Нови шифри за шкафче НБА 2K23 јануари 2024 година - Откупете ги практични гратис

Барате најнови кодови за шкафче НБА 2K23? Потоа дојдовте на вистинската страница за да знаете сè за нив. Можете да откупите куп возбудливи бесплатни плаќања користејќи ги новите шифри за шкафче NBA 2K23, популарна кошаркарска игра која ја играат милиони.

NBA 2K23 е врвна кошаркарска видео игра развиена од визуелни концепти и објавена од 2K Games. Играта ви дава шанса да искусите низ што поминува еден играч во Националната кошаркарска асоцијација (НБА). Играта излезе на 9 септември 2022 година и може да ја играте на различни уреди како компјутери, Nintendo Switch, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S и телефони со Android.

Оваа игра ги има сите официјални дозволи, така што ги вклучува сите ваши омилени играчи и тимови. Има и навистина реално искуство од спортот. Тоа е совршен начин да постигнете слем-данк дури и ако не сте професионален играч.

Кои се шифрите на шкафче НБА 2K23

Ќе претставиме колекција од работни кодови за шкафче NBA 2K23 2023-2024 и ќе објасниме како да ги користите во играта за да ги добиете бесплатните награди. Исто така, ќе научите за бесплатните награди поврзани со секој од работните кодови.

Во NBA 2K23, шифрите за шкафче се специјални шифри кои ви даваат награди и ви помагаат да продолжите напред во играта. Овие награди може да се движат од валута во играта наречена VC до козметички производи, до навистина добри играчи. Ако имате можност, дефинитивно вреди да ги откупите овие кодови за придобивките што ги обезбедуваат.

Алфанумеричките цифри се спаруваат заедно за да се создаде код за откуп. Преку овие комбинации, развивачите на игри им обезбедуваат на играчите бесплатни ресурси и предмети. Можно е да се откупи која било ставка во шкафче користејќи ги овие алфанумерички комбинации.

Постојат различни методи за добивање откуп за различни игри и не секоја игра ви дозволува да откупувате кодови во играта. Но, во оваа конкретна видео игра, можете да откупите код во играта. Целиот процес го опишуваме овде на оваа страница, за да не треба да се грижите.

Сите NBA 2K23 шифри за шкафче 2024 јануари

Следната листа ги содржи сите нови шифри за шкафче 2k23 за оваа игра заедно со детали за бесплатните награди што се нудат.

Список со активни кодови

 • АНТЕТОКУНМПО - Откупете за непобедлива картичка Џанис Антетокунмпо 99 (нова)
 • БЛАГОДАРАМ-MYTEAM-ЗАЕДНИЦА - откупете за луксузен пакет за крајна игра што не може да се аукцира или луксузен пакет за непобедлив (нов)
 • СРЕЌЕН-4-ТИ-ЈУЛИ-MYTEAM-Активирајте за картичка MyTeam Dark Matter
 • LAL-DEN-SZN7-2K23 - Откупете за плејоф играч од Нагетс или Езера и 1 час XP и облека
 • БЛАГОДАРАМ-МЕЛО - Откупете за сите времиња Кармело Ентони Ево
 • LEGO-2K-DRIVE - откупете за Lego Go-Kart
 • PLAYOFFS-LONIE-WALKER-IV-EVO-откупи за картичка Lonnie Walker
 • MyTEAM-SEASON-6-HERO-CARD - Откупи за херојски пакет
 • MOODY-EVO - Откупете за Evo Moses Moody

