Која е сопругата на Златан Ибрахимовиќ Хелена Сегер, возраст, био, како се запознал парот

Дознајте која е сопругата на Златан Ибрахимовиќ Хелена Сегер и детали за нивната долгогодишна врска. Двојката е заедно повеќе од две децении и сите овие години стоеше еден со друг.

Златан Ибрахимовиќ, еден од најиконите и најнадарените напаѓачи на сите времиња, синоќа објави дека се повлекува од меѓународниот фудбал. Напаѓачот на Милан доби огромни овации од илјадници фанови додека клубот се збогуваше со легендата на играта.

Златан е познат по своето шегобиење и во кариерата има играно за 9 различни клубови. Шведскиот фудбалер им даде на љубителите на фудбалот неколку иконски моменти за паметење кога постигна епски голови. Не само на фудбалскиот терен, тој го освои срцето на прекрасната шведска манекенка Хелена Сегер, која е негова долгогодишна девојка.

Која е сопругата на Златан Ибрахимовиќ Хелена Сегер

Хелена Сегер е шведска бизнисменка и модел, а речиси 20 години е животен партнер на Златан Ибрахимовиќ. Хелена Сегер е родена на 25 август 1970 година, со што има 52 години. Нејзиниот партнер Златан Ибрахимовиќ е роден на 3 октомври 1982 година, а моментално има 41 година.

Слика од екранот на Која е сопругата на Златан Ибрахимовиќ Хелена Сегер

Хелена почнала да работи на млада возраст. Првата работа ја добила кога имала само 13 години, работејќи во компанија наречена Gul&Bla. Таа развила разбирање за бизнисот на рана возраст и продолжила да работи за други компании како JC, Rabbit, Replay и Diesel.

Студирала и дизајн на шаблони и везење ткаенина и економија. Мајката на Хелена е Маргарета Сегер, а нејзиниот татко е Ингемар Сегер. Таа исто така има помлада сестра по име Карин и помлад брат по име Хенрик.

Хелена сака да остане во форма и редовно оди во теретана да вежба. Таа напорно работи за да ја одржи својата неверојатна телесна форма и атрактивен изглед и на 52 години Тешка е 52 килограми и висока 1.65 метри.

Златан Ибрахимовиќ Хелена Сегер Статус на врска и деца

Како што споменавме, парот е заедно повеќе од 20 години, но сè уште не се официјално во брак. Тие се запознале во 2022 година на паркинг простор во Малме Шведска. Во тоа време тие се скарале за паркирање на возилата поради што Златан се заљубил во неа.

Златан Ибрахимовиќ Хелена Сегер Статус на врска и деца

Неодамна, во едно интервју Хелена Сегер зборуваше за тоа како го запознала Златан додека ја откриваше нивната љубовна приказна, таа рече: „Тој лошо го паркираше своето Ферари. Тој го направи тоа на начин што го спречи мојот Мерцедес да излезе. Доста грубо, му реков да го тргне од патот, и да, виде нешто што му се допадна“.

Отпрвин, таа го одби неговиот предлог, но на крајот стана заинтригирана од неговата карактеристична личност, а набрзо таа беше идентификувана како новата девојка на Златан во медиумите. Тие имаат две деца заедно, Максимилијан Ибрахимовиќ и Винсент Ибрахимовиќ.

Интересно, тие се уште не се венчале пред се поради фактот што Хелена Сегер не сакала да се омажи. Таа ја откри причината поради која не одлучила да се омажи, велејќи: „Свадбата може да го наруши моето чувство за независност. Не сакам да ме етикетираат само како сопруга на играч. Луѓето треба да научат колку учев, работев и се борев. Не е лесно да се живее со него, но признавам, ниту со себе“.

Златан Ибрахимовиќ објави дека се пензионира

41-годишниот напаѓач синоќа и официјално го објави своето повлекување од фудбалската професија по последниот натпревар на Милан оваа сезона. Ибрахимовиќ се врати во Милан по втор пат на почетокот на 2020 година. Тој претходно го освои Скудетото (италијанско првенство) со тимот во 2011 година. Тој одигра голема улога во тоа што им помогна повторно да ја освојат титулата минатата сезона.

Златан Ибрахимовиќ објави дека се пензионира

Поранешниот играч на Барселона со солзи во очите им се заблагодари на навивачите на Милан. „Првиот пат кога пристигнавме во Милан ми даде среќа, вториот пат ми подари љубов. Од срце сакам да им се заблагодарам на навивачите. Ме пречекавте со раширени раце, направивте да се чувствувам како дома, ќе бидам навивач на Милан во целост Време е да се збогуваме со фудбалот, а не од вас. - изјави Златан разговарајќи со навивачите.

Можеби ќе бидете заинтересирани да знаете Која е сопругата на Џек Гралиш

Заклучок

Сигурно сега знаете која е сопругата на Златан Ибрахимовиќ Хелена Сегер бидејќи ви ги презентиравме сите информации за нејзината професија и личен живот. Златан е еден од најплодните напаѓачи на сите времиња и фигура која фудбалот секогаш сакал да ја гледа.

Оставете коментар