Што се случи со Емануел Ему? Како оди обновувањето на ѕвездата на TikTok

Емануел повторно е на насловните страници на интернет и сите изгледаат многу загрижени за познатата ѕвезда на TikTok. Ако се прашувате што се случи со Емануел Ему, тогаш дојдовте на вистинското место за да знаете сè за ова ему.

Сите сте сведоци на многу видеа кои станаа познати во минатото и останаа на насловните страници многу денови со ова ему по име Емануел. Неодамна чуварот на фармите „Кнукл Бамп“ во Јужна Флорида Тејлор Блејк сподели слики и видеа велејќи дека боледува од вирусна болест.

Сликите станаа вирални на интернет и луѓето се чинеше дека се загрижени за неговото здравје. Видеата на Емануел собраа милиони прегледи на различни платформи како Twitter, Instagram, TikTok итн.

Што се случи со Емануел Ему?                                                                             

Насловот Емануел боледува од птичји грип и се бори да застане на нозе во моментов. Тејлор Блејк чуварот ја објави тажната вест на Твитер со долга нишка во која ја истакнува моменталната ситуација низ која минува ЕМУ.

Слика од екранот на Што се случи со Емануел Ему

Во врска со ситуацијата на Ему, Тејлор сподели слики и рече дека емуто има оштетување на нервите на десната нога и не може самостојно да јаде или пие. Емануел боледува од смртоносен грип и затоа побара молитви во објава на Твитер.

Во темата, таа рече „Изгубивме повеќе од 50 птици за три дена. Сè уште се обидувам да сфатам што се случило. Кога Емануел неочекувано почина минатата среда, мислевме дека сме надвор од шумата“. Грипот создаде хаос и уби повеќе од 45 милиони птици од февруари, според Министерството за земјоделство на САД.

Веста растажи многу луѓе и тие му посакуваат на Ему брзо закрепнување. Тејлор, исто така, сподели слика пред неколку дена со долг натпис во кој изјавила „Здраво пријатели! Денеска седнав 10 минути сам! Го направив тоа иако беше тешко. Секој ден станувам посилен! Мајка ми ме опкружи со многу меки работи за да не се повредам додека научив повторно да одам. Ви благодариме за вашите молитви; тие помагаат“.

Кој е Емануел Ему?

Кој е Емануел Ему

Сензацијата на TikTok Емануел Ему е птица која стана вирална на почетокот на оваа година бидејќи ги прекина образовните видеа на чуварот на фармата Тејлор Блејк. Има многу животни на фармата и изгледа дека сите имаат одлично пријателство со негувателката Тејлор, но Ему е непослушниот.

Додека таа снимаше видео, емуто најчесто влегува во кадарот и гледа во камерата како да ќе ја распарчи. Тејлор вреска Емануел немој да го правиш тоа Емануел не го прави тоа и ему се повлекува на крајот на краиштата. Овие видеа имаат милиони прегледи и преку ноќ го направија Емануел Ему сензација.

@knucklebumpfarms

Не поминува ден Емануел да не ми го проба животот #ему #emusoftiktok #фармски живот

♬ оригинален звук – Knuckle Bump Farms

Зборувајќи за Емануел во едно интервју Тејлор изјави дека „тој има вистинска „опсесија со камерата“ - и „опсесија со мене“. Без разлика каде сум, тој секогаш мора да биде веднаш до мене“. Таа го сака и видовме многу слики како го бакнуваат и се забавуваат со него.

Се надеваме дека ему брзо закрепнува бидејќи сите сакаме да го видиме здрав. Тој е на пат кон закрепнување и подобрување. Споделувајќи ги своите размислувања за закрепнувањето на Ему Тејлор на Твитер изјави: „Целото ова искуство, иако многу трауматизирачко, ме научи толку многу. Секогаш ќе ја користам мојата платформа за ширење на свеста. За да се надевам дека го користам знаењето, добив за да спасам некој друг од ова скршено срце“.

Можеби сакате да читате Кој беше Ју Џо Еун

Последни мисли

Она што му се случи на Емануел Ему сигурно повеќе не е мистерија бидејќи ги споделивме сите детали и информации поврзани со познатиот Емануел Ему. Сите ние му посакуваме на Ему брзо закрепнување со ова не го потпишуваме засега.

Оставете коментар