Кој беше Yoo Joo Eun? Зошто си го одзеде животот? Увид и белешка за самоубиство

Повеќето од вас можеби знаат кој беше Јо Џо Еун бидејќи таа беше позната јужнокорејска актерка, а можеби сте виделе и разни драми на Јо Џо Еун. Но, потресна вест се појави пред неколку дена кога таа си го одзеде животот на толку млада возраст.

Секогаш има причини кога некој ќе изврши самоубиство и само оние кои го извршиле тоа можат да ви ја кажат вистинската ситуација зад преземањето на тој чекор. На 29 август 2022 година, братот на Јо Џо Еун објави дека таа извршила самоубиство и починала.

Веста ги шокираше сите, вклучително и нејзините соработници, кои на социјалните мрежи ги споделија своите сочувство и размислувања. Навивачите се тажни кога слушнаа за ненадејната смрт на нивната омилена ѕвезда и тоа стана точка за разговор на бројни платформи на социјалните мрежи.

Кој беше Yoo Joo Eun?

Откако слушнаа за смртта на Yoo Joo Eun, луѓето се прашуваат зошто таа изврши самоубиство. Ќе ги обезбедиме сите детали и информации што ги собравме во врска со овој збунувачки инцидент. Таа беше 27-годишна ТВ актерка од Јужна Кореја.

Има направено многу проекти за ТВ индустријата и беше дел од многу популарни серии. Таа го имаше своето деби во 2018 година во K-Drama Big Forest. Таа, исто така, учествуваше во популарниот период на преживување на ТВ ЧОСУН и „Никогаш двапати“ на МБЦ.

Слика од екранот на Who was Yoo Joo Eun

Нејзината работа во периодот на преживување на Joseon во 2019 година беше ценета од многумина и освои многу срца на обожавателите со нејзините актерски вештини. Таа беше добро образована и имала диплома која завршила дипломирање по глума на отсекот за глума на Корејскиот национален универзитет за уметности.

Нето вредноста на Yoo Joo Eun според многу извештаи изнесуваше 1-5 милиони долари. Таа изгледаше како многу жива и авантуристичка личност која има пристојна база на фанови на социјалните мрежи. Ненадејната смрт покрена многу прашања бидејќи сите сакаат да ја знаат вистинската приказна зад нејзиното самоубиство.

Белешка за самоубиство на Јо Џо Еун

Нејзиниот брат ја потврди смртта преку Инстаграм профил и објави дека оставила белешка пред да си го одземе животот. Таа му се извини на секој член од своето семејство и цитираше различни емотивни реплики за нејзиниот живот.

Таа во белешката навела „Жал ми е што прво си заминав. Особено ми е жал на мајка ми, тато, брат ми и баба ми. Моето срце вреска дека не сакам да живеам. Животот без мене можеби е празен, но ве молам живејте храбро. Ќе ги гледам сите. Не плачи. Немој да се повредиш“.

Таа понатаму изјави: „Очајно сакав да се занимавам со глума. Животот не ми беше лесен, освен да живеам, сè ми беше“, рече таа. „Бог ме сака, па нема да ме испрати во пеколот. Тој ќе го разбере моето срце и ќе се грижи за мене од сега па натаму. Затоа, не грижете се сите“.

Таа исто така напиша: „Живеев толку среќен живот, што беше повеќе од она што го заслужив. Затоа ми е доволно. Затоа ве молам живејте без да обвинувате никого“. Таа додаде: „До целото мое љубезно семејство, пријатели и мои најблиски“. Ви благодарам многу што ме прегрна и ме разбра мене, кој ми недостасува и нетрпелив. „Ти беше мојата сила и мојата среќа“.

Тоа е крајот на белешката што ја напишала пред да си го одземе животот. Нејзиниот брат, исто така, ги сподели деталите за нејзиниот погреб и изјави: „За оние кои имаат време, ве молиме збогувајте се со Џо-Еун. Погребот на починатиот ќе се одржи на 31 август во погребната сала бр. 32 на Универзитетската болница Аџу во Сувон, провинцијата Ѓеонгги.

Можеби ќе ве интересира и читање Која е Габи Хана?

Последни мисли

Па, ги соопштивме сите детали во врска со самоубиството, а секако, кој беше Јо Џо Еун веќе не е мистерија бидејќи презентиравме и детали поврзани со нејзиниот живот. Тоа е сè за оваа објава бидејќи засега се потпишуваме.

Оставете коментар