Која е Кетрин Хардинг девојка на Жоргињо Вики, возраст, статус на врска

Кетрин Хардинг е девојка на фудбалската ѕвезда Жоргињо и познат пејач од Велика Британија. Дознајте која е Кетрин Хардинг детално и дознајте како го запознала новото засилување на Арсенал Жоргињо. Зимскиот преоден рок сега е затворен и едно од главните засилувања беше Арсенал кој го ангажираше Жоргињо од нивниот директен ривал Челзи.

Италијанецот е одличен играч од средниот ред кој одигра клучна улога за Челзи кога ја освои Лигата на шампионите на УЕФА пред неколку сезони. Беше дел и од репрезентацијата на Италија која го освои последното евро-шампионат.

Тоа беше разочарувачка сезона за играчот оваа сезона, бидејќи Челзи се бори со големи проблеми во англиската Премиер лига. Тој беше во и надвор од играчките 11, бидејќи неговата форма опадна. Преселбата во Арсенал може да биде подигнување на расположението за играчот бидејќи тие моментално се на врвот во лигата.

Која е Кетрин Хардинг

Љубовната приказна на Кетрин Хардинг Жоргињо започна во 2019 година и оттогаш парот живее заедно. Тие добија заеднички син кој сега има 2 години. Неодамна, нивните забавени слики од уживањето во нивните одмори станаа вирални бидејќи изгледаше како новото потпишување на Арсенал да не може да ги држи рацете од својата девојка Кетрин Хардинг.

Слика од екранот на Кој е Кетрин Хардинг

Кетрин беше пејачка, реалити ТВ ѕвезда, текстописец и личност на социјалните мрежи. Нејзината националност е англиска и по потекло е од Енфилд, околија во Лондон во ОК. Нејзиниот роденден е 25 јули 1990 година, со што има 32 години.

Таа беше во врска со актерот Џуд Лоу пред Жоргињо, а заедно имаа ќерка по име Ада Ло. Пејачката е заинтересирана да стане инструкторка по пилатес. Таа е доста активна на Инстаграм и има пристојни следбеници. Таа на Инстаграм редовно објавува слики од нејзиниот син и момче Жоргињо Фрело.

Во текот на летото 2020 година, таа се појави во хит ТВ шоу The Voice UK, што доведе до нејзиниот професионален пробив. На „Гласот“, Оли Мурс служеше како нејзин ментор. Тие стигнаа до нокаут-фазата и добија многу пофалби од публиката.

Во интервју за Би-Би-Си откако беше елиминирана од шоуто Voice, таа зборува за својата кариера и живот. Таа изјави: „Кога бев навистина млада, мојот сон беше да настапувам и да пеам, па кога имав 18 години, се преселив во Лондон. Ја спакував целата моја облека во црни кеси и се качив во автобусот“, рече таа. Имав бебе во 2015 година, таа е најневеројатното нешто што ми се случило.

Таа понатаму му рече на интервјуерот „Кога се роди ќерка ми, престанав да се занимавам со секаков вид музика и мислев дека треба целосно да се концентрирам на Ада. Сега таа има четири и сонот е сè уште таму. Толку долго ги ставам на страна мојата музика и пеење и сега само чувствувам, оди на тоа. Само сакам да и покажам на ќерка ми дека можеш да бидеш кој сакаш и да бидеш добар пример за неа“.

Статус на врска со Кетрин Хардинг Жоргињо

Хорхе Луиз Фрело Фиљо Кавалиер популарно познат како Жоргињо ја запозна Кетрин Хардинг во 2019 година и почна да излегува со неа додека беше сè уште во брак со неговата поранешна сопруга Наталија Летери. Парот ја објави врската во 2020 година. Оттогаш, тие живеат заедно и имаат 2-годишен син по име Џекс.

Жоргињо пред неколку дена го комплетираше трансферот во Арсенал, што може да биде благослов со оглед на тоа што не играше редовно за Челзи. 18-годишниот играч од средниот ред потпиша договор за 31 месеци со опција за уште една година.

Вие исто така може да бидете заинтересирани да знаете Која е Џоана Санз

Завршни зборови

Како што ги откривме сите детали за кариерата и љубовниот живот на Кетрин Хардинг, која е Кетрин Хардинг повеќе не е мистерија. Со тоа овој пост завршува ако имате нешто да кажете, само користете ги коментарите за да го споделите со нас.

Оставете коментар