Едно нешто за мене TikTok објасни увид, потекло и повеќе

The One Thing About Me TikTok е еден од најновите трендови во платформата за споделување видеа TikTok што лудо ја следат корисниците на платформата. Ќе ги запознаете сите детали во врска со овој тренд, неговото значење и причините поради кои станува вирален.

Секоја недела има нов тренд на оваа платформа што ја привлекува публиката и ја тера да се обиде на свој начин. Ова е уште еден вирусен концепт што создавачите на содржини го користат за да покажат уникатни атрибути што ги носат и активност што имаат тенденција да ја прават редовно.

Неодамнешните трендови како „Јас сум толку среќна слика“, Заклучен, Емоџи актерски предизвик, и уште неколку доминираа во однос на добивањето погледи. Сега One Thing About Me е во тренд на TikTok и Twitter и има акумулирано милиони прегледи.

Што е едно за мене TikTok

Тековната хит песна на Ники Минаж „Super Freaky Girl“ брмчи и е една од врвните песни во последно време. Корисниците на TikTok го прифаќаат со тоа што го користат во Meme Trend One Thing About Me за да ги опишат најлудите приказни низ кои поминале во животот.

TikTokers, вклучително и познати личности, почнаа да го следат стилот што го користеше Ники во спотот на песната One Thing About Me. Започнува со тоа што креаторите велат „едно нешто за мене“ и почнуваат да прават рап за најлудите искуства што се случиле во нивниот живот.

@possumgirl

Го обожавам овој тренд, ве молам продолжете да ми кажувате за вашите ужасни детства преку Super Freaky Girl #време за приказна #детска приказна #фунни #забавна приказна #државно училиште # fyp

♬ Супер откачена девојка – Ники Минаж

Повеќе од 55,000 клипови се достапни на TikTok на луѓе кои се обидуваат да го направат овој вирусен концепт. Многу луѓе ги споделуваат видеата и на TikTok и Snapchat. Некои видеа се гледаат милиони пати во краток временски период.

ТикТокер со корисничка рачка @jcubedhax што споделува смешна училишна приказна со фото докази, досега е гледан 1.7 милиони пати. Исто така, корисникот наречен Сиера Ана го искористи овој концепт на меми за да ги повика фатобичните мразители кои веќе собрале 25 илјади прегледи за неколку дена.

Потекло на едно нешто за мене TikTok Trend

@kikirough

Го сакам овој тренд, но се надевам дека мојот сопруг не ме слушна како го снимам ова #паранормално #едноза мене #средно # дух #духовно #мајка #приказна за духови #прогонуван # fyp #за тебе

♬ оригинален звук – Кики

Според информациите поврзани со неговата историја, тоа беше првото направено од корисникот @bugeater1101 во јануари 2021 година. Видеото стана вирално во април 2022 година, откако многу луѓе го споделија на различни сметки на социјалните мрежи.

Брзо се рашири низ целиот интернет и луѓето почнаа да прават клипови сами. Во видеото ќе бидете сведоци на тивка џез музика која свири во позадина. Па, ако не знаете како да бидете дел од трендот тогаш прочитајте ги упатствата подолу.

Како да учествувате во овој тренд на меми за мене?

Слика од екранот на One Thing About Me TikTok

Па, процесот е едноставен, само размислете за некое чудно искуство или искористете хумористична приказна за која мислевте дека вреди да се сподели и направете видео од неа следејќи го трендот. Користете го Super Freaky Girl како музика во заднина и синхронизација на усните со „One thing about me“ додека го снимате видеото.

Потоа споделете го видеото со вашиот пријател. Некои луѓе користат свои текстови за да дефинираат одредена ситуација, а вие можете да го сторите истото. Така можете да бидете дел од популарниот тренд The ​​One Thing About Me TikTok.

Можеби и вие сакате да читате Кој е Тејлор Хејл

Конечната пресуда

TikTok е дом на многу познати трендови што ги среќавате на социјалните платформи, а овој моментално е еден од најдобро оценетите. Сигурно сега го разбравте значењето на One Thing About Me TikTok бидејќи ги презентиравме сите детали и сознанија поврзани со овој тренд.

Оставете коментар