Кој е духот на инквизиторот Италијанската ѕвезда на TikTok позната по Cosplay, причина за смртта, најнови вести

Видеото за смртта на инквизиторот Ghost за време на пренос во живо на TikTok предизвика шокантни бранови низ платформата на социјалните медиуми. Познатата италијанска ѕвезда на TikTok си го одзеде животот откако одеше во живо на TikTok, правејќи ги сите да се распрашуваат за неговата самоубиствена смрт. Дознајте кој е духот на инквизиторот во детали и целосната приказна зад неговата трагична смрт.

На 9 октомври 2023 година, италијанскиот социјален инфлуенсер Inquisitor Ghost излезе во живо на TikTok и за време на преносот во живо, тој си го одзеде животот. Видеото потоа стана вирално на социјалните мрежи, а подоцна беше отстрането од платформата. Инцидентот ги шокираше неговите следбеници и сите што го познаваа момчето.

Според извештаите, во потокот чуварите можеле да видат некој кој се обидува да избега низ прозорец во темна просторија. Потоа, се слушна врева и можеа да видат лице како прави компресии на градите на некој што не можеше да се види јасно. Веста за смртта на инквизиторот Гост потоа стана тема за разговор низ платформите на социјалните медиуми.

Кој е духот на инквизиторот

Италијанската ѕвезда на TikTok, Inquisitor Ghost, беше позната по волшебниот портрет на Сајмон „Дух“ Рајли од франшизата Call of Duty. Тој имаше повеќе од 100,000 луѓе кои го следеа на апликацијата TikTok. Inquisitor Ghost или Inquisitore3 често објавуваа видеа на кои танцува и се придружува на популарните трендови и атрактивни фотографии за да добие прегледи.

Слика од екранот на Who is Inquisitor Ghost

Во сè што правеше на платформата, тој остана скриен зад неговиот костим Ghost, правејќи интересен онлајн лик кој ги заинтересира и љубопитни неговите гледачи. Успешно го привлече вниманието на корисниците на платформата и доби илјадници прегледи на неговите видеа.

Инквизитор ги згрози своите следбеници на 9 октомври со пренос во живо на неговата смрт. Тој го обесил подалеку од очите на публиката по што бучавата од нешто скршено ја слушнала публиката. Потоа, се чинеше како некој да прави CPR по што се слушнаа звуци на плачење.

На видеата објавени од луѓе кои велеа дека знаат што се случува деновите потоа, се вели дека помошта дошла предоцна и дека младата интернет ѕвезда која имала 23 години починала. Видеото што виси на инквизиторот Ghost беше отстрането подоцна заедно со неговата сметка која сега не е достапна.

Што се случи со инквизиторниот дух?

Смртта на инквизиторот Ghost покрена многу прашања за менталното здравје. Нему му беше тешко во последните неколку месеци откако беше вмешан во контроверзии за несоодветно дотерување. Во септември се појавија вознемирувачки тврдења во кои се обвинуваше Инквизитор дека бил вклучен во несоодветни дејствија со тинејџер.

Што се случи со инквизиторниот дух

На интернет, сликите од екранот беа споделени како доказ. Во неколку од нив, Дух беше виден како вели: „Те сакам“ и „Сакам да се омажам за тебе“. По овие тврдења, работите станаа уште пострашни. Се појавија повеќе пораки, кои сугерираа дека уредничката и нејзиното момче планираат да испраќаат флертувачки пораки со Инквизитор за да ја уништат неговата репутација. Ова предизвика и Инквизитор и неговиот уредник да бидат цел на онлајн малтретирање.

ТикТокер не сподели видео или ништо од септември кога беа упатени обвинувањата до 9-ти октомври 2023 година. Видеото на смртта во живо на Inquisitor Ghost буквално ги шокираше неговите обожаватели кои сè уште се во неверување дека тој така го напуштил светот.

Корисникот на TikTok наречен hellomrfranco сподели видео по настанот и побара одговорност. Во видеото, тој зборува за третманот што го добивал Инквизиторот, вели „една од најзлобните работи што можев да помислам да му направам некому“. Ќе треба време за навивачите на Инквизиторот да го преболат овој инцидент и како тој почина.

Можеби и вие сакате да знаете Која е Наталија Фадеев

Заклучок

Значи, кој е Inquisitor Ghost италијанскиот косплеј инфлуенсер не треба повеќе да биде мистерија бидејќи ги дадовме сите детали на оваа страница. Смртта на инквизиторот е шокантна вест за неговите обожаватели и начинот на кој си го одзел животот е загрижувачка работа за сите.

Оставете коментар