Што е T27 елка TikTok Тренд видеа, цена на производот, реакции

Со Божиќ веднаш зад аголот, луѓето веќе почнаа да ги украсуваат своите домови со блескави дрвја. Слично како и сите други, корисниците на TikTok се чини дека се опседнати со една посебна новогодишна елка на платформата за споделување видео. Во оваа објава, ќе дознаете што е елка T27 TikTok и зошто таа стана главна тема на оваа платформа.

TikTok е дом на многу вирусни трендови на интернет кои освоија милиони прегледи и создадоа гужва на различни социјални платформи. Новогодишната елка T27 на Home Depot е новата фобија на оваа платформа, а корисниците беснеат по неа.

T27 е името на вештачката елка што ја продава Home Depot. Производот е нарачан од многу луѓе, а некои веќе го имаат инсталирано во своите домови. Видеа од ова дрво се поставени од некои корисници на TikTok и тоа привлекува големо внимание.

Што е T27 Божиќното дрво TikTok Тренд

Што е T27 Божиќното дрво TikTok Тренд

Речиси еден месец пред Божиќ, разговорите на дрвото се започнати и луѓето размислуваат за тоа кое дрво најмногу ќе одговара. Се чини дека веќе е воспоставен победник, а елката T27 од Home Depot е опција што ја разгледуваат повеќето корисници на TikTok.

Дрвото T27 се распродава многу брзо и оние кои ја пропуштија шансата да го купат ја разгледуваат опцијата да го посетат блиското Home Depot. Корисниците кои веќе го фатиле дрвото создаваат кратки видеа, а други прашуваат како да ги добијат.

Тоа е вештачко дрво и се состои од претходно инсталирани LED светилки кои се најдобрата карактеристика на дрвото според клиентите. Според описот на производот, има 2,250 LED диоди кои ја менуваат бојата со 10 функции кои емитуваат топол и весел сјај.

Неговата цена спомената на веб-страницата е 349 долари, а истиот модел доаѓа во поголема големина од 9 стапки, чија цена е 499 долари. Цените се место за дискусија на различни платформи за социјални медиуми, но клиентите кои го купиле се чини дека се задоволни од неговите карактеристики и изглед.

Друга одлична карактеристика на ова вештачко дрво е тоа што може да се контролира со далечински управувач и можете да ги прилагодите светлата и нивната боја за да создадете голем број ефекти. Вие само треба да додадете различни украси по ваш вкус за да изгледа поубаво

T27 Божиќното дрво ТикТок Реакции и критики

Слика од екранот на Божиќното дрво T27 TikTok

Ова дрво е високо оценето од оние кои го купиле и е пофалено за неговиот уникатен изглед. Станува се попопуларен поради видеата што се објавени на TikTok за тоа. Коментарите на гледачите кои ги гледаа божиќните видеа на T27 TikTok се исто така убедливо позитивни.

Корисник на TikTok со корисничко име mermaid1723 постави кратко видео од ова дрво и покажа дека неговите ефекти добиле пристоен број прегледи. Многу корисници ја прашаа за производот и се прашуваа од каде да го купат. За нејзината убавина, еден корисник коментираше „Никогаш не сум видел дрво толку убаво што не сакав украси на него. Леле,"

Друг корисник изјави: „Не ми треба уште едно дрво, но... сега можеби. Што ќе боли 6-то дрво“. Некои корисници се пожалија на неговата цена која им изгледа многу висока. Еден корисник коментирал: „Она што е толку посебно за ова дрво, изгледа како секое друго дрво од 99 долари“.

Можеби ќе бидете заинтересирани да читате Кој е Бронвин Аурора

Последни мисли

Сигурно, сега ви е јасно што е елка T27 TikTok која беше во центарот на вниманието на платформата за споделување видео. Се складира од Home Depot во Соединетите Држави, па можеби ќе сакате да ја проверите вашата локална продавница ако ви се допаѓа производот. Тоа е сè за оваа, слободно поставувајте прашања и споделете ги вашите размислувања подолу.

Оставете коментар