Која е Тања Пардази? Како умрела? Реакции и увиди

Популарната ѕвезда на TikTok со потекло од Канада почина при обид да скокне со падобран Зборуваме за убавата Тања Пардази која деновиве е на насловните страници. Ако сте заинтересирани да знаете одблизу Која е Тања Пардази, тогаш прочитајте ја оваа статија.

Сите се шокирани кога ја слушнаа веста за нејзината смрт во трагичната несреќа што се случи додека таа скокаше со падобран и не можеше да го отвори падобранот на време. Таа беше добро позната инфлуенсерка на социјалните медиуми која имаше добар број следбеници на платформата за споделување видеа TikTok.

Социјалните мрежи се преплавени со сочувство и тажни реакции откако ја слушнаа трагичната вест. Таа беше авантуристичка, забавна и вистинска пријателка според нејзините пријатели. Ова беше нејзиното прво искуство со скокање со падобран, за жал, стана и последно.

Која е Тања Пардази

Тања Пардази е позната инфлуенсерка на социјалните мрежи и кралица на убавината од Канада. Таа имаше само 21 година и е родена во 2001 година. Студираше студент по филозофија на Универзитетот во Торонто, а исто така се натпреваруваше на изборот за убавина Мис тинејџерка Канада во 2017 година.

Слика од екранот на Кој е Тања Пардази

Таа имаше повеќе од 95,000 следбеници и два милиони лајкови на TikTok. Една недела пред да се обиде да нурка, таа е видена како зборува за скокање со падобран и тетрис во видео објавено на нејзината рачка на социјалните мрежи. Тања Пардази по националност беше Канаѓанка бидејќи е родена и израсната таму.

Тања Пардази 21 се обидела со своето прво самостојно нуркање од 4000 стапки кога не можела да го отвори падобранот навреме и го загубила животот. Таа беше млада, енергична и полна со живот според нејзините пријатели, а имаше и долг социјален круг.

Причини за смртта на Тања Пардази

Ненадејната смрт на Тања Пардази предизвика многу дискусии на социјалните мрежи и луѓето се прашуваат за вистинската несреќа. Прво, тоа беше Skydive Toronto што ја откри несреќата на 27 август 2022 година и му кажа на печатот дека студентот починал додека нуркал.

Подоцна нејзината долгогодишна пријателка Мелоди Озголи го идентификуваше мртвото тело и потврди дека тоа е Тања. Мелоди Озголи и беше пријателка повеќе од една деценија и беше многу блиска со неа. Таа откри дека Пардази неодамна почнал да оди на часови во компанијата за нуркање со небо.

Во своето соопштение во врска со инцидентот, компанијата наведе „Падобранката пушти брзо ротирачки главен падобран на мала надморска височина без времето/височината што е потребно за да се надува резервниот падобран“, затоа таа на крајот им подлегна на фаталните повреди.

Причини за смртта на Тања Пардази

Компанијата објави соопштение во врска со несреќата што се случи и во неа се вели: „Скокачот беше добредојден неодамнешен додаток во заедницата за небесно нуркање и ќе биде пропуштен меѓу новите пријатели на ученикот и колеги скокачи на Skydive Toronto Inc“.

Тие понатаму рекоа: „Тимот во Skydive Toronto Inc е длабоко погоден од оваа несреќа бидејќи ја усовршиле својата програма за обука на студенти повеќе од 50 години“. Нејзината блиска пријателка Мелоди, исто така, ја пофали, бидејќи во својата порака кажа дека Пардази користи да биде слободоумен, интелигентен и секогаш бил тука за пријателите во тешки времиња.

Во својата изјава таа рече: „Таа дефинитивно беше позната по тоа колку е убава, но она по што беше претежно позната беше нејзиниот неверојатен ум. Тоа е единствената работа што ја спомна секоја личност со која разговарав, колку беше бистра, колку беше паметна, колку знаеше“.

Можеби исто така сакате да го прочитате Кој беше Ју Џо Еун

Завршни зборови

Па, која е Тања Пардази веќе не е прашање бидејќи ги презентиравме сите детали за неа и причините за нејзината шокантна смрт. Тоа е сè за оваа објава во случај да сакате да ги споделите вашите размислувања во врска со тоа, тогаш направете го тоа во делот за коментари подолу.

Оставете коментар