Што е значењето на Акај Името на новороденото момче на Вират Коли и Анушка Шарма

Дознајте што е значењето на Акаај името на новороденото бебе на Вират Коли. Вират Коли и Анушка Шарма го нарекоа своето второ дете „Акаај“ бидејќи го објавија доаѓањето на машко бебе преку платформите на социјалните мрежи. Во вторник, 2 февруари 15 година, Вират Коли сподели дека тој и неговата сопруга актерката Анушка Шарма биле благословени со машко бебе.

Сите се воодушевени што ја слушнаа веста за раѓањето на нивното второ дете бидејќи имаше голема неизвесност меѓу фановите откако беше објавено дека Коли ќе ја пропушти целата тест серија Англија против Индија. Веста го привлече вниманието на луѓето на интернет кои испраќаат добри желби до славната двојка.

Врвливата боливудска убавица Анушка Шарм и еден од најголемите играчи на крикет на сите времиња Вирал Коли се венчаа на 11 декември 2017 година. Тие го дочекаа своето прво дете, девојчето Вамика Коли во 2021 година и по три години, ѕвездената двојка стана благословени со машко бебе на кое му го дадоа името Акаај.

Кое е значењето на Акаај и неговото потекло

Многу фанови на Вират Коли и Анушка Шарма беа заинтересирани да го знаат значењето на Акаај по објавата на Вират. Akaay Kohli е целосното име на новороденото бебе на Virat & Anushka. Името Akaay можеби не е вообичаено, но има посебно и значајно значење што го одразува наследството и личните чувства на парот.

Слика од екранот на Што е значењето на Akaay

Постојат повеќе значења зад името Akaay според информациите достапни на интернет. Акаај е хинди збор од турско потекло што значи нешто или нешто што е без каи, ака форма или тело. Доаѓа од зборот „каја“, што значи „тело“. Може да има и турски корени што значи „Близу до полна месечина“ или „Сјае како светлина на полна месечина“.

Акаај што значи на санскрит се однесува на „бесмртно“ или нешто што не се распаѓа. Akaay е санскрит збор според различни детали. Се чини дека парот многу размислувал пред да и дадат име на детето, бидејќи зборот има длабоко значење со винтиџ потекло.

Вамика, првороденото дете на Вират и Анушка, исто така има прекрасно значење. Значењето Вамика е исто така многу длабоко, тоа е алтернативно име за божицата Дурга на санскрит. Познатиот пар кој се вика Вирушка сега има две деца, девојче и момче.

Вират Коли го најавува доаѓањето на второто бебе

Двојката радосно го објави раѓањето на своето машко бебе на 15 февруари 2024 година на Инстаграм. Тие ја изразија својата среќа и побараа благослов и добри желби, истовремено нагласувајќи ја потребата од приватност.

Во објава споделена на Инстаграм на Вират Коли, парот изјави: „Со изобилство среќа и нашите срца полни со љубов, со задоволство ги известуваме сите дека на 15-ти февруари, го дочекавме малото братче на нашето момче Акаај и Вамика на овој свет! Ги бараме вашите благослови и добри желби во ова убаво време од нашите животи. Ве молиме во овој момент љубезно да ја почитувате нашата приватност. Љубов и Благодарност. Вират и Анушка“.

Играчи на крикет од целиот свет, познати личности од Боливуд и други познати личности и честитаа на парот на социјалните мрежи. Многу ѕвезди коментираа на објавата на Вират Коли на Инстаграм за да испратат свои добри желби.

Анушка и Вират избраа официјално да не го објават доаѓањето на второто дете додека тој не се роди, за разлика од првиот пат. Шпекулациите за нивното второ бебе почнаа да кружат на интернет откако вирално видео го привлече вниманието на корисниците на социјалните мрежи.

Можеби исто така сакате да знаете Што е Базбол

Заклучок

Неверојатниот пар Анушка Шарма и Вират Коли беше благословен со машко бебе на 15 февруари 2024 година, како што вчера официјално беше објавено од самиот Вират. На момчето му го дале името Акаај, што за многумина е непознато име. Но, што е значењето на Akaay не треба повеќе да биде непозната работа бидејќи ја дадовме неговата дефиниција достапна на различни јазици и потекло од кое доаѓа.

Оставете коментар