Која е Луиз Фриш Младата девојка убиена од нејзините пријатели, возраст, внатрешна приказна, големи случувања

Суровото убиство на Луиз Фриш од страна на нејзините соученици покрена многу веѓи бидејќи 12-годишното девојче беше избодено 32 пати во брутален инцидент со убиство што се случи во Фројденберг, во близина на Келн, Германија. Дознајте која е Луиз Фриш во детали и целата приказна зад нејзиното убиство.

12-годишното девојче по име Луиз Фриш доживеа трагичен крај кога беше брутално избодена до смрт. Според извештајот, напаѓачот и нанел 32 убодни рани, што укажува на особено насилен и агресивен напад. Нејзиното тело подоцна било откриено во затскриено шуми во Фројденберг, Германија.

Смртта на мало дете е секогаш потресен и катастрофален настан, а околностите околу убиството на Луиз Фриш се особено вознемирувачки. Германското девојче исто така било жртва на малтретирање на училиште, според новите извештаи.

Која е Луиз Фриш германската девојка убиена од нејзините пријатели

Приказната за убиството на Луиз Фриш шокираше многу луѓе, а фактот дека тоа го направиле двајца нејзини пријателки кои ја поканиле на состанок ги запрепасти сите. Луиз исчезна откако отиде на состанок со две други девојки, кои не можат да бидат именувани поради строгите германски закони за приватност.

Слика од екранот на Who is Luise Frisch

Фактот дека Луиз исчезна откако помина време со двете девојчиња, поттикна сомнежи и покрена истрага за нивната вмешаност во нејзината смрт. Шокантно, тие исто така упатија молби на интернет за помош во пронаоѓањето на телото на Луиз, и покрај тоа што знаеја точно каде го оставиле.

Осомничените обвинети за убиството на Луиз беа забележани како танцуваат со очигледна радост на TikTok, што е шокантно и вознемирувачко, што укажува на целосен недостаток на емпатија или каење за нивните наводни постапки. Ова е трагична ситуација која предизвика огромна болка и страдање за најблиските на Луиз кои се залагаат за правда.

Загубата на нивната ќерка предизвика огромна болка и страдање, оставајќи ги да се борат да најдат зборови за да ја опишат длабочината на нивните емоции. Во својата почит, тие го пренесуваат степенот на нивната тага, наведувајќи дека „светот стои во место“ за нив што го објави еден локален весник.

Еден од осомничените соседи изјавил дека изгледале невино и никогаш не помислиле дека може да се вмешаат во убиство. За нив тоа е тешко да се разбере бидејќи сите се деца, а како и сите други, тие се во неверување на толку мали години некој може дури и да помисли да го направи тоа некому.

Сопственик на кафуле во близина ги споделил своите размислувања за 13-годишната осомничена, изјавувајќи за MailOnline дека редовно се гледале со неа. Ја опиша како секоја друга девојка на нејзина возраст, мила и навидум невина.

Луиз Фриш беше млада германска ученичка која е родена на 29-ти август 2010 година. Учела во сеопфатното училиште Естер-Бејарано, каде што била ученичка во времето на нејзиното брутално убиство.

Кој ја уби Луиз Фриш?

Според полициските извештаи, во ова ладнокрвно убиство се вмешани двајца нејзини најдобри пријателки кои ја поканиле да си игра. Пред откривањето на телото на жртвата, ниту 12-годишниот, ниту 13-годишните осомничени не се огласија да ја преземат одговорноста за убиството.

Иако точниот мотив за убиството на Луиз не е откриен од властите, изворите сугерираат дека тоа можеби е поврзано со расправија за момче. Сепак, важно е да се напомене дека оваа информација не е потврдена од полицијата, а вистинската причина зад трагичниот настан останува непозната.

Слика од екранот на Кој ја уби Луиз Фриш

Потрагата по Луиз, која нејзините родители ја пријавија за исчезната во саботата попладне, доведе до откривање на нејзиното тело во шумата следниот ден, на 12-ти март. Потрагата беше спроведена со помош на хеликоптер, кучиња трагачи и беспилотни летала, а беше интензивен и итен напор за пронаоѓање на исчезнатото девојче.

За време на потрагата по исчезнатата Луиз, двајца млади осомничени биле видени од соседот како одат во шумата со неа. За ваквата појава била известена полицијата која при претресот успеала да ги лоцира и приведе осомничените.

Откако беа приведени во полиција, двајцата осомничени првично дадоа спротивставени извештаи во врска со нивната вмешаност во смртта на Луиз Фриш. Но, во понеделникот на 13 март тие на крајот го признале делото. Според Флоријан Локер, началникот на одделот за убиства на полицијата во Кобленц, осомничените дале изјави за случајот и на крајот ја признале својата улога во злосторството.

Можеби ќе бидете заинтересирани да знаете Која беше Савана Вотс

Заклучок

Која е Луиз Фриш и зошто е убиена младата девојка од Германија објаснето со детали во овој пост. Исто така, ги дадовме и сите приказни зад убиството. Тоа е сè што имаме за овој, бидејќи сега се збогуваме.  

Оставете коментар