Која е Џоана Санз подобра половина од Дани Алвеш, Вики, нето вредност, реакција на апсењето на Дани

Џоана е супермодел со огромен број следбеници. Таа е сопруга на бразилскиот бек Дани Алвеш кој моментално е во затвор поради наводно малтретирање. Дознајте која е Џоана Санз и дознајте ги нејзините размислувања за моменталната ситуација во врска со нејзиниот сопруг Дани Алвес.

Дани Алвеш е популарно име во фудбалот бидејќи е еден од најодликуваните играчи кој има освоено вкупно 42 трофеи во својата славна кариера. Тој беше дел од Светското првенство ФИФА 2022 за Бразил кој загуби од Хрватска во четврт-финалето на турнирот.

Дани исто така беше дел од еден од најголемите клупски тимови ФК Барселона и тврди дека секој клубски трофеј треба да се освои. Како и другите Бразилци, тој сакаше да се прикажува на теренот и веројатно е најдобриот напаѓачки десен бек на сите времиња. Тој во моментов се соочува со обвинение за вознемирување и е испратен во затвор од судот во Барселона.

Која е Џоана Санз

Љубовната приказна на Дани Алвес Џоана Санз започна уште во 2015 година кога се запознаа преку заеднички пријател. Подоцна во 2017 година, тие се венчаа и оттогаш се заедно. 39-годишниот Дани Алвеш сè уште игра за мексикански клуб откако го напушти својот втор ангажман во ФК Барселона во 2022 година.

Слика од екранот на Who is Joana Sanz

Џоана Санз е добро познат шпански супермодел кој има работено со различни брендови како Jimmy Choo, YSL и многу други. Таа има повеќе од 786 следбеници на нејзиниот Инстаграм и редовно споделува слики и ролни.

Дани и Џоана сè уште се во среќен брак и сегашниот наводен случај не влијаеше на нивната врска. Јоана му покажа поддршка на Дани и изјави дека многу добро го познава својот сопруг. Поранешната ѕвезда на Барселона беше затворена без кауција поради сексуален напад.

Неговиот сегашен клуб Пумас го раскина неговиот договор поради тековната истрага. Клубот објави дека се разделува од тимот со ова соопштение „Со информацијата што денеска беше споделена за правниот процес со кој се соочува играчот Дани Алвеш, поради кој е приведен во Шпанија, решивме да го соопштиме следново: Клубот Универзидад Национал одлучи да го раскине договорот за вработување со Дани Алвеш со оправдана причина од овој ден“.

Џоана Санз е втората сопруга на Дани Алвеш, чија поранешна сопруга е Динора Сантана. Тие се венчаа во 2008 година и нивната врска траеше приближно шест години. Пред да се разведат во 2011 година, тие имаа две деца. Тој и неговата сопруга Јоана изгледа одлично се согласуваат и објавуваат многу заеднички слики и видеа на Инстаграм.  

Зборувајќи за врската со Дани Џоана во едно интервју пред да го прифати предлогот за брак од Дани, таа одбила два од предлозите. Подоцна таа го прифати предлогот и се венчаа на исклучително приватна церемонија во 2017 година на Ибица.

Приближно 1 милион долари се проценува дека е нето вредноста на Санз во 2023 година. Таа и нејзиниот сопруг се познати и по нивните смешни видеа и фотографии на социјалните мрежи. Нејзините следбеници на Инстаграм надминуваат 750,000, а таа заработува и од платени партнерства.

Што се случи со Дани Алвеш

Што се случи со Дани Алвеш

Алвеш беше обвинет за силување од страна на каталонската полиција, откако една жена, наводно, го обвини за сексуален напад на 2-ри јануари. Шпанските медиуми наведуваат дека наводниот сексуален напад се случил во текот на две ноќи во познат ноќен клуб во Барселона на 30 и 31 декември.

Во други медиумски стории, Дани Алвеш се тврди дека бркал жена во бањата откако тој ги ставил рацете во нејзината долна облека без нејзина дозвола за време на ноќта на танцување со пријателите.

Како реакција на оваа вест, Јоана објави изјава во која вели: „Ги молам медиумите кои се надвор од мојот дом, да ја почитуваат мојата приватност во овој момент. Мајка ми почина пред една недела, а јас едвај почнав да прифаќам дека веќе ја нема, па зошто би ме измачувал за ситуацијата на мојот сопруг“.

Таа продолжи велејќи: „Ги изгубив единствените два столба во мојот живот. Имајте малку емпатија наместо да барате толку многу вести по цена на болката на другите. Ви благодарам".

Можеби ќе ве интересира да знаете Драмска контроверзија на Криста Лондон ТикТок

Заклучок

Која е Џоана Санз повеќе не треба да биде прашање бидејќи ви претставивме се што треба да знаете за овој супермодел. Ја запознавте и нејзината реакција кога шпанскиот суд го обвини Дани Алвеш за вознемирување и испратен во затвор.

Оставете коментар