Која е Џесика Суарез Гонзалес? Дечко, семејство, нето вредност

Кога сте приврзани за суперѕвезда, тогаш изгледа дека сите се заинтересирани да знаат каква личност сте и сè за таа личност. Во оваа објава ќе дознаете која е Џесика Суарез Гонзалес девојка на шпанскиот фудбалер Давид Силва.

На играчот од средниот ред од Шпанија не му треба вовед бидејќи е еден од великаните на играта со магични способности. Тој играше за Манчестер Сити во првата лига и ги освои сите домашни титули што ги нуди англиската лига.

Шпанскиот играч за врска Давид Силва моментално настапува во Ла Лига за фудбалскиот клуб Реал Сосиедад. Офанзивниот играч за врска освои многу срца каде и да играл со своите магични фудбалски вештини. Како играч, тој има освоено многу титули и на клупски и на меѓународен план.   

Која е Џесика Суарез Гонзалес?

Џесика Суарез Гонзалес, девојка на шпанскиот играч од средниот ред Давид Силва е прекрасна млада дама од Моро Де Жабл, Канарските Острови, Шпанија. Таа веќе подолго време е во врска со Давид Силва и заедно изгледа се создадени еден за друг пар.

Слика од екранот на „Која е Џесика Суарез Гонзалес“.

Тие веќе долги години се сведоци на подемите и падовите на заедничкиот живот. Во 2017 година, тие не на нормален начин го пречекаа својот син единец по име Матео. Тој е роден три месеци порано од очекуваното и долги пет месеци беше во опасност да го загуби животот.

Ова е многу тешко време за парот со нивниот единствен син роден со здравствени проблеми. Но, на крајот, тие излегоа од тешкото време бидејќи детето сега е здраво. Џесика Суарез Гонзалез (се изговара Јесика Суарез Гонзалез) и Давид Силва сè уште не се во брак.

Кој е Давид Силва?

Кој е Давид Силва

Некои од вас можеби не знаат сè за овој магичен фудбалер од 5.7 инчи кој уживаше во многу прославена кариера и сè уште ја произведува стоката за клубот од Ла Лига Реал Сосиедад. Одредените карактеристики на неговата игра ве потсетуваат на еден од најголемите на играта Лионел Меси.  

Шпанскиот професионален фудбалер освои две европски првенства со репрезентацијата на Шпанија. Тој е еден од оние играчи со најмногу настапи за европскиот гигант Манчестер Сити со 309 натпревари. Тој ја започна својата врвна кариера во Валенсија појавувајќи се на 119 Игри пред да потпише за градот.

Нето вредноста на Давид Силва според многу веродостојни извештаи е околу 55 милиони долари во 2022 година и тој е еден од играчите со најголема заработка во Ла Реал. Момчето сега има 36 години и е во самракот на кариерата. Неговата неверојатна способност за додавање и вештина за дриблинг секогаш биле во центарот на вниманието додека тој играл.

Дејвид Силва Животни моменти

Целосно име           Давид Хосуе Хименез Силва
Професија          Професионален фудбалер
Висина         1.70 m (5.7 инчи)
Дејвид Силва Возраст       36 години стари
Дата на раѓање    Јануари 8, 1986
Место на раѓање       Аргунегин, Шпанија
Тековен клуб       Реал Сосиедад
Позиција         Напаѓачки играч од средниот ред
Број на кошула     21
Меѓународен тим        Шпанска репрезентација
статус на врска        Верен
девојка               Џесика Суарез Гонзалес
Воена состојба         Сè уште не е во брак
Деца                    Еден син Матео

Џесика Суарез Гонзалез Момчето Дејвид Кариерни моменти

Клубска кариера:

  • Валенсија: 119 натпревари, 21 гол- 2004-10
  • Манчестер Сити: 309 натпревари, 60 голови- 2010-20
  • Реал Сосиедад: 52 натпревари, 4 гола -2020-2022 година

Меѓународна кариера:

  • Шпанија: 125 натпревари, 35 голови
  • Наслови: Едно Светско првенство, Два Европско првенство

Можеби ќе бидете заинтересирани да читате Кој е ХасанАби

Најчесто поставувани прашања на Јесика Гонзалес

На која возраст е Јесика Гонзалес девојката на Давид Силва?

Таа не ја откри својата возраст, но изгледа младо и во раните триесетти.

Кога Јесика Гонзалес започна да се забавува со Давиде Силва?

Таа е во долга врска со Дејвид која трае повеќе од една деценија.

Последни мисли

Сигурни сме дека веќе не станува збор за тоа која е Џесика Суарез Гонзалес бидејќи ги презентиравме сите детали за животниот партнер на Давид Силва. Тоа е сè за оваа, слободно споделете ги вашите размислувања во делот за коментари.

Оставете коментар