Camavinga Meme Origin, Insights & Background

Ako ste ljubitelj fudbala koji ga redovno prati onda ćete brže razumjeti kontekst i možda ste naišli na Camavinga Meme. Ovaj mem privlači veliku pažnju zajedno sa lajkovima na raznim platformama društvenih mreža, posebno na Twitteru.

Eduardo Camavinga je igrač Real Madrida koji je trebao biti isključen nakon što je napravio ishitreni izazov protiv Anthonyja Martiala iz Sevilje koji je isključen zbog povrede. Navijači opozicije nisu bili nimalo zadovoljni odlukom jer je bio na jednom žutom.

Bila je to velika utakmica u kontekstu osvajanja lige za Madrid jer su sada bliži osvajanju titule La Lige sa 15 bodova prednosti na vrhu. Ponovo je šou Karima Benzeme postigao pobjednički gol za Real u posljednjih nekoliko minuta utakmice.

Camavinga Meme

Tokom cijele sezone vidjeli smo ljude koji su sudije lige nazivali Realom pristrasnim jer su donosili odluke u korist Madrida u ključnim trenucima koji su mogli promijeniti izgled lige. Stoga su društvene mreže preplavljene Camavinga memovima i Vardrid pozivima.

Utakmica između Sevilje i Real Madrida bila je još jedna utakmica u kojoj smo vidjeli epski povratak Real Madrida. Gubili su rezultatom 2-0 i uspjeli su da se vrate sjajnom Benzemom i Viniciusom Juniorom, ali je odluka sudija ostavila loš ukus.

Svi navijači drugih klubova osim Madrida udružili su se da troluju sudije i službenike video pomoćnog sudije (VAR) kao promadridski nastrojeni koji nazivaju ligu namještenom. Većina memova prikazivala je predsjednika Reala Florentina Pereza kao kontrolora zvaničnika VAR-a.

Šta je Camavinga Meme

Incident se dogodio 32. dana utakmice kada su se dva najveća tima u ligi izjednačila i bila je to utakmica visokih uloga jer je Realu bila potrebna pobjeda da osigura titulu u ligi i poveća zaostatak na 15 bodova.

Na poluvremenu, Real je postigao 2 gola, a Sevilla je postigla preko Ivana Rakitića i Erika Lamele. Sevilla je dominirala u prvom poluvremenu i Real je izgledao neorganizovano. Vezista Camavinga je dobio žuti karton i napravio faul nad igračem Sevilje.

Drugo poluvrijeme počinje golom Reala koji je postigao Brazilac Rodrygo, pa su uslijedila još dva gola, jedan u 82. minuti Nachoa i treći pogotka otmjenog Benzeme u 3. minuti. U međuvremenu je Camavinga izbjegao drugi žuti i potencijalni crveni karton koji je mogao promijeniti utakmicu u korist Sevilje.

Snimak ekrana Camavinga Memea

Sudije su odlučile da mu ne daju žutu ili crvenu, a ni VAR nije intervenisao nakon što su vizuelni prikazi pokazali da je bio čist faul nad Anthonyjem Martialom koji je trčao s loptom u kontranapadu. Faul je zaustavio kontranapad i povrijedio Anthonyja kojeg je potom zamijenio Rafa Mir.

Istorija Camavinga Meme

Porijeklo mema je korisnik Twittera koji je prvi objavio snimak faula s natpisom „Vardrid u svom najboljem izdanju. Spašen od pada sa 12 na 11 muškaraca”. Izjava od 12 do 11 sarkastično okrivljuje sudije da budu 12. igrač u svakoj utakmici.

Zatim je uslijedio ogroman broj tvitova s ​​jedinstvenim izmjenama i parodijama. Još jedan korisnik Twittera objavio je fotografiju predsjednika Madrida, Pereza, u VAR sobi uz natpis "Vardrid je ponovo obnovio pretplatu".