Што е xVideoServiceThief 2019? Преземете видеа од YouTube и повеќе

Здраво луѓе, денес сме тука да споделиме со вас прекрасна апликација што можете да ја користите за вашиот Windows, Mac OS, како и за персоналните компјутери и лаптопи Linux. Ставката за која зборуваме е xVideoServiceThief 2019 година.

Онлајн светот е ризница за се што сакате да имате. Можеме да посетиме која било локација и да гледаме филм, да се забавуваме гледајќи смешна слика и да поминуваме часови на YouTube гледајќи ги нашите омилени Јутјубери или посетувајќи други сајтови.

Но, понекогаш, поривот да ги споделиме овие клипови и филмови со нашите пријатели или семејството е навистина огромен. Сакаме заслуги за споделување на овие ставки и не би сакале да објавуваме врска во групата WhatsApp, наместо тоа, сакаме да ја испратиме целата датотека. Што треба да направите во таква ситуација?

Што е xVideoServiceThief 2019?

Значи, кога сте соочени со дилема каде и како да ја добиете датотеката во меморијата на вашиот уред, постојат многу опции што ви дозволуваат да ги преземете датотеките и да ги споделите или да ги чувате, како што сакате.

xVideoServiceThief YouTube Video е апликација за преземање. Едноставно ви овозможува да преземате која било датотека од која било локација што обезбедува музика, филмови, видеа и други такви клипови. Ова значи дека можете да го користите за да земете која било датотека што моментално е онлајн и да ја имате на вашиот дигитален уред.

Најдоброто нешто за оваа апликација е што работи на широк опсег на оперативни системи. Како што можете да го имате на вашиот оперативен систем Microsoft Windows, Linux или Mac со само неколку кликања и да ги искористите огромните карактеристики што оваа алатка ги има за вас.

Слика на xVideoServiceThief 2019 Linux DDoS напад бесплатно преземање за Windows 7 видео на YouTube

Што тоа носи за вас?

Има многу симнувачи кои тврдат дека се најдобри, најсигурни и оптоварени со функции, но кога станува збор за вистинска работа, тие не успеваат да го следат разговорот. Но, тоа не е случај со xVideoServiceThief 2019.

Некои од вистинските и работните карактеристики на оваа алатка се сумирани овде за вас.

 • Компатибилност меѓу платформи - Можете да ја користите не само на уредите со Windows, туку може да биде подеднакво корисен и за вашиот Linux или Mac компјутерот или лаптопот на Apple.
 • Добивајте податоци од повеќе веб-локации од кој било од неговите конкуренти - Отворено поддржува повеќе од 100 веб-локации кога станува збор за преземање. Списокот има некои мора да вклучува имиња како што се YouTube, Metacafe, Viemo, LiveLeak како и жанрот на веб-страници на кои личи името на оваа алатка.
 • Апликацијата доаѓа со опција за инстант конверзија - тоа значи дека можете да конвертирате дадена видео датотека во други формати што ги сакате на вашиот уред. Како што можете да добиете MPEG1, MPEG2, AVI, MP4, MP3 или 3GP.
 • Поставете ја вашата датотека во редица – можете да преземете сè што има компатибилност со веб-протоколите HTTP или RTMP со неколку датотеки во редот одеднаш за ваша погодност и поддршка што се протега на многу приклучоци и екстензии.
 • Закажете преземања – тоа значи дека можете да го закажете процесот на преземање во секое време од денот. Со xVideoServiceThief видеото на YouTube или било кој друг клип на платформата, за момент ќе ви биде достапен.
 • Вграден пребарувач – Ова значи дека можете да отворите таб и да го започнете процесот на преземање или гледање на клипот со помош на оваа програма.
 • Повлечете и пуштете датотека - Оваа функција е целосно поддржана на датотеката, тоа значи дека треба само да ја повлечете врската и да ја пуштите на интерфејсот на апликацијата и да и дозволите да се грижи за останатото.
 • Опција за пауза и продолжување - Овде не само што можете да ги редите клиповите во редица, туку ако се чувствувате дека ви треба пропусниот опсег на интернет за друга цел, можете да го направите тоа со вградена опција за пауза и продолжување на интерфејсот.
 • Повеќе – другите главни карактеристики на оваа апликација вклучуваат историја на преземања, автоматски ажурирања, приспособливи за различни можности, заштита на деца и поддршка за поврзување преку прокси-сервери.

Значи, ако во вашиот ум се прашувавте што е оваа алатка, мислам дека овие карактеристики сеопфатно одговорија на тоа прашање за вас. Ова значи дека можете веднаш да го добиете бесплатно симнување на нападот xVideoServiceThief 2019 Linux DDoS за Windows 7 видео на YouTube.

Слика на Што е xVideoServiceThief 2019 година

Како функционира xVideoServiceThief 2019?

Ако веќе сте го инсталирале на вашиот компјутер или лаптоп, работната механика на оваа алатка е премногу едноставна за следење. Така, дури и ако не сте упатени во технологијата, не треба да се грижите, бидејќи тоа ќе се грижи за сите технички работи. Само следете ги чекорите дадени овде

 • Чекор 1

  Откако ќе го инсталирате и стартувате за прв пат, таму ќе видите кутија на главниот интерфејс, тука можете да ја конфигурирате папката каде што ќе се складираат вашите преземања.

 • Чекор 2

  Најдете ја опцијата „Додај видео“ на десната страна од интерфејсот на апликацијата. Откако ќе кликнете на него, ќе видите нов прозорец отворен на екранот каде што можете да го залепите URL-то или едноставно да го повлечете и пуштите.

 • Чекор 3

  Допрете или кликнете на копчето „Прифати“ и почекајте оваа апликација да ја преземе датотеката за вас. Откако ќе заврши процесот, во зависност од вашата интернет конекција и брзина, можете да пристапите до датотеката од папката. Освен тоа, во делот „Повеќе опции“, можете да правите многу работи како распоред, квалитет на аудио, формат на излез, јазик, резолуција и многу повеќе.

Прочитајте за Genyoutube Преземи фотографија

Заклучок

Сето ова е за алатката xVideoServiceThief 2019. Овој симнувач може да се користи за веднаш да се добие секое видео или видеа на YouTube од која било друга веб-локација. Одличниот интерфејс, широкиот опсег на опции за компатибилност и функцијата за користење на повеќе платформи ја прават атрактивна апликација за сите.

Оставете коментар