Која е Гејл Луис? Дознајте сè за жената што стана вирална поради напуштањето на работата во Walmart

Гејл Луис стана вирална сензација на социјалните мрежи, особено на TikTok каде нејзиното проштално видео во кое таа се откажува од работата во Walmart собра милиони прегледи. Гејл работеше во Walmart во Морис, Илиноис десет години и сега се збогуваше со работата на уникатен начин кој стана вирален. Дознајте која е Гејл Луис детално и дознајте се за познатото проштално видео.

Видеото што таа го објави на TikTok со кое се збогува со Walmart собра над 25 милиони прегледи и сè уште се брои. Нејзиниот емотивен говор во видеото го привлече вниманието на јавноста која ја сподели содржината понатаму на социјалните платформи и почна да прави приказни во позадина.

Таа употреби воки-токи велејќи: „Внимание Волмарт, ова е Гејл Луис, 10-годишен соработник Морис, Илиноис 8-4-4, се одјавува, добра ноќ“. Таа продолжи: „Значи, денес беше крајот на една ера за мене, она што штотуку го видовте е да се одјавувам за последен пат во мојот Walmart во кој работев 10 години“.

Кој е Гејл Луис, вработен во Виралниот Волмарт

Гејл Луис, вработена во Волмарт, неодамна ја напушти работата на уникатен начин. Таа добива големо внимание на социјалните мрежи бидејќи многу луѓе велат дека таа е најдобрата вработена која Walmart некогаш ја имала. Видеото на TikTok на кое се гледа како Гејл Луис со емоции го најавува своето пензионирање откако десет години работела во Walmart во Морис, Илиноис, стана навистина позната.

Слика од екранот на Кој е Гејл Луис

Видеото натера многу луѓе на социјалните мрежи да кажат убави работи и да и се заблагодарат на Гејл за нејзината напорна работа и посветеност. Многу луѓе рекоа дека ќе им недостига Гејл во коментарите, а видеото исто така стана смешно мем. Некои го измешаа нејзиното видео со нивното, правејќи поздрави или преправајќи се дека плачат, правејќи го хумористичен моментот за збогум.

Едно момче го сподели виралното проштално видео и рече: „Гејл Луис е национално богатство. Ви благодариме за вашата услуга и придонеси “. Друг корисник напиша: „Еднаш прескокнав 3 дена од училиште за да патувам од Мозамбик во Америка за да ја видам Гејл Луис Работа во Волмарт“.

Како што пишува Њујорк пост, менаџерката на продавницата Морис, Кери Мозес, исто така, се заблагодарила на вработената и преку корпоративниот канал на Волмарт рече: „Благодарна сум за работата на Гејл во продавницата Морис, ИЛ и навистина ќе ни недостасува. Се надевам дека ќе направи одлично во што и да следува“.

Вирусно TikTok видео на Гејл Луис што се збогува со Волмарт

Гејл успешно го привлече вниманието на сите со нејзиниот специфичен начин да се збогува со работата каде што работеше цела деценија. Таа со целото срце ги изрази своите чувства во видеото, нарекувајќи го „крајот на една ера“. Видеото веќе доби над 3.2 милиони лајкови за само неколку дена.

@vibin.wit.tay

Почитувајте ја Гејл Луис # fyp

♬ оригинален звук – Тај

Таа ги изрази своите чувства велејќи: „Тоа е среќна тажна бидејќи ќе одам на подобра работа и тие луѓе станаа како семејство. Сум поминал многу со нив. Тие го гледаа мојот грб, јас го гледав нивниот. Тие ми помогнаа, јас им помогнав“.

Таа продолжи „Дури и поминавме низ пандемија заедно“, рече таа во врска со нејзините соработници. „Едноставно боли, но е среќно тажно затоа што таму каде што одам, ќе ми биде подобро таму каде што сум, тоа е сè“. Луис спомна дека добила нова работа и тоа е подобро од она што го работеше претходно. Сепак, не може да каже каде е бидејќи премногу луѓе и обрнуваат внимание поради виралното видео.

Можеби ќе ве интересира да знаете Која е Џесика Дејвис

Заклучок

Која е Гејл Луис, вработената во Волмарт, моментално вирална за нејзиното емотивно видео со кое се збогува со работата, не треба да биде непозната личност бидејќи ги обезбедивме сите достапни информации во врска со оваа сензација на социјалните мрежи. Таа ја напушти работата на Волмарт за подобра, но не откри каде работи.

Оставете коментар