Зошто Доли Партон носи ракавици: Тајно без ракавици

Иако уникатната облека е една од карактеристичните карактеристики на Доли Партон, обожавателите кои ја сакаат и ја следат не можат да се спречат да прашаат зошто Доли Партон носи ракавици. Дали и вие го размислувате истото во последно време?

Па, за многу луѓе кои ја следат на интернет и ја сакаат од многу причини се заинтригирани од оваа мистерија. Дури и кога ја прашаа неколку пати во интервјуата за ова, таа навидум го отфрли прашањето.

Па која точно е логиката зад оваа облека? Дали се крие некоја тајна или тоа е само облека што убавата дама не може да помисли да ја остави кога ќе излезе во јавност? Па, за да го дознаете одговорот ќе мора да ги прочитате пасусите подолу.

Зошто Доли Партон носи ракавици?

Слика за тоа зошто Доли Партон носи ракавици

Една од клучните карактеристики на Доли е нејзиниот извонреден фустан, вклучувајќи ја нејзината секогаш руса коса, штрасовите, светлата шминка што ги прави упадливи цртите на нејзиното лице и оние ракавици без прсти што таа секогаш ги носи.

Бидејќи овие ракавици се дел од нејзината облека, нормално е фановите да се љубопитат и да поставуваат прашања за тоа. Како на пример зошто секогаш ги носи. Дали таа некогаш ги соблекува? Што крие таа зад овие додатоци за раце?

Бидејќи немаше точни информации за тоа, луѓето почнаа да создаваат свои приказни, и секоја приказна со различни верзии и промени, диво циркулирајќи во групите за разговор и во делот за коментари под нејзините прикачувања на социјалните мрежи.

Кога Доли одгледа ракавици на нејзината рака?

Дали секогаш ги ставаше ракавиците на раката? Или тие се подоцна додаток на нејзиниот целокупен кодекс на облекување? Па, изгледа, ги нема уште од рана возраст кога таа почна да се појавува на екранот. Ракавиците станаа дел од нејзиното облекување по 2010 година.

Според информациите објавени од „The Sun“, пејачката почнала да ги носи овие рачни додатоци во јавноста почнувајќи од 2010 година. Цитирајќи ја Дуан Гордон, сопственикот на Dollymania, фан страница посветена на неа, тие дополнително ја прошириле приказната на следниов начин во 2011 година. .

„Таа дури беше прашана за нив на неколку телевизиски интервјуа, а таа се пошегуваше со нив, велејќи дека во едното ги носи затоа што и е ладно, а во другото затоа што мислела дека се слатки“.

Тој понатаму додаде: „Сепак, можам да пренесам информации од трета рака дека фановите ја прашале за ракавиците додека ги снимала сцените за нејзиниот претстоен филм Joyful Noise, а таа им кажала дека минатата година имала корективна операција на раката (некозметичка) и остави лузна што таа ја покрива“.

Зборувајќи повеќе за прашањето зошто Доли Партон носи ракавици, тој рече: „Повторно, не сум го слушнал тоа директно од Доли или нејзиниот менаџмент, но ми е кажано дека тоа е одговорот што таа го дала приватно во Атланта на оние што прашале“.

Повеќе зачини

Ако горната нарација ви е неубедлива, има многу други причини. Некои луѓе веруваат дека ракавиците заедно со нејзините кошули со долги ракави се дизајнирани да ги сокријат нејзините тетоважи. Таа самата ги кажа еднаш на Vanity Fair следните зборови.

„Повеќето од тетоважите, кога првпат почнав, прикривав некои лузни што ги имав, затоа што имам тенденција да имам келоидно ткиво со лузни, и имам тенденција каде, ако имам некакви лузни некаде, тогаш тие имаат виолетова нијанса од која никогаш не можам да се ослободам“.

Таа понатаму додаде: „Значи, моите се сите пастели, она малку што го имам, и тие се наменети да покријат некои лузни. Не се обидувам да дадам некоја голема, смела изјава“. Значи, дали мислите дека таа ја покрива дланката и задниот дел од неа за да ги скрие тетоважите? Лето, креативниот директор долго време поврзан со неа ги кажа следните зборови во 2019 година.

„Луѓето секогаш прашуваат зошто таа секогаш носи ракави - добро, таа има 73 години и не и се допаѓаат нејзините лакти“, рече тој. „[Тие прашуваат] „што не е во ред со нејзините раце? Таа има 73 години, а не ги сака! Тоа е нормална женска работа“.

Прочитај Што е Kaw на TikTok? или дознајте што е овој 9-ти јуни, Мем од 2023 година?

Заклучок

Значи, ова е резимето зошто Доли Партон носи ракавици ако сте љубопитни. Овде разговаравме за широко распространетите идеи за тоа, како и за ставовите на нејзините обожаватели и луѓето кои се поврзани со нив. Користејќи ги овие информации, мислиме дека сега го имате вистинскиот одговор.

Оставете коментар