Список со истечени шифри

 • ASK-A-DEV-LOCKER-CODE – Откупете го кодот за наградна обврзница
 • 2023-НБА-ШАМПИОНИ - Откупете го кодот за пакет со опции на Денвер Нагетс (нов)
 • 2K23-FINALS-DEN-MIA - откупете го кодот за картичка на MyTeam Dark Matter
 • LAL-DEN-SZN7-2K23 — откупете го кодот за плејоф играч од Нагетс или Езера и 1 час XP и облека
 • БЛАГОДАРАМ-МЕЛО - Откупете го кодот за Кармело Ентони Ево за сите времиња
 • LEGO-2K-DRIVE — Откупете го кодот за Lego Go-Kart
 • PLAYOFFS-LONIE-WALKER-IV-EVO-откупете го кодот за картичката Lonnie Walker
 • MyTEAM-SEASON-6-HERO-CARD — Откупете го кодот за Hero Pack
 • MOODY-EVO - Откупете го кодот за Evo Moses Moody
 • MYTEAM-THE-PLAYOFFS-ARE-HERE-Откупете го кодот за 1 пакет картички за плејоф
 • HOPPY-MyTEAM-EASTER - Откупете го кодот за Galaxy Opal, Џанис Антетокунмпо, Денис Родман или Алперен Сенгун
 • ЈОРДАН-ТАТУМ1-САМО - Откупете го кодот за картичката Џордан Тејтум
 • PHX-LAL-MARCH-2K23 - откупете го кодот за пакет MyTeam и 2-часовна монета XP
 • 250K-FINALS-GALAXY-OPAL-PLAYER- Опал плеер пакет
 • 250-БЛАГОДАРАМ-MYTEAM-ЗАЕДНИЦА- 25k MT или 150 токени
 • NBA2K-LAL-GSW-SUNDAY— Пакет од серија 2 и двочасовна монета XP од 2 часа во мојата кариера
 • OKC-PHX-SZN5-2K23— пакет MyCAREER и MyTEAM
 • MyTEAM-DIAMOND-DEVIN-BOOKER-4U— Дијамантска Девин Букер картичка
 • FINAL-GAMEDAY-ALL-Star-PACK— Ол-стар пакет
 • FINAL-GAMEDAY-DIAMAND-SHOES— пакет со дијамантски чевли
 • ALL-STAR-JORDAN-23-IN-MYTEAM— Дијамантска картичка Мајкл Џордан
 • SZN4-CAV-PEL-AS23— монета од 1 час XP и пакет MyCAREER и MyTEAM
 • MyTEAM-RUI-HACHIMURA-C7P55— картичка Руи Хачимура
 • MyTEAM-OUT-OF-ORBIT-KMART-EV6K— Дијамант Кевин Мартин
 • NBA2K-SAT-76ERS-NUGGETS— пакет и облека на MyTeam

Како да ги откупите кодовите во NBA 2K23

Како да ги откупите кодовите во NBA 2K23

Следниве упатства чекор-по-чекор ќе ви помогнат да ги откупите сите работни.

Чекор 1

Прво, отворете NBA 2K23 на вашиот уред.

Чекор 2

Кога играта е целосно вчитана и подготвена да оди, кликнете/допрете на опцијата „MyTeam Community Hub“.

Чекор 3

Потоа кликнете/допрете на опцијата Locker Codes и ќе се отвори прозорецот за откуп.

Чекор 4

Овде внесете работен код во препорачаниот простор или користете ја командата copy-paste за да ја ставите во просторот.

Чекор 5

Сега само притиснете ја опцијата Redeem за да ги соберете гратисите прикачени на кодот.

Секој код во играта има датум на истекување и по тој датум, нема да работи повеќе, затоа откупете ги што е можно поскоро. Препорачуваме да ја посетите нашата често за да останете ажурирани за најновите кодови за оваа игра и за други игри исто така.

Можеби ќе бидете заинтересирани да го проверите најновото Кодови за шини на Хонкаи ѕвезда

Најчесто поставувани прашања

Можете ли да добиете VC од шифрите за заклучување 2K23?

Да, некои шифри може да се специјално направени за да им се додели на играчите валутата во играта VC.

Како можете да ги откупите шифрите на шкафче во НБА 2К23?

Процесот на откупување на кодот е едноставен во NBA 2K23, само одете во MyTeam Community Hub, изберете ги кодовите за заклучување и внесете го кодот во полето за текст. Потоа само допрете ја опцијата за откупување, стекнете ги наградите.

Заклучок

Со користење на NBA 2K23 Locker Codes 2023-2024, можете да добиете вредни бесплатни ставки како VC валута во играта и картички. Можете лесно да ги откупите и користите овие кодови додека играте следејќи ги дадените упатства. Овде го завршуваме овој пост, но би сакале да ги слушнеме вашите размислувања и сите прашања што ги имате во делот за коментари.

Оставете коментар