Распоред на WWE WrestleMania 39, цени на билетите, карта за натпревар, каде да гледате

WWE WrestleMania 39, најголемиот настан на World Wrestling Entertainment во годината, се приближува кон својот почеток и многу луѓе сакаат да го знаат местото на одржување, цените на билетите и многу повеќе. Сите важни информации за овој настан можете да ги најдете овде.

Како и претходните неколку години, настанот ќе биде двовечерен спектакуларен со предвидени многу одлични натпревари. Ќе се одржи SoFi Stadium во Инглвуд, Калифорнија во сабота, 1 април и недела, 2 април 2023 година. Може да го гледате шоуто во живо на Peacock, WWE Network и плаќање по преглед.

По победата на Royal Rumble, Коди Роудс го избра неприкосновеното WWE универзално првенство Роман Реинс за свој противник на WrestleMania. Ривалството стана полуто во последниве недели и Коди се чини уверен во главниот настан на WrestleMania 39.

WWE WrestleMania 39 2023 Главни моменти

Главниот настан WrestleMania е сон на секоја суперѕвезда и оваа година е шансата на Коди Роудс да ги освои сите наслови победувајќи го преовладувачкиот фаворит Роман Рејнс. Роман владееше со главните настани на WWE во последниве години победувајќи ги Брок Леснер, Боби Лешли, Еџ и многу други суперѕвезди.

Слика од екранот на WWE WrestleMania 39

Ќе гледа да остане шампион и да направи се за да го уништи Коди. Главниот белег на WWE WrestleMania 39 е тоа што повеќе натпревари на марки може да се одвиваат на секој начин. Од настанот се очекуваат многу изненадувања, па фановите се желни да дознаат што ќе се случи.

За време на двовечерното шоу сите првенства ќе ги бранат актуелните шампиони. Други натпревари што нема да сакате да ги пропуштите вклучуваат Еџ против Демон Фин Балор во пеколот во ќелија, Брок Леснер против Омос и Боби Лешли против Бреј Вајат.

Картичка за натпревар на WWE WrestleMania 39

Картичка за натпревар на WWE WrestleMania 39

Еве список на натпревари наредени за WrestleMania 2023 во двоноќниот спектакл.

 • Роман Рејнс (в) против Коди Родс - за универзалното првенство на WWE
 • Бјанка Белаир (в) против Асука – За WWE Raw првенство за жени
 • Шарлот Флер (в) против Реа Рипли - за женското првенство во Смекдаун
 • Остин Теорија (в) против Џон Сина - За првенството на Соединетите Држави
 • Усос против Сами Зејн и Кевин Овенс - за машкиот тимски шампионат
 • Беки Линч, Лита и Триш Стратус наспроти Оштетување CTRL
 • Гинтер (в) против Шемус или Дру Мекинтајр – Интерконтинентално првенство
 • Боби Лешли против Бреј Вајат
 • Edge vs Demon Fin Balor Hell In a Cell Match
 • Сет Ролинс против Логан Пол
 • Реј Мистерио против Доминик Мистерио

Каде ќе се одржи WWE WrestleMania 39?

WrestleMania се враќа во Холивуд бидејќи WWE го објави стадионот SoFi во Инглвуд, Калифорнија како место за најголемиот настан во годината. На 1 април 2023 година и 2 април 2023 година ќе се одржи двоноќно шоу. WrestleMania започнува на 1 април. Околу 7 часот по источно време, 12 часот по Гринич или 11 часот по средноевропско време, започнува претпредавањето. Главниот настан започнува во 8 часот по источно време, што е 1 часот по Гринич и 12 часот.

2 април е втората вечер на WrestleMania. Околу 7 часот по источно време, 12 часот по Гринич и 11 часот по средноевропско време, започнува претпретставата. Главниот настан започнува во 8 часот по источно време, што е 1 часот по Гринич и 12 часот. На втората вечер на WrestleMania ќе се одржи главниот настан меѓу Коди Роудс и Роман Реинс.

Како да се гледа WWE WrestleMania 2023?

Настанот ќе се емитува во живо на Peacock, WWE Network и Pay Per View. Шоуто ќе се емитува на WWE Network за обожавателите надвор од САД. Австралијците можат да го гледаат двоноќниот спектакл на Foxtel, Kayo или Binge.

Цена на билетите за WWE WrestleMania 39

Цените на билетите ќе бидат врз основа на седиштата и ноќевањата. Цените на билетите за првата вечер на WrestleMania 39 започнуваат од 67 долари. Ценовниот опсег тогаш ќе биде од 70 до 16,000 долари. Влезницата за втората вечер од настанот започнува од 84 долари, а цените се движат од 90 до 14,000 долари. Можно е да се купи дводневна пропусница за дури 227 долари за оние кои планираат да присуствуваат на двете ноќи, со цени кои се движат од 300 до 14,000 долари.

Можеби ќе ве интересира да проверите Распоред IPL 2023 година

Заклучок

Ги обезбедивме сите детали и информации што треба да ги знаете за WWE WrestleMania 39, мега годишното шоу на World Wrestling Entertainment. Секогаш има некои непријатни судири што треба да се следат за да се следат обожавателите и приказните.  

Оставете коментар