Која е Габи Хана? Сè за контроверзните видеа на TikTok

Друга популарна ѕвезда на TikTok е во центарот на вниманието откако објави тони бизарни и загрижувачки видеа за неколку дена. Обожавателите се загрижени за нејзиното ментално здравје и бараат помош. Во оваа објава ќе дознаете која е Габи Хана и зошто е на насловните страници овие денови.

Сме виделе многу контроверзни видеа во минатото на многу познати личности на социјалните мрежи на TikTok и повторно многу добро позната личност поставила повеќе од 100 видеа во еден ден каде што е видена како плаче, се смее и изразува бизарност. работи.

Овој чин ги натера нејзините фанови да се загрижат за нејзиното ментално здравје и многу нејзини фанови се огласија на Твитер за да го изразат своето чувство за ситуацијата. Загрижувачките видеа се преплавени со загрижувачки коментари и на TikTok.

Која е Габи Хана

Габи Хана е многу позната американска личност на Интернет која има повеќе од 5 милиони следбеници на платформата за споделување видео. Неодамна таа се најде во центарот на вниманието откако нејзиниот официјален профил беше преплавен со околу 200 видеа во изминатите неколку дена.

Најзагрижувачкиот дел е што таа изгледа ненормално и има прикачено некарактеристични монолози за религијата и тврди дека и самата е божество. Таа има милиони следбеници на ТикТок, Инстаграм и Твитер, се чини дека сите внимаваат на оваа ситуација.

Слика од екранот на Габи Хана

Едно од видеата што најмногу ги загрижи нејзините следбеници е она во кое таа вели: „Навистина ми треба поддршка во моментов бидејќи го направив вистинското истражување, ги изведов вистинските ритуали, со чисто срце, ум и тело - и Го спасив нашето бебе“.

Многу искрени пораки и испратија обожавателите и повеќето од нив бараат да се провери нејзиното ментално здравје. Личноста на интернет е популарна за објавување кратки видеа поврзани со стилот на „ден во животот“ на TikTok.

Исто така прочитајте:

Anjali Arora MMS Вирусно преземање видео

Нова контроверзија на Илон Маск

Биографија на Габи Хана

Слика од екранот на Who is Gabbie Hanna

Ѕвездата на TikTok припаѓа на Њу Касл, Пенсилванија, САД и е родена на 7-ми февруари 1991 година. 31-годишната девојка е исто така пејачка и текстописец. Out Load, Extended Play, 2WayMirror и повеќе други се проектите што таа ги има направено во нејзината кариера.

Нејзиниот деби албум е Trauma Queen кој беше објавен неодамна на 22 јули 2022 година. Хана објави и две поетски книги, Adultoleescence (2017) и Глуварче (2020) кои ги добија наградите за бестселери на New York Times.

Таа е многу гласна за нејзиното ментално здравје од почетокот на нејзината кариера. Таа е дијагностицирана со АДХД и многу пати се бореше ментално. Затоа обожавателите се навистина загрижени за неа бидејќи таа има ментална болест и се бореше со тоа и претходно.

Габи Хана нето вредност

Нејзиното богатство најмногу доаѓа од социјалните мрежи бидејќи е благословена со милиони следбеници на различни мрежи на социјалните медиуми. Таа има и канал на YouTube со над 5 милиони претплатници и повеќе од 130 милиони прегледи.

Како што објави порталот Celebrity Net Worth, нејзината нето вредност е околу 2 милиони долари, а поголемиот дел доаѓа од нејзините канали TikTok и YouTube. Таа, исто така, се појави во повеќе ТВ емисии како „Dance Showdown“ и беше ко-водител на ТВ серијата Reboot Total Request Live.

По сите барања од нејзините обожаватели и добронамерници, полицијата ја посетила нејзиниот дом за да ја провери и и оставила велнес картичка како што открила самата Габи зборувајќи за ситуацијата. Значи, видеата на Габи Хана ТикТок се причина за ментална траума.

Можеби ќе ве интересира и читање Која е Анастасија Гришман

Конечната пресуда

Па, која е Габи Хана повеќе не е мистерија бидејќи ги соопштивме сите детали поврзани со неа и инцидентот што се случи неодамна. Тоа е сè за оваа статија, засега, се збогуваме.

Оставете коментар