Кој е Тејлор Хејл? Што се случи со нејзиниот Голем брат 24? Вики, Кариерни моменти и повеќе

Сезоната на Големиот брат е во завршна фаза и веќе видовме како се одвиваат многу изненадувања. Една од најголемите сензации е Тејлор Хејл која неверојатно стигна до тука. Ако сте заинтересирани да знаете кој е Тејлор Хејл во детали, тогаш прочитајте ја оваа статија.

Познатото 24-та сезона на реалното шоу „Големиот брат“ е при крај. Сезоната започна на 6-ти јули премиерно на CBS во Соединетите Држави и Глобал во Канада. Тоа беше возење на ролеркостер од самиот почеток со многу омилени натпреварувачи на навивачите кои беа елиминирани толку рано.

Една од изненадувачките е Тејлор Хејл, која што е аутсајдер беше извонредна и доаѓањето до тука е многу за пофалба изведба. Таа помина низ многу критики и бевме сведоци на други учесници кои зборуваа груби работи за неа.

Кој е Тејлор Хејл

Тејлор Хејл е млада и многу храбра жена која видела се во својот живот. Не е лесно да се преживее во реалното шоу на „Големиот брат“ кога има толку многу негативни гласови што се шетаат наоколу. Таа успеа да затвори многу усти и сега е една од фаворитите за победа на натпреварот.

Слика од екранот на Кој е Тејлор Хејл

Во наредната недела публиката и членовите на жирито ќе одлучат кој ќе победи на натпреварот и кој ќе го добие второто и третото место. Откако беше сведок на првата недела од шоуто, никој, вклучувајќи ги и домашните гости, не мислеше дека Тејлор Хејл ќе влезе во фајнал-форот.

Биографија на Тејлор Хејл

Биографија на Тејлор Хејл

Тејлор е 27-годишна девојка од Детроит, Сити во Мичиген, САД. Родена е на 31 декември 1994 година, а раното образование го заврши во родниот град. Потоа студирала организациони науки и комуникација на Универзитетот Џорџ Вашингтон (GWU).

Таа моментално живее во Детроит и работи како личен стилист. Нејзината мајка, Жанет Дикенс-Хејл е постар аналитичар за разузнавачки закани од сите извори. Таа припаѓа од Вест Блумфилд, Мичиген и нејзиното целосно име е Тејлор Мекензи Дикенс Хејл.

На толку млада возраст, таа има постигнато многу признанија и е многу смела дама. Нејзиниот влез во куќата на Големиот брат беше прилично забележлив бидејќи носеше тиркизен фустан. Таа знае како да се справи со притисокот и да ги затвори лошите насилници кои изгледаат кучки за неа цела сезона.

Достигнувања на Тејлор Хејл

Во текот на животот, таа учествуваше на бројни натпревари како Мис Мичиген САД во 2021 година, Мис САД итн.

Достигнувања на Тејлор Хејл

Таа е кралица на изборот за убавина и победи на Мис Мичиген 2021 меѓу 51 учесник. Во еден разговор, пред да се приклучи на куќата на Големиот брат, таа изјави дека е „многу оптимист“. „Нема да кажам дека сум шампанска личност, но сум многу дружељубива. И знам дека обично тие луѓе се оние кои имаат проблем да го држат тоа на долг рок во играта“.

Таа беше претставена на насловната страница на списанието Seen (издание од април 2022 година). Друго големо достигнување во нејзината кариера беше поканета и почестена на меч во бејзбол од страна на Bally Sports, Детроит (Домот на Детроитските тигри).

Личната стилистка во последните неколку месеци освои многу фанови со својот настап и има големи шанси да победи на натпреварот. Таа избира упорност наместо ѓубре разговори многу пати откако беше промашена од некои други натпреварувачи.

Тејлор ја започна својата конкурсна кариера натпреварувајќи се за Мис област Колумбија САД во 2017 година, завршувајќи во првите 15. Во 2019 година, таа зеде стажирање во магазинот ESSENCE. Сезоната 24 на Големиот брат е нејзиното прво ТВ реално шоу.

Тејлор Хејл во 24-та сезона на Големиот брат

На почетокот на нејзиното патување во овој BB24, никој не ѝ дава 1% од шансите да стигне до големото финале, но против сите шанси, таа и донесе игра А. Сега таа е една од најдобрите 4 финалисти и ќе биде дел од финалето на 25 септември 2022 година.

Таа направи романтична врска со друг учесник по име Монте и тие беа видени како се забавуваат во живо во текот на сезоната. Патувањето беше тешко за неа, но таа стигна до големото финале.

Тејлор Хејл во 24-та сезона на Големиот брат

Во еден момент од натпреварот, таа беше на работ да биде елиминирана, но табелите се свртеа кога Палома ја напушти играта што доведе до откажување на иселувањето. Ако победи на натпреварот Тејлор ќе влезе во историјата на Големиот брат со тоа што ќе биде првата црнка што победила во издание на Големиот брат што не е славна личност.

Зборувајќи за ова реално ТВ шоу, Тејлор изјави: „Ќе признаам дека стратегијата нема да биде мојата сила овде...но јас сум тука да играм хардкор игра“. Како таков, Тејлор планираше да се откаже од сојузи со оние кои немаа силни стратегии за игра“.

Кралицата на убавината Тејлор додала откако ја прашала дали победила на натпреварот: „Ова е како повторно да победиш на Мис Congeniality, но овој пат има парична награда“. Родилката од Мичиген минатата година беше прогласена за промашување за 2021 година и сака да ги зголеми своите достигнувања со победата на Големиот брат 24.

Тејлор Хејл изгледа и висови

Тејлор е убава црнка и можеби е првата црнка која е прогласена за победничка. Таа е фитнес фрик и помина многу време вежбајќи во теретана. Висината на крунисаната Мис Мичиген САД за 2021 година е 5′ 6″ стапки, а нејзините мерки на телото се 34-26-34.

Нето вредност на Тејлор Хејл

Според многу извештаи, нејзината нето вредност е 1 милион долари, а најголем дел од богатството доаѓа од услугите што ги дава како личен стилист. Дамата родена во Мичиген е роден Американец и е голем обожавател на модната индустрија.

Исто така прочитајте: Која е Тања Пардази

Најчесто поставувани прашања

Кој е официјалниот датум за големото финале на Големиот брат?

Финалната вечер ќе се одржи во недела на 25 септември 2022 година.

Кога е роденден Тејлор Хејл?

Тејлор го слави својот роденден на 31 декември.

Која е главната награда за победникот на BB24?

Победникот ќе добие парична награда од неверојатни 750,000 долари.

Кои се пријателите на Тејлор Хејл во шоуто?

Таа одлично се согласува со многу од натпреварувачите, но со Монте е многу блиска и се чини дека нивната врска е повеќе од пријателска.

Што е врв на Тејлор Хејл во кариерата?

Таа во едно интервју рече дека нејзиниот најдобар момент во кариерата е кога била прогласена за Мис Мичиген на САД.

Кој ќе го емитува големото финале во недела?

Премиерно ќе биде прикажан на CBS во САД и на Global во Канада. Собраните видеа се достапни на веб-страницата и апликацијата на радиодифузерот.

Завршни зборови

Па, секако, одговоривме на повеќето прашања за тоа која е Тејлор Хејл и зошто поранешната мис на Congeniality е фаворит за победа на Big Brother 24 премиерно на CBS. Таа е тема на разговор откако го резервира своето место во големото финале.

Оставете коментар