Кој е Ади Невги во 15-та сезона на MasterChef Австралија, биографија, возраст, Вики, патување до MasterChef

Ади Невги ги импресионираше судиите на 15-та сезона на MasterChef Австралија со нејзината иновативна експертиза за готвење. Таа го привлече вниманието со своите уникатни рецепти. Многу луѓе почнаа да го поставуваат прашањето дали Ади Невги е Индиец? Така, овде детално ќе дознаете која е Ади Невги во 15-та сезона на MasterChef Австралија и ќе дознаете за нејзиното патување во шоуто за готвење.

Кој е Ади Невги во 15-та сезона на MasterChef Австралија

Ади Невги натпреварувач со индиско потекло во MasterChef Австралија оваа сезона. Таа остави белег на шоуто со самоуки готвачка експертиза и во синоќешната епизода направи торта со овошни јамки која ги импресионираше судиите на шоуто, Енди Ален, Мелиса Леонг и покојниот Џок Зонфрило.

Слика од екранот на Кој е Ади Невги во 15. сезона на MasterChef Австралија

Ади Невги, која потекнува од Делхи Индија, ги воодушеви судиите со нејзината верзија на познатото јадење од Северна Индија наречено пилешко со путер. Иако не го освои имунитетот бидејќи нејзиниот ориз не беше зготвен како што треба, нејзините креативни методи на готвење и љубовта кон вкусните вкусови оставија одличен впечаток во шоуто.

Таа е доктор по професија и работи во болница во Мелбурн. Невги студирала општа медицина и ендокринологија и сака да учи за науката зад разни видови храна. Готвењето е нејзиниот начин на изразување на нејзината креативна страна и поврзување со неа. Таа е автор на книга за готвење „Водич за сите основи како да се направи“.

Ади Невги има индиско потекло. Таа се гордее со своето индиско наследство и сака индиска храна. Ади е родена во 1002 година, па моментално има околу 31 година. Таа отишла на медицинско училиште на Универзитетот Монаш за да дипломира, а подоцна се преселила на Универзитетот во Сиднеј за да го заврши магистерството по јавно здравство. Специјализирала општа медицина и ендокринологија.

Ади Невги патува до MasterChef Австралија сезона 15

Ади ужива да поминува време на своите хоби како читање, патување и готвење, а веќе била во 55 различни земји. Таа, исто така, ги споделува своите искуства како љубител на храна, патник и лекар на нејзиниот профил на Инстаграм.

Ади моментално живее во Викторија Австралија со своето семејство. Нејзините родители се Индијци кои одамна се преселиле во Австралија. Ади е австралиска државјанка и нејзината етничка припадност е Индијка. Таа до овој момент не открила ништо за нејзиниот љубовен живот или брачниот статус.

Ади Невги патува до MasterChef Австралија сезона 15

Ади отсекогаш сакала да учествува во емисии за готвење бидејќи го сака ова хоби и научила многу рецепти кои се користат во различни делови на светот. Познавањето на Ади за општа медицина и ендокринологија ја зголеми нејзината страст за храна и го подобри нејзиното разбирање за нејзините научни аспекти. За Ади, готвењето совршено ги комбинира нејзините академски и креативни интереси. Оттука, таа секогаш сакала да учествува на натпревари во готвење.

Зборувајќи за нејзиниот пат до MasterChef Australia Journey, таа рече: „Се научив да готвам и научив сè што знам во последните неколку години“. Ади се обиде да влезе во сезона 14 на MasterChef Australia, но поради обемот на работа за време на пандемијата.

Таа изјави за време на шоуто „Немаше гаранција дека ќе можам да влезам во некоја наредна сезона [ако се пријави повторно], бев загрижена дека ова е мојот истрел и дека ќе го фрлам. Бев измачуван“. И покрај одлуката да ја одбие можноста, „паузата“ само ја зголеми нејзината страст за готвење.

Таа понатаму објасни: „За време на СОВИД, работата беше многу напорна, понекогаш бев толку под стрес поради некој болен што ми беше на ум цела ноќ. После толку долги часови, се враќав дома и ми требаше штекер“.

Ади беше избран за еден од натпреварувачите за 15-тата сезона на MasterChef Australia, насловена „Тајни и изненадувања“. Има вкупно 18 натпреварувачи, а судии за оваа сезона се Енди Ален, Мелиса Леонг и Џок Зонфрило. За Ади Невги е остварување на сонот да биде дел од ова натпреварување.

Можеби и вие сакате да знаете Кој е уметникот за тетоважи во портата за тетоважи

Завршни зборови

Значи, кој е Ади Невги во 15-та сезона на MasterChef Австралија сигурно повеќе нема да биде прашање бидејќи ги дадовме сите детали за овој талентиран натпреварувач со индиско потекло. Тоа е сè за овој пост за сега се збогуваме.

Оставете коментар