Каде да го гледате Ind vs Aus WTC Final 2023 низ целиот свет

Сакате да знаете каде да го гледате Ind vs Aus WTC Final 2023 од кој било дел на светот? Потоа доаѓате на вистинската страница за да дознаете сè за финалето на WTC 2023. Многу очекуваното финале на Светскиот тест шампионат ќе започне денес, додека за титулата ќе се борат селекциите на Индија и Кенгурите Австралија.

Големото финале на СПЦ ќе се игра во Лондон на „Овал“. Откако го загуби првото финале на WTC од Нов Зеланд, тимот на Индија е желен да го поништи резултатот овој пат под капитен на Рохит Шарма. Австралија е исто така подготвена да го освои единствениот трофеј на МКС кој недостасува во нивниот огромен трофеен кабинет.

Австралија и Индија беа првите две селекции на табелата на WTC од циклусот 2021 до 2023 година. Тие сега ќе се натпреваруваат во Финалето за да го одредат победникот на второто издание на турнирот. Двата тима собраа силни состави и ќе биде фасцинантно да се види кого ќе одберат во нивните 11-ки денес. Но, големото прашање е каде да ја гледате акцијата во живо и преостанатиот пост ќе ги даде одговорите.

Каде да го гледате Ind vs Aus WTC Final 2023 во Индија и Австралија

Финалето на ВТЦ Индија против Австралија 2023 година треба да започне денес во 3:00 часот (IST). Овал, Лондон ќе биде домаќин на еднократниот петдневен тест-натпревар меѓу двата гиганти во крикет. Star Sports Network ги побара правата за пренос на акцијата во живо. Можете да гледате пренос во живо на Индија против Австралија WTC Final 2021-23 на апликацијата и веб-страницата Disney+Hotstar.

Слика од екранот каде да се гледа Ind vs Aus WTC Final 2023

Ќе биде достапен на канали како Star Sports 1, Star Sports 2, Star Sports 1 Hindi, Star Sports 1 Tamil, Star Sports 1 Telugu и Star Sports 1 Kannada. Финалето на СПЦ ќе биде прикажано и на владиниот телевизиски канал Doordarshan's DD Sports како што неодамна објави МКС.

Во Австралија, финалето може да го гледате на Канал 7 бидејќи натпреварот ќе го пренесува во живо почнувајќи од 7 јуни. Услугата за пренос во живо ќе ја обезбедува дигиталната платформа 7Plus. Луѓето од двете земји кои играат финале може да ги користат овие платформи за да го гледаат финалето на WTC во живо.

Каде да го гледате финалето на WTC 2023 ширум светот

Каде да го гледате финалето на WTC 2023 ширум светот

Ако сте надвор од Индија или Австралија и сакате да ја гледате акцијата во живо, тогаш еве на кои платформи можете да отидете и да го гледате финалето на WTC 2023 во живо.

  • Во ОК, навивачите можат да го гледаат финалето на WTC во живо на ТВ преку Sky Sports Cricket. Ќе биде достапен на канали како Sky Sports Main Event HD и Sky Sports Cricket HD
  • Можете да го гледате натпреварот бесплатно на ICC.tv ако сте на Карибите, Јужна Америка, Централна Америка, Континентална Европа, Централна Азија, Југоисточна Азија, Источна Азија или Пацифичките острови.
  • Љубителите на крикет во Нов Зеланд можат да го следат натпреварот во живо на Sky Sports Cricket и да уживаат во апликацијата Sky Go за пренос во живо
  • Луѓето од САД и Канада можат да бидат сведоци на натпреварот на Willow TV или да ја проследат акцијата со посета на Willow.tv.
  • Во Јужна Африка можете да го гледате натпреварот IND vs AUS во живо на SuperSport и неговиот пренос е достапна апликација DSTV
  • ТВ Гази во Бангладеш, ТВ Махараџа во Шри Ланка, ТВ АТН во Авганистан и Спортмакс на Карибите ќе го емитуваат натпреварот во нивните земји.

Други медиуми, како што се TVWAN Sports 3, TVWAN Sports 2, Digicel, Etisalat, CricLife и Starzplay, исто така ќе го прикажуваат финалето на Индија и Австралија WTC во 2023 година. Избирате која било платформа лесно достапна во вашиот регион за да го гледате епското финале.

Можеби ќе ве интересира и учење Која е сопругата на Џек Гралиш

Конечни ЧПП за WTC 2023

Каков е распоредот на финалниот WTC 2023?

Финалето е предвидено да се одржи од 7 до 11 јуни 2023 година.

Каде да го гледате финалето Ind vs Aus WTC преку Интернет

Индиската публика може да го следи натпреварот онлајн на апликацијата Disney+Hotstar или нејзината веб-страница. Сите други дигитални платформи кои ја обезбедуваат услугата за пренос во живо се споменати во списокот погоре.

Заклучок

Па, каде да се гледа Ind vs Aus WTC Final 2023 веќе не треба да биде мистерија за никого ширум светот бидејќи ги наведовме сите платформи што го емитуваат финалето на WTC 2023 во живо. Тоа е сè за ова, ако сакате да поставите кое било друго прашање, користете ја опцијата за коментари.

Оставете коментар