Која е Клара Чиа Марти Новата девојка Пике, Години, Вики, Одговорот на Шакира

Поранешниот дефанзивец на Барселона и Шпанија, Жерар Пике, пред неколку дена објави слика на која е со својата нова девојка Клер Чиа Марти по раскинувањето со Шакира. Дознајте која е Клара Чиа Марти детално и како се запознала со познатиот фудбалер Пике.

Шакира се раздели откако Пике беше фатен како изневерува со друга девојка. Двојката официјално се разведе на крајот на минатата година по судска постапка. И двајцата се легенди на своите полиња, но се чини дека и на двајцата им е тешко да го преболат раскинувањето.

Неодамна, поранешната сопруга на Пике, Шакира, објави песна во која го обвини дека го изневерувал и го копа, велејќи: „Јас вредам двајца 22-годишници, замени Ферари за Твинго; заменивте Rolex за Casio“. Како одговор, Џерард одговори велејќи: „Касио е одличен часовник и трае цел живот“.

Која е Клара Чиа Марти

Клара Чиа Марти е новата девојка на поранешниот играч на Барселона, Жерар Пике. Таа моментално студира односи со јавноста и живее во Барселона. Според извештаите, таа е вработена во филмската и ТВ продукциската куќа на Пике, Космо.

Пике првпат се запознала на работен настан и еднаш била забележана како келнерка таму. Жерар Пике го сподели своето прво селфи во пар со Клара Чиа Марти на Инстаграм и тоа привлече големо внимание на социјалните мрежи бидејќи тоа беше првата слика што ја сподели по разделбата со неговата поранешна сопруга Шакира.

Слика од екранот на Кој е Клара Чиа Марти

Во моментов, најголемата тема на дискусија е разликата во годините меѓу двајцата, откако Шакира ја спомна во нејзината нова песна на YouTube. Клара Чиа Марти, според нејзината биографија на Инстаграм, има 23 години и е 12 години помлада од Пике кој моментално има 35 години. Нејзините следбеници на Инстаграм се зголемија на 30 илјади откако таа е видена со Пике.  

Пике сега јавно ја призна својата нова врска со Марти, што доведе до потврдување на обвинувањата за изневерување. Шакира соработуваше со аргентинскиот диџеј Бизарап за да состави нова песна која го опишува нејзиното чувство за врската со Пике.

Слика од екранот на аргентинскиот диџеј Бизарап Шакира

За 2 недели, песната собра 220 милиони прегледи и сè уште е во тренд на глобално ниво. Репликата што стана насловна е „Yo valgo por dos de 22, Cambiaste un Ferrari por un Twingo; Cambiaste un Rolex por un Casio“ што значи „Јас вредам двајца 22-годишници, си замени Ферари за Твинго; заменивте Rolex за Casio“.

За време на Светското првенство во фудбал во 2010 година, Шакира за прв пат се сретна со Пике. Тие се венчаа по неколку години заеднички живот и добија две деца, Милан и Саша. Во 12-те години што беа заедно, тие беа еден од најжешките славни парови.  

По разделбата, Шакира излезе со соопштение во кое изјави: „Жалиме што потврдивме дека се разделуваме. За доброто на нашите деца, кои се наш најголем приоритет, ве молиме да ја почитувате нивната приватност. Ви благодариме за разбирањето.”

Статус на врска со Клара Чиа Пике

Ѕвездениот фудбалер Пике сега ја објави врската во јавноста објавувајќи слика во ресторан. Двојката исто така била видена како патуваат заедно претходно. Тоа потврдува дека и двајцата живеат заедно и излегуваат еден со друг.

Пике е високо одликуван фудбалер кој ги освоил сите клупски трофеи додека играл за ФК Барселона. Дополнително, има освоено Европско и Светско првенство како репрезентативец на Шпанија. За време на средината на минатата година, Пике неочекувано објави дека се пензионира.

Во текот на кариерата многупати изјавил дека не би сакал да игра за ниту еден друг фудбалски клуб освен Барселона. Оттаму најави повлекување додека има понуди од други клубови.

Можеби ќе ве интересира да знаете Која е Џоана Санз

Заклучок

Сигурно сега знаете која е Клара Чиа Марти, новата девојка на Жерар Пике кој и ја остави легендарната пејачка Шакира. Толку за овој слободно споделете ги вашите ставови за тоа преку коментари.

Оставете коментар