Која е Алба Силва, сопругата на Серхио Рико, нејзината емотивна порака на Инстаграм, најново ажурирање за здравјето на Серхио Рико

Голманот на Шпанија и ПСЖ, Серхио Рико се наоѓа на интензивна нега во болница во Севиља, откако се здоби со повреди на главата јавајќи на коњ. Тој беше соборен од коњот и имаше несреќа за време на аџилак. Неговата сопруга вчера објави срдечна порака која е малку загрижувачка за фановите на голманот. Запознајте која е Алба Силва и дознајте што има да каже за моменталната ситуација на Серхио Рико.

29-годишниот голман на ПСЖ беше на патување во Хуелва, која е блиску до неговиот роден град Севиља во Шпанија. Тој како дел од овој аџилак јавал на коњ, но за жал го удрил побегнат коњ и паднал од коњот што му нанело сериозни повреди на главата.

По инцидентот, тој со хеликоптер беше пренесен во болницата „Вирген дел Росио“ во неговиот роден град Севиља. Тој се уште е примен во болница и според информациите е во тешка состојба поради што лекарите го задржале на интензивна нега.

Која е Алба Силва сопруга на Серхио Рико

Алба Силва е инфлуенсер на социјалните медиуми и претприемач според нејзината био на Инстаграм. Таа е и познат шпански модел кој има работено со многу реномирани брендови. Таа е амбасадорка на познатиот шпански бренд Valeria Savannah Clothing.

Слика од екранот на Која е сопругата Алба Силва

Датумот на раѓање на Алба Силва е 15 јануари 1994 година и моментално има 29 години во 2023 година. Таа е од Шпанија и е шпанска државјанка. Алба е висока 5 стапки и 7 инчи и тежи 58 килограми. Таа отиде во училиште во нејзината локална област во Шпанија. Нето вредноста на Алба Силва во 2023 година е околу 200-500 илјади долари.

Алба моментално е во брак со Шпанија и голманот на Пари Сен Жермен, Серхио Рико. Силва и Рико се запознаа во 2016 година, а потоа станаа пар откако се забавуваа неколку години. Заедно имаат син.

Семејството Серхио Рико се соочува со молитва за Серхио повторно да стане целосно фит бидејќи професионалниот фудбалер беше тешко повреден откако падна од коњот за време на аџилак во Хуелва. Тој наводно бил удрен од друг коњ кој трчал кој му нанел сериозни повреди на главата.

Од несреќата тој е на одделот за интензивна нега во болницата Вирген дел Росио во близина на неговиот дом. Ситуацијата е потресна за Алба и неговото семејство. Алба на Инстаграм сподели емотивна порака во која порача „Не ме оставај сама љубов моја затоа што ти се колнам дека не можам, ниту знам како да живеам без тебе. Те чекаме живот мој, те сакаме многу“.

Таа објави танцувачко видео од минатото со наслов „Целиот свет ме чека со тебе“. Многу нејзини фанови и соиграчи на Серхио коментираа со убави желби. Марко Верати, неговиот соиграч од Пари Сен Жермен коментираше „Амигос 🙏 ❤️ се надеваме само на ова 🙏“.

Повеќе за несреќата во Серџо Рико и неговата моментална здравствена состојба

Според извештаите во локалните медиуми, Рико се подобрува, па лекарите се надеваат дека тој наскоро ќе се разбуди од кома. По добиениот првичен третман во близина на областа за да се стабилизира, тој со хеликоптер беше пренесен во болницата „Вирген дел Росио“ во Севиља. Тој беше примен во специјална единица поради тешки повреди и неговата состојба беше опишана како „сериозна“.

Несреќата на Серџо Рико и неговата моментална здравствена состојба

Семејството на ѕвездата на ПСЖ, Серхио Рико излезе со соопштение по несреќата во која ја објасни целата приказна за возењето и моменталната здравствена состојба на фудбалерот.

Во соопштението тие напишаа „Серхио отпатува синоќа, од Стразбур до Малага до Ел Росио, со дозвола откако ПСЖ ја освои титулата во Лига 1. По нешто повеќе од час и половина со семејството и пријателите, тој се упатил кон Папската миса до испосникот, кога доживеал несреќа поради количка со мазги и побегнат коњ што го удриле.

Семејството објави ажурирање за неговото здравје во соопштението кое гласи „Серхио е во добри раце, се бори да закрепне додека ја добива најдобрата нега од медицинскиот тим во болницата Вирген дел Росио. Мора да се однесуваме внимателно, особено во следните 48 часа“.

Тие, исто така, им се заблагодарија на оние кои ја испратија својата поддршка на социјалните платформи „Очекуваме резултати за неговата медицинска еволуција, кои се надеваме дека ќе бидат поволни за да можеме што поскоро да го соопштиме неговото подобрување. Ги цениме изразите на наклонетост, пораките и интересот на сите. Ви благодариме за вашата поддршка.”

Можеби ќе ве интересира да знаете Кој беше Санкианге

Заклучок

Која е Алба Силва, сопругата на фудбалерот на ПСЖ, Серхио Рико, повеќе не треба да биде мистерија бидејќи ги презентиравме сите детали за моделот. Исто така, го обезбедивме најновото ажурирање за здравјето на Серхио Рико бидејќи емотивната објава на Алба на Инстаграм ги загрижи многу луѓе.

Оставете коментар