Системски барања за погон на Пацифик за компјутер - потребните спецификации за водење на играта Survival

Ќе ви кажеме за минималните и препорачаните системски барања на Pacific Drive што ќе ви објасни дали можете да ја стартувате новата игра на вашиот компјутер или не. Pacific Drive е уште една интересна игра за преживување објавена пред неколку дена на 22 февруари 2024 година. Тоа е уште една нова игра во 2024 година што можете да ја испробате ако ги имате потребните системски спецификации.   

Доаѓа со визуелно пријатно тркачко искуство и интензивна игра каде играчите треба да преживеат против металните чудовишта што се прицврстуваат на нивниот автомобил. Вклучете се во авантура низ зачудувачкиот северозападен Пацифик во оваа игра, нудејќи им на играчите искуство со возење среде груби пејзажи во перспектива од прво лице.

Развиена од Ironwood Studios, играта моментално е достапна за PS5 и Microsoft Windows преку Steam и Epic Games. Најавата за играта беше објавена уште во септември 2022 година, но објавувањето беше одложено, правејќи ги сите да се прашуваат за играта. Сега кога конечно е објавен во 2024 година, многумина се заинтересирани да ги научат барањата за компјутер за да го стартуваат Pacific Drive.

Систем за побарувања на Пацифик драјв компјутер

Pacific Drive е игра за преживување преполна со возбудливи карактеристики. Ќе барате ресурси, ќе изработувате опрема, ќе ги надградувате возилата и ќе се храбрите за динамичното и опасното опкружување. Сето ова доаѓа со фантастично графичко гледање што може да се доживее ако вашиот компјутер ги има препорачаните спецификации. Во случај да сакате да ја стартувате играта само во поставки од ниска класа, мора да ја имате минималната спецификација предложена од развивачот.

Исполнувањето на овие минимални барања на графичката картичка Nvidia GTX 1060 6 GB, 16 GB RAM и оперативниот систем Windows 10 или понова ќе ви овозможи да го стартувате Pacific Drive на вашиот компјутер. Имањето хардвер со овие спецификации ќе ви овозможи да ја инсталирате апликацијата за игри и да играте со ниски графички поставки.

За да работи Pacific Drive непречено и со подобри стапки на слики, треба да одговарате на препорачаните спецификации на NVIDIA GeForce RTX 2080, 16 GB RAM и ОС на Windows 10 или повисоко. Овие спецификации нудат подобра графика, побрзо вчитување и помазна игра за подобрено искуство со игри. Еве целосни детали за минималните и препорачаните барања за компјутер на Pacific Drive.

Минимални барања за системот за погон на Пацификот

 • ОС: Windows 10
 • Процесор: Intel Core i5 8600
 • Меморија: 16 GB RAM меморија
 • Графика: Nvidia GTX 1060 6GB
 • DirectX: верзија 12
 • Големина на преземање: 18 GB (се препорачува SSD)
 • Дополнителни забелешки: Потребен е 64-битен процесор и оперативен систем

Препорачани барања за системот за погон на Пацифик

 • ОС: Windows 10
 • Процесор: Intel Core i5-10600k
 • Меморија: 16 GB RAM меморија
 • Графика: Nvidia RTX 2080/3070
 • DirectX: верзија 12
 • Големина на преземање: 18 GB (се препорачува SSD)
 • Дополнителни забелешки: Потребен е 64-битен процесор и оперативен систем

Преглед на возење на Пацифик

Создавач           Ironwood Studios
Тип на игра        Платени
игра на владата Еден играч
Жанр          Опстанок Игра
Платформи       Microsoft Windows и PS5
Датум на издавање на Pacific Drive         22 Февруари 2024
Пацифик драјв Преземи Големина на компјутер        18 GB слободен простор за складирање

Игра на Pacific Drive

Pacific Drive е игра за преживување каде што ќе се соочите со натприродни закани во олимписката зона на исклучување, потпирајќи се само на вашиот автомобил за да ја преживеете оваа возбудлива авантура за возење. Играта се одвива во 1998 година во олимписката зона на исклучување во северозападниот дел на Пацификот. Можете да ја истражувате областа или пеш или возејќи караван.

Слика од екранот на барањата на системот за погон на Пацифик

Играчите ја истражуваат олимписката зона на исклучување и наоѓаат чудни работи во оваа уникатна верзија на северозападниот дел на Пацификот. Има и привлечна музика од Вилберт Рогет II и повеќе од 20 песни за да ја направат играта уште попријатна. Треба да ги избегнете металните чудовишта што се допираат до вашиот автомобил. Можете да го поправите и менувате вашето возило во вашата гаража кога и да е потребно.

Играчите ќе имаат целосно искуство каде истражуваат застрашувачки места. Тие ќе користат мапа во играта и радио пораки за да го најдат патот и да ги откријат тајните на Зоната. Во моментов нема опција за повеќе играчи за играчите бидејќи возбудувањата на оваа нова игра можете да ги доживеете само во режим на еден играч.

Можеби ќе ве интересира и учење Системски барања за славеј

Заклучок

2024 година започна со голема брзина, ако сте ентузијаст за игри, бидејќи многу фантастични игри беа објавени во првите два месеци, а Pacific Drive е една од нив. Ги споделивме информациите во врска со барањата за системот за погон на Пацифик, кои мора да се исполнат доколку сакате да ја стартувате оваа видео игра за преживување.

Оставете коментар