Што е Големата војна за кокошки на TikTok додека станува вирална на социјалните медиуми

Дознајте што е големата пилешка војна на TikTok и нејзиното потекло бидејќи урнебесниот тренд TikTok ја зафати платформата за споделување видеа. На луѓето овој тренд им е многу смешен и создаваат своја армија од кокошки за да учествуваат во големата војна за кокошки. Трендот ги засмејува луѓето бидејќи е еден од хумористичните трендови во последно време.

TikTok е платформа каде што ќе најдете секакви предизвици и трендови кои од време на време стануваат вирални. Но, најчесто, трендовите создаваат контроверзии бидејќи луѓето прават глупави работи за да добијат слава и да акумулираат ставови. Но, тоа не е случај со трендот на големата војна за кокошки TikTok бидејќи е чисто заснован на хумор.

Содржина

Што е Големата кокошка војна на TikTok

The Great Chicken War on TikTok првично доаѓа од видео направено од корисник наречен Дилан Безџек. На видеото што го сподели, тој шеташе следен од армија кокошки и вели: „Подобро внимавај таму, пријателе. Јас и мојот посед сме на пат да удриме некои а*и и да земеме некои имиња овде“. За кратко време видеото стана вирално на TikTok и на некои други социјални платформи, поставувајќи тренд што треба да го следат и другите.

Слика од екранот на Што е Големата кокошка војна на TikTok

Трендот за „војна со кокошки“ на TikTok е за луѓе кои прават видеа од кокошките што ги одгледале и се преправаат дека се подготвуваат за борба. На забавен и безопасен начин, луѓето кои поседуваат кокошки гордо ги покажуваат борбените вештини на своето пиле, но само на виртуелен начин. Тоа е како пријателско натпреварување меѓу ентузијастите на пилешко.

TikTok стана преплавен со видеа на кокошки и нивните сопственици од различни места во земјата. Во секое видео, сопствениците гордо ги прикажуваат своите подготовки за епска битка, но сето тоа е само за забава и всушност нема да се случи во реалниот живот. Трендот е популарен кај #greatchickenwar и #chickenwar.

Како и со секој тренд кој вклучува животни и како се третираат со нив, има луѓе кои се сомневаат или се сомневаат во трендот на Chicken War. Тие се загрижени за благосостојбата на вклучените кокошки или како тие се третирани во текот на процесот. Но, овој тренд е апсолутно безбеден за кокошките бидејќи е наменет само за создавање содржина без да му наштети на животното, а не за вистинска војна.

Слика од екранот на Големата кокошка војна на TikTok

Луѓето ја сакаат Големата војна за кокошки на TikTok

Луѓето кои ги гледале видеата за војна со кокошки уживаат во трендот, а некои од нив дури сакаат да имаат своја војска со пилешко. Оригиналниот видео запис од пилешката војна создаден од Дилан Безџек заработи над 1.4 милиони прегледи и 350,000 лајкови. Видеото беше споделено и на други социјални платформи, како што е Твитер, каде што на корисниците изгледа им се допадна овој тренд.

@fechinfresheggs

Пеги и девојките ќе ја добијат оваа војна! 🥷🐔💪 #кокошка војна #кокошки #кокошкавојна2023 # fyp #за тебе #кокошкасофтикток #chickengang #кокошки @Yourmomspoolboy @jolly_good_ginger @theanxioushomesteader @Hill billy of Alberta @TstarRRMC @hiddencreekfarmnj @TwoGuysandSomeLand @only_hens @Chicken брат @Jake Hoffman @Barstool Sports

♬ Окото на тигарот – Преживеан

Еден корисник на Твитер напиша „ТикТок е магично место. Не ми веруваш? Погледнете ги војните на кокошките“. Друг корисник коментираше: „Големите војни за кокошки 2023 на Тикток станува зачинета, и јас сум тука за тоа“. Корисникот по име На-Тоја на Твитер напиша „Ми требаат 50-100 кокошки за да можеме што побрзо да влеземе во војната за кокошки TikTok“.

Друга корисничка по име Momma Bear сакаше своја кокошка војска „Ја гледав војната со кокошки на TikTok и сега сакам своја сопствена војска за кокошки 😬🐓, мора да смислам начин да го убедам Марк да ми изгради кокошарник“.

Мнозинството луѓе ја сакаа здравата содржина што ја виделе со вклучени кокошки. Корисникот на Твитер по име Дани го сподели видеото на Дилан Безџек TikTok и го натписа „Ова е најдоброто нешто што сум го видел оваа недела досега! 😂 Толку сум инвестиран во The Chicken War of 2023✨“.

Можеби и вие сакате да знаете Што е значењето на розова личност и сина личност на TikTok

Заклучок

Значи, што е големата пилешка војна на TikTok и зошто станува вирална на социјалните мрежи не треба да биде непозната работа бидејќи го објаснивме трендот и ги дадовме сите клучни информации. Без сомнение тоа е еден од најсмешните трендови што стана вирален во последно време.

Оставете коментар