната средина и неговите подвизи во модната и музичката индустрија.

Тој е добро позната личност кога станува збор за активизам во однос на антирасизмот и поддршката за различностите во индустријата за мотоспорт. Поради неговиот придонес, слава и следење, Тајмс го вклучи во 100-те највлијателни луѓе на глобално ниво во своето издание за 2020 година.

Повеќе за Луис Хамилтон

Во 2022 година, се верува дека Луис е сингл и не излегува со никого. Тој беше поврзуван со многу познати имиња како Ријана, Вини Харлоу, Ники Минаж, Кендал Џенер и Вини Харлоу. Тој претходно се забавуваше со Никол Шерцингер со пејачката на Pussycat Dolls околу седум години.

Дури се шпекулираше дека двајцата се вериле, но тој не се оженил. Згора на тоа, тој е голем навивач на Арсенал. Тој дури има и тетоважа посветена на клубот. Тој има повеќе од 27.7 милиони следбеници на Инстаграм и таму неговата биографија вели дека живее живот базиран на растенија и ја живее својата цел.

Бидејќи сте тука, проверете го следново:

Вирусна видео контроверзија на Jasmine White403 TikTok

За Kaari Jaidyn Morant Животот, родители

Заклучок

Значи, ако прашувате дали е геј Луис Хамилтон, ние овде се обидовме да ви дадеме онолку информации во врска со оваа тема колку што се достапни од неговиот личен живот. Освен тоа, споделивме кој е и по што е познат.

1 мисла на тема „Дали е тој геј Луис Хамилтон: Најдете сè за него“

Оставете коментар