Што е филтерот за менувач на глас на TikTok и како да се примени

Платформата за споделување видеа TikTok е веќе популарна поради тоа што нуди неверојатни функции кои вклучуваат огромен број филтри. Со најновото ажурирање, воведе нов филтер за менување глас, наречен менувач на глас. Во овој пост, објаснивме што е филтер за менувач на глас на TikTok и разговаравме за тоа како можете да ја користите оваа нова функција на TikTok.

Функциите што го менуваат гласот ги сакаат многу корисници бидејќи можат да ви дадат шанса да ги збуните гледачите звучејќи различно. Може да направи вашиот глас да звучи високо или навистина слабо и да изгледа толку реалистично, затоа го привлече целото внимание.

Одвреме-навреме, платформата за споделување видео доаѓа со некои интересни додатоци кои стануваат миленик на корисниците. Како што е случајот со овој филтер, тој е додаден на нивните видеа од многу корисници и видеото добива голем број прегледи.

Што е филтерот за менувач на глас на TikTok?

Новиот филтер за менувач на глас TikTok е најозборуваната карактеристика овие денови и на корисниците на Интернет апсолутно им се допаѓа. Со додавање на овој филтер, можете да го промените вашето аудио и да направите неколку интересни видеа за споделување со вашите следбеници.

Најдоброто нешто во врска со оваа функција е што резултатите со примена на овој филтер се прилично добри и звучи реално. Исто така, тој е достапен во апликација и не мора да користите апликација од трета страна за да го промените вашиот глас.

Слика од екранот на филтерот за менувач на глас на TikTok

Претходно видовме дека многу филтри за видео и слики станаа вирални на оваа платформа. Овој филтер исто така не заостанува во однос на популарноста бидејќи видеата направени со него собраа милиони прегледи. Многу создавачи на содржини го користат хаштагот #voicechanger додека објавуваат видеа.

Оваа функција е додадена со новото ажурирање неодамна и ќе ви помогне да го промените гласот во реално време. Ако не знаете како да го користите овој филтер, тогаш следниот дел ќе ве научи како да го користите на платформата TikTok.

Како да го користите филтерот за менувач на глас на TikTok?

Користењето на новиот филтер за менување глас на TikTok е прилично едноставно. Само следете ги упатствата споменати во следните чекори за да ја додадете оваа функција на вашите видеа.

  1. Прво, стартувајте ја апликацијата TikTok и кликнете/допрете на копчето плус за да снимате видео
  2. Сега снимајте видео говорејќи што сакате да го промените
  3. Потоа кликнете/допрете на трите точки што ги гледате на екранот или скролувајте надолу по стрелката со опцијата означена како „Уредување аудио“ на десната страна од екранот.
  4. Сега кликнете/допрете на него и ќе видите многу гласовни ефекти кои можете да ги примените на снименото видео
  5. Изберете го оној што сакате да го примените и кликнете/допрете ја опцијата Зачувај за да ги задржите промените направени на аудиото
  6. Конечно, гласовното изменето видео е подготвено и можете да го споделите со вашите следбеници

Ова е начинот на кој можете да го користите новиот филтер за менувач на аудио TikTok додаден на списокот со карактеристики. За повеќе ажурирања во врска со најновите трендови и додатоци само посетувајте ја нашата страница постојано.

Можеби ќе ве интересира и да го прочитате следново:

Филтер за лажни насмевки на TikTok

Филтер за предвидување смрт на TikTok AI

Тренд на зелен екран со вештачка интелигенција TikTok

Најчесто поставувани прашања

Каде можам да го најдам филтерот за менувач на глас на TikTok?

Достапно е во делот за функции за уредување аудио, така што мора да отидете таму и да изберете глас за да го додадете во вашето видео.

Дали филтерот за промена на глас е бесплатен за користење?

Да, таа е апсолутно бесплатна и е карактеристика што може да се користи во реално време за да го промените вашето аудио.

Завршни зборови

Филтерот за менување глас на TikTok е одличен додаток на веќе преполната колекција на функции. Лесен е за употреба и покажа одлични реални резултати. Тоа е сè за оваа објава во случај да сакате да поставите какви било други прашања поврзани со него или сакате да ги споделите вашите ставови, тогаш слободно направете го тоа користејќи го делот за коментари.  

Оставете коментар