Сè за разводот на Санија Мирза и Шоаиб Малик - причини, увид и повеќе

По 12 години брачен живот, тениската суперѕвезда Санија Мирза и пакистанската крикет легенда Шоаиб Малик се разделуваат. Последните извештаи покажуваат дека гласините за развод на Санија Мирза и Шоаиб Малик наскоро ќе станат официјални.

Луѓето што ги затвораат Санија и Шоаиб ги потврдуваат информациите дека парот решил да се разведе. Нивната врска е затегната откако пред некое време беше откриено дека Шоаиб изневерува со друга девојка. Пакистанските ѕвезди наводно излегуваат со друга жена.

Како пар, тие уживаа во многу прекрасни моменти од нивната венчавка во 2010 година. Има многу обожаватели на двете суперѕвезди, а изгледа дека повеќето од нив не се среќни поради оваа вест. Сепак, многу блиски луѓе веќе велат дека бракот е завршен.

Причини за разводот на Санија Мирза и Шоаиб Малик

Во последните неколку недели имаше многу гласини и шпекулации за разделбата на суперѕвездената двојка, бидејќи тие не се видени заедно подолго време. Од страна на лице блиско до Санија било пријавено дека парот се разделил и се развел.

Во согласност со блискиот пријател на Санија, документите за развод веќе се завршени. Санија моментално е во ОАЕ, додека Шоаиб е во својата татковина, каде што го покрива Светското првенство Т2022 во 20 година за приватен спортски канал.

Членот на тимот на Малик од Пакистан ја потврдува веста за разделба како што изјавил „Да, тие повеќе не се во брак. Не можам да кажам ништо друго, но можам да потврдам дека повеќе не се заедно“. Исто така, постојат повеќе извештаи кои сугерираат дека Шоаиб бил фатен како изневерува од Санија и оттогаш тие не живеат заедно.

Според ДНК, Шоаиб Малик ја изневерувал Санија за време на една од неговите ТВ емисии, но се уште не знаат која била вистинската причина. Парот молчеше на социјалните мрежи за разделбата, но неодамна Санија сподели интересна приказна на својот Инстаграм велејќи: „Каде одат скршените срца. Да се ​​најде Алах“.

Причини за разводот на Санија Мирза и Шоаиб Малик

И покрај тоа што се разделени, парот сè уште прави сè за заедно да го одгледуваат својот единствен син Izhaan. Санија пред неколку дена објави своја слика со Izhaan со натпис „Моментите што ме поминуваат низ најтешките денови“.

Слика од екранот на разводот на Санија Мирза и Шоаиб Малик

Медиумите во Пакистан, исто така, тврдат дека Шоаиб Малик ја изневерил Санија во ТВ-шоу пред неколку месеци. Сè уште нема 100% потврда дека настаните навистина се случиле, но веста за разделбата на парот сугерира дека нешто тргнало наопаку.

Која е Санија Мирза

Санија е индиска професионална тениска ѕвезда која освои шест големи титули во својата кариера. Нејзиниот датум на раѓање е 15 ноември 1986 година, а таа е од Хајдерабад, Индија. Познато е дека таа е поранешен индиски рекет број еден, како и поранешен светски рекет број еден во двојки. Тој се повлече од сингл конкуренцијата во 2013 година по долги години успех.

Која е Санија Мирза

Откако се вљуби во пакистанскиот играч на крикет, Шоаиб Малик, таа се омажи во 2010 година. Поради тензиите меѓу Пакистан и Индија, парот помина низ многу пред и по бракот. За 12 години брак, и двајцата се поддржуваа во тешките моменти.

И двајцата заработија многу признанија во нивните спортски кариери и се поддржуваа еден со друг во тешки времиња додека играа. Тие имаат четиригодишен син по име Izhaan кој живее со неговата мајка Санија. Веста за развод на Санија Мирза и Шоаиб Малик се шири насекаде, што го потврдуваат и блиските луѓе.

Можеби ќе ве интересира и да го прочитате следново:

Капетански рекорд на Бабар Азам

Што се случи со Емануел Ему

Последни мисли

Ги претставивме сите детали поврзани со приказните за разводот на Санија Мирза и Шоаиб Малик заедно со шпекулираните причини за разделбата. Тоа е тоа за овој. Слободно оставете ги вашите размислувања во полето за коментари.

Оставете коментар