Кој е вон Џеонг Ман Познатиот ТикТокер обвинет за С*ксуален напад и силување

Ѕвездата на TikTok, Вон Џеонг Ман, деновиве е на насловните страници од погрешни причини бидејќи истакнатата фигура на социјалните мрежи се соочува со обвинувања за сексуален напад. Според последните извештаи, TikToker е уапсен и е под истрага. Дознајте кој е Won Jeong Man во детали и сè за обвиненијата за сексуален напад против него.

Вон Џеонг Ман стана навистина познат на TikTok во Јужна Кореја. Тој не е славна личност, но има најмногу следбеници меѓу неславните креатори. Луѓето ги сакаат неговите видеа, особено она каде што тој извикува „Мамо“. Тоа го направи супер популарен меѓу TikTok заедницата.

Луѓето на социјалните мрежи многу зборуваат за апсењето на Вон Џеонг и за обвиненијата со кои се соочува. Фановите се навистина изненадени и разочарани откако ја слушнаа веста. Порано им се восхитуваа на видеата на Jeong TikTok и интересната содржина, но сега не се сигурни што да мислат поради обвинувањата против него.

Кој е Won Jeong Man Age, био, кариера, најнови ажурирања

Најновите вести за Won Jeong Man ги шокираа сите што го следеа на TikTok и другите платформи на социјалните медиуми. Тој во моментов е во притвор на полицијата и е под истрага за обвинение за силување. Според различни извештаи, тој заедно со друг маж нападнал жена кога таа била во несвест.

Слика од екранот на Who Is Won Jeong Man

Вон Џеонг познат и како ox_zung е истакната фигура на социјалните мрежи во Кореја. Со импресивни 55.6 милиони следбеници на TikTok, тој стана ѕвезда во 2020 година. Имаше толку големо влијание што дури се најде на листата на Форбс за 30 под 30 години во Азија 2023 година. Вон Џеонг Ман има 25 години и е роден на 19 ноември 1996 година.  

Вон Џеонг стана сензација на социјалните мрежи поради неговите уникатни видеа за синхронизација на усните и пеење. Смешен момент кој навистина ја зголеми неговата онлајн кариера беше кога тој разиграно палеше и гасеше светилка, при што случајно предизвика прекин на струја. Ова видео стана вирално и го направи уште попопуларен. Луѓето од целиот свет ги сакаат неговите привлечни видеа и хумористични содржини.

Вон Џеонг почна да прави видеа и на YouTube каде споделува различни работи како блогови, музички изведби и многу повеќе. Поради неговото присуство на социјалните мрежи, неговите видеа на YouTube исто така добија многу прегледи, а илјадници гледачи се претплатија на каналот.

Неговата репутација дека е волшебна и позитивна личност е многу потресена од најновиот случај на сексуален напад. Многу од неговите обожаватели веќе не го следеа на TikTok и го доведуваат во прашање начинот на размислување на ѕвездата откако слушнаа за обвинувањата.

Вон Џеонг Ман се соочува со обвиненија за сексуален напад и силување

SBS News сподели дека добро познатиот TikToker Won Jeong, познат и како Mama Boy Ox Zung, бил уапсен под обвинение за сексуален напад пред неколку дена. Според извештајот, инцидентот наводно се случил по друштвен собир каде што инфлуенсерот и уште еден маж се напиле со жена.

По собирот ја донеле во резиденцијата на другиот маж и сексуално ја нападнале бидејќи жената била во несвест. Според SBS, некој што не сакал да биде именуван споделил вознемирувачка приказна за Вон Џеонг и еден пријател. Тие се обвинети дека натерале пријателка да испие многу додека не се онесвестила кога сите излегле на пијачка.

На 12 декември откако жртвата пријавила во полиција, Вон Џеонг и неговиот партнер биле уапсени, а истрагата започнала. Доказот пронајден во текот на истрагата значи дека Вон Џеонг ќе оди на суд. Ако биде прогласен за виновен, ѕвездата на TikTok можеби ќе треба да оди во затвор до 7 години. Како што тече правниот процес, многу од неговите следбеници сè уште се заинтересирани, чекајќи ја одлуката и размислуваат за тоа што би можело да значи за иднината на Вон Џеонг.

Можеби и вие сакате да знаете Кој е Махранг Балоч

Заклучок

Оние кои не знаеја кој е Вон Џеонг Ман, јужнокорејската ѕвезда на ТикТок што се соочува со обвиненијата за силување, можат да ги проверат сите важни детали поврзани со популарната ѕвезда на ТикТок и тековниот случај на оваа објава. Младата сензација на социјалните мрежи се соочува со сериозни обвиненија за напад и изгуби многу следбеници поради овие обвинувања.

Оставете коментар