Објаснет драмскиот скандал на Софија Гомез и Бруклин Веб ТикТок

Драмата „Софија Гомез и Бруклин Веб ТикТок“ е во шумски пожар по обвинението за сексуален напад изнесено од Софија Гомез врз нејзината поранешна девојка Бруклин Веб. Овие личности од социјалните медиуми се точка на разговор на различни социјални мрежи во моментов.

И двајцата влијателни на социјалните медиуми имаат милиони следбеници на TikTok и се многу познати по создавањето забавна содржина на оваа платформа. Се чини дека тие имале одлична хемија заедно и биле видени заедно многу пати бидејќи врската меѓу нив изгледала многу добра.

Но, ситуацијата драстично се промени со тоа што Софија го објави нејзиното раскинување, а потоа подигна обвинение за напад против нејзиниот поранешен партнер. Софија тврдеше дека била навредувана повеќе пати во текот на една ноќ за време на нивниот состанок неодамна.

Објаснета драмата на Софија Гомез и Бруклин Веб ТикТок

Контроверзноста на Бруклин Веб и Софија Гомез создаде многу врева меѓу обете фанови, бидејќи се чини дека фан-базата на двете ѕвезди е веднаш зад нив. Социјалните мрежи се преплавени со коментари за оваа ситуација и луѓе кои ги споделуваат своите размислувања за контроверзноста.

Интернет-личноста Софија Гомез има повеќе од 5.6 милиони следбеници на платформата за споделување видеа TikTok, а Бруклин Веб има повеќе од 10.8 милиони следбеници на оваа платформа. И двајцата се многу познати личности кои порано биле заедно многу пати.

Слика од екранот на драмата Софија Гомез и Бруклин Веб ТикТок

Драмата започна кога 20-годишната ѕвезда на TikTok Софија се појави на нејзините социјални мрежи во средата на 24 август 2022 година и изрази за сексуален напад. Одеднаш, тоа создаде галама меѓу обете фанови и предизвика дискусии за тоа кој е во право и кој не е во право на социјалните платформи.

Отпрвин, Софија објави дека нејзината врска е „завршена“ со објавување видео на нејзиниот профил, а во делот за коментари напиша: „Навистина би сакала да можам да ви кажам момци дека не се работи за Бруклин, туку за тоа е“. Потоа ја споделува приказната дека Веб сексуално ја навредувал повеќе пати во текот на ноќта.

Објаснувајќи ја нејзината страна од приказната, таа изјави: „Навистина не сакав да имам лајк на објавата за ова раскинување поради начинот на кој заврши, едноставно не сакам некој друг да се повреди како што направив јас, затоа што тоа едноставно не е кул.”

Понатаму, таа вели дека Веб не ја слушал додека таа повеќе пати кажала „НЕ“ и „Стоп“. Ѕвездата на TikTok, исто така, им се заблагодари на оние кои ја поддржаа во оваа ситуација преку видео во кое нејзините зборови беа „За сите што беа загрижени за мене, ви благодарам, имам навистина добри пријатели околу мене. Мислам дека ќе бидам добро. Зборувам со терапевт. Значи, тоа е добро. Едноставно видов дека се случува порано каде што некому нешто му се случува и не кажуваат ништо, а шемата продолжува и не сакам причината за тоа да му се случи на некој друг. Знам дека тоа нема да биде моја вина“.

Исто така прочитајте: Вирусна контроверзија на Adrianaafariass TikTok

Бруклин Веб одговор

Бруклин Веб одговор

Како одговор на овие тврдења, 18-годишната Бруклин, исто така, се огласи на социјалните мрежи и објави видео во кое признава дека се вратила во нејзиниот стан со Софија во неделата, 14 август, по малото дружење со неколку пријатели. .

Во видеото таа раскажува и дека Софија од чантата извадила играчка за возрасни која консензуално ја донела со себе. Таа понатаму рече дека се доближиле во текот на ноќта кога Софија рекла: „Уморна сум, одам да спијам“.

Зборувајќи за раскинувањето, таа рече: „На 21 август, Гомез ми се јави да ми каже дека раскинува со мене затоа што направив да се чувствува непријатно“. Таа, исто така, побара од своите фанови да не коментираат негативно или да ја малтретираат Софија на социјалните платформи.

Таа потоа откри дека веќе се извинила што не се справила порано со ситуацијата бидејќи ова и било прво раскинување. Се чини дека и двајцата очекуваа нивна разделба сега, но наводите ја запалија ситуацијата.

Можеби и вие сакате да читате Која е Хејзел Рене

Заклучок

Видовме многу контроверзии кои се расплетуваат на TikTok и Sofia Gomez, а Brooklynne Webb TikTok Drama е уште една на листата. Тоа е сè за овој пост и можете да ги споделите вашите размислувања за него во делот за коментари подолу.

Оставете коментар