Кој е Џастин Мон од Пенсилванија Човекот кој го уби својот татко и ја покажа главата во видео на YouTube

Во шокантен пресврт на настаните, Џастин Мон, кој потекнува од Пенсилванија, беше приведен од полицијата за убиство на својот татко и прикажување на неговата глава во видео на YouTube. Видеото сега е отстрането од YouTube, а Џастин е обвинет за убиство на својот татко. Дознајте кој е Џастин Мон и дознајте зошто го убил својот татко.

Според веста, во вторникот вечерта, околу 7 часот, мајката на Мон Денис повикала полиција додека го нашла нејзиниот сопруг Мајкл Мон со отсечена глава во бањата на првиот кат од нивната куќа во Левитаун. Левитаун е предградие на околу 25 милји североисточно од центарот на Филаделфија.

Сопругата на убиениот и рекла на полицијата дека излегла од куќата порано истиот ден. Кога се вратила, го нашла својот сопруг мртов. Нејзиниот син Џастин Мон го зел автомобилот на татко му и го напуштил местото пред таа да се врати. Подоцна, Џастин Мон бил следен од полицијата во Мидлтаун и бил приведен.

Кој е Џастин Мон и зошто го уби својот татко

Џастин Мон е 32-годишен жител на Пенсилванија кој го убил и обезглавил својот татко Мајк Мон прогласувајќи го за предавник. Телото на Мајк Мохан било пронајдено во бањата на првиот кат од неговата куќа, а неговата глава била во пластична кеса во кујнски тенџере сместен во спалната соба на првиот кат. Џастин Мохан објави видео на YouTube во кое тврди дека му ја отсекол главата на својот татко.

Слика од екранот на Кој е Џастин Мон

Тој сподели 14-минутно видео во кое ги опишува причините за убиството на неговиот татко. Во видеото, тој рече: „Ова е шефот на Мајк Мон, федерален вработен над 20 години и мојот татко. Тој сега е во пеколот за вечноста како предавник на својата земја“. Видеото го виделе над 5,000 луѓе пред YouTube да го отстрани. Тие рекоа дека тоа ги прекршило нивните правила за прикажување насилни или графички содржини.

Видеото на Јутјуб беше насловено „Мохновата милиција – повик за оружје за американските патриоти“ во кое Џастин е виден како носи ракавици и ја држи главата на својот татко во пластична кеса. Тој го нарекува предавник и сака сите владини луѓе да умрат. Тој, исто така, ја критикува групата на претседателот Џо Бајден, движењето Црните животи се важни, ЛГБТК луѓето и антифа активистите.

Судските записи покажуваат дека на Џастин Мон му било тешко да најде постојана работа по завршувањето на колеџот на Државниот универзитет во Пенсилванија во 2014 година. Студирал менаџмент за агробизнис, но на крајот се вратил кај неговите родители.

Тој продолжи да презема правни дејствија против различни ентитети на федералната влада, како што е Министерството за образование на САД. Тој рече дека тие биле причината поради која имал проблеми со парите. Тој тврдеше дека го турнале да добие студентски кредити кои не можел да ги врати бидејќи не можел да најде работа.

Во 2020 година, Мон поднесе тужба против неговиот претходен работодавец, Progressive Insurance, тврдејќи дека бил неправедно отпуштен и доживеал родова дискриминација кон мажите. Тој започна да работи таму како претставник за услуги на клиентите во октомври 2016 година, но доби отказ во август 2017 година, откако насилно ги отвори вратите на објектот.

Џастин Мохан приведен поради сомневање за обезглавување на татко и објавување видео на интернет

Џастин Мон се соочува со обвиненија за убиство од прв степен и злоупотреба на труп. Тој беше фатен вооружен и незаконски влегува во место на Националната гарда на околу 100 милји оддалечено од местото каде што се случило злосторството. Полицијата го уапсила доцна во вторникот, неколку часа откако го убил својот татко.

Џастин Мохан приведен поради сомневање за обезглавување на татко и објавување видео на интернет

Според полицијата, кога стигнале до куќата на Џастин Мон во Мидлтаун Тауншип, го откриле Мајкл Мон во бањата на долниот кат обезглавен со значително количество крв околу него. Властите ја открија главата на Мајкл Мон содржана во пластична кеса во тенџере за готвење во спалната соба во непосредна близина на бањата.

Во кадата пронашле мачета и голем кујнски нож. Според последните извештаи, тој се соочува со обвиненија за убиство, злоупотреба на труп и повеќе. Мотивот за убиството и дел од коментарите на видеото се уште се под истрага.

Можеби и вие сакате да знаете Кој е Антонио Харт од Балтимор

Заклучок

Па, кој е Џастин Мон, момчето што му ја отсече главата на својот татко Мајк Мохан, а сними видео во кое ги сподели причините не треба повеќе да биде непозната работа, бидејќи овде ги презентиравме сите детали. Шокантната случка ги изненади сите што ги натера да се распрашаат за убиецот.

Оставете коментар