Произход, прозрения и предистория на мема Camavinga

Ако сте футболен фен, който го следва редовно, тогава ще разберете контекста по-бързо и може да сте попаднали на мема Camavinga. Този мем получава много внимание заедно с харесвания в различни платформи за социални мрежи, особено в Twitter.

Едуардо Камавинга е играч на Реал Мадрид, който трябваше да бъде изгонен, след като извърши необмислено предизвикателство срещу Антъни Марсиал от Севиля, който беше отстранен поради контузия. Феновете на опозицията изобщо не останаха доволни от решението, тъй като той беше на едно жълто.

Това беше голям мач в контекста на спечелването на лигата за Мадрид, тъй като сега те са по-близо до спечелването на титлата в Ла Лига, седнали на 15 точки напред. Отново шоуто на Карим Бензема отбеляза победния гол за Реал в последните минути на мача.

Камавинга мем

През целия сезон сме виждали как хората наричат ​​съдиите на лигата Реал предубедени, тъй като са вземали решения в полза на Мадрид в решаващи моменти, които биха могли да променят тена на лигата. Ето защо социалните медии са наводнени с мемове на Camavinga и обаждания на Vardrid.

Мачът между Севиля и Реал Мадрид беше друг мач, в който видяхме епично завръщане от Реал Мадрид. Те загубиха с 2-0 и успяха да се върнат с блясъка на Бензема и Винисиус Жуниор, но решението на реферите остави лош вкус.

Всички фенове на клубовете, различни от Мадрид, се комбинираха, за да тролят съдиите и служителите на видео асистент съдията (VAR) като промадрид, наричайки лигата нагласена. Повечето от мемовете показват президента на Реал Флорентино Перес като контролер на служителите на VAR.

Какво е Camavinga Meme

Инцидентът се случи в деня на мача 32, когато два от най-големите отбори в лигата се изправиха един срещу друг и това беше игра с високи залози, тъй като Реал се нуждаеше от победа, за да си осигури титлата в лигата и да увеличи разликата до 15 точки.

На полувремето Реал отбеляза 2 гола, като Севиля отбеляза чрез Иван Ракитич и Ерик Ламела. Севиля доминираше през първото полувреме и реалът изглеждаше неорганизиран. Халфът Камавинга получи жълт картон при нарушение на играч на Севилия.

Второто полувреме започва с гол на Реал, отбелязан от бразилеца Родриго, последван от още два гола, едно в 82-ата минута от Начо и 3-то от класния Бензема в 90-ата минута. Междувременно Камавинга избегна втори жълт и потенциален червен картон, който можеше да промени играта в полза на Севиля.

Екранна снимка на Camavinga Meme

Реферите решиха да не му дават жълт или червен, а VAR също не се намеси, след като визуализацията показа ясен фаул на Антъни Марсиал, който бягаше с топката в контраатака. Фаулът спря контраатаката и контузи Антъни, който след това беше заменен от Рафа Мир.

История на Camavinga Meme

Произходът на мема беше потребител на Twitter, който за първи път публикува клип на фаула с надпис „Вардрид в най-добрия му вид. Спасен от падането от 12 на 11 мъже”. Изявлението от 12 до 11 саркастично обвинява съдиите, че са 12-ият играч във всеки мач.

След това последваха огромен брой туитове с уникални редакции и пародии. Друг потребител на Twitter публикува снимка на президента на Мадрид, Перес, в стаята на VAR, като надписа „Вардрид отново поднови абонамента си“.