Која е Фернанда Кампос Бразилскиот инфлуенсер го разоткри Нејмар Џуниор дека ја изневерил својата девојка

Сакате да знаете која е Фернанда Кампос блогерката која го објави приватниот разговор на Нејмар? Тогаш сте на вистинското место бидејќи ние ќе ги обезбедиме сите детали овде. Фернанда Кампос е познат инфлуенсер и блогер на социјалните мрежи, кој откри дека Нејмар ја изневерил својата девојка Бруна Бјанкарди.

Бразилската блогерка Фернанда неодамна ја разоткри суперѕвездата на ПСЖ за неверство на својата девојка Бруна Бјанкарди. Таа за бразилскиот сајт Метрополис изјави дека Нејмар и таа имале преку 40 минути интимен разговор.

Таа откри и дека се запознале во стан во Сао Паоло и за да се докаже објави и скриншот од разговорот со бразилската суперѕвезда. Нејмар неодамна објави дека неговата девојка Бруна го очекува нивното прво дете.

Која е Фернанда Кампос и како го запозна Нејмар Џуниор

Спорот за Фернанда Кампос Нејмар го наруши угледот на бројот 10 на ПСЖ, бидејќи наводите за мамење сега се потврдени откако Фернанда ги сподели сликите од екранот од нивниот разговор. Посветеноста на славниот фудбалер кон својата партнерка е доведена во прашање откако бразилската блогерка Фернанда Кампос го обвини дека е неверен.

Слика од екранот на Кој е Фернанда Кампос

Фернанда е родена во Кармо до Рио Кларо, место во Минас Жераис. Таа создава содржини за модата, шминката и начинот на живот. Порано студирала право, но решила да го напушти факултетот и наместо тоа да се фокусира на Интернет, како што споменала во интервјуата. Инстаграм профилот на Фернанда Кампос има над 502 илјади следбеници.

Бразилскиот инфлуенсер на социјалните мрежи Кампос има 26 години според деталите достапни на интернет. Бразилската блогерка тврдела дека не знаела за врската на Нејмар со Бруна Бјанкарди кога биле заедно. Се чини дека таа дава насоки за заработка преку социјалните медиуми на онлајн курс наречен „Metodo Mente Milionaria“.

Кампос сподели слики од екранот кои откриваат дека играчот на ПСЖ и жената почнале да си испраќаат пораки во ноември, непосредно пред Светското првенство во ФИФА во Катар 2022 година. Познатиот фудбалер изјави дека неговата врска со Бруна Бјанкарди во тоа време била неизвесна, но тие повторно се здружиле во јануари.

Неодамна нејзиниот Инстаграм извесно време остана суспендиран што изгледа ја налути. „Успеа да ме оддалечи од Инстаграм подолго отколку во кревет“, рече таа откако нејзиниот Инстаграм повторно беше активен. Наводите ја доведоа врската на Бразилецот со Бруна Бјанкарди во мал проблем во време кога Бруна го очекува нивното прво дете.

Нејмар јавно и се извини на Бруна Бјанкарди

Нејмар сподели јавно извинување откако беше пронајден како ја изневерува својата девојка со Фернанда Кампос. Тој призна дека направил грешка што бил со друга девојка додека бил во врска со Бруна. Бразилската легенда се труди максимално да ја одржи врската со Бруна.

Нејмар јавно и се извини на Бруна Бјанкарди

Во јавното извинување напиша „Погрешив. Згрешив со тебе. Се осмелувам да кажам дека правам грешки секој ден, на теренот и надвор од него. Но, моите грешки во личниот живот ги решавам дома, во интимноста со семејството и пријателите“.

Тој понатаму ја продолжува својата изјава велејќи: „Сето ова влијаеше на една од најпосебните луѓе во мојот живот. Жената за која сонував да ја следам покрај мене, мајката на моето дете. Допре до нејзиното семејство, кое сега е мое семејство“.

„Ова ја достигна својата интимност во еден посебен момент како мајчинството, продолжува играчот. Бру, јас веќе се извинив за моите грешки, и за бескорисното изложување, но чувствувам обврска јавно да го потврдам тоа. Ако приватна работа излезе во јавност, извинувањето треба да биде јавно објавено“. Тој напиша во својата долга објава.

Нејмар го завршува своето јавно извинување со зборовите „Не можам да се замислам себеси без тебе. Не знам дали ќе успее меѓу нас, но ДЕНЕС бидете сигурни дека сакам да се обидам. Нашата цел ќе надвладее; нашата љубов кон нашето бебе ќе надвладее; нашата љубов еден кон друг ќе не зајакне“.

Можеби ќе ве интересира да знаете Која е сопругата на Џек Гралиш

Заклучок

Сигурно сега ќе ви биде познато која е Фернанда Кампос жената која ги објави пораките на Нејмар и тврдеше дека Нејмар ја изневерувал својата девојка. Бројот 10 на ПСЖ и Бразил веќе и се извини јавно на својата девојка со изјавата дека направил грешка.  

Оставете коментар