Camavinga Meme Původ, postřehy a pozadí

Pokud jste fotbalový fanoušek, který jej pravidelně sleduje, pochopíte kontext rychleji a možná jste narazili na Camavinga Meme. Tento meme získává velkou pozornost spolu s lajky na různých platformách sociálních sítí, zejména na Twitteru.

Eduardo Camavinga je hráč Realu Madrid, který měl být vyloučen poté, co se dopustil unáhlené výzvy proti Anthonymu Martialovi ze Sevilly, který byl vyřazen kvůli zranění. Opoziční fanoušci nebyli s rozhodnutím vůbec spokojeni, protože byl na jedné žluté.

Byl to velký zápas v kontextu vítězství v lize pro Madrid, protože jsou nyní blíže k zisku titulu v La Lize s náskokem 15 bodů na čele. Byl to opět pořad Karima Benzemy, kdo vstřelil vítězný gól Realu v posledních minutách zápasu.

Camavinga Meme

V průběhu sezóny jsme byli svědky toho, jak lidé volali ligovým rozhodčím Real zaujatým, protože v rozhodujících časech činili rozhodnutí ve prospěch Madridu, která mohla změnit vzhled ligy. Sociální sítě jsou proto zaplaveny memy Camavinga a hovory Vardrid.

Zápas mezi Sevillou a Realem Madrid byl další hrou, kde jsme viděli epický návrat Realu Madrid. Prohrávali 2:0 a dokázali se vrátit s brilantností Benzemy a Viniciuse Juniora, ale rozhodnutí rozhodčích zanechalo pachuť.

Všichni fanoušci jiných klubů než Madrid se spojili, aby trollovali rozhodčí a úředníky video asistenta rozhodčího (VAR) jako pro-Madrid, který označil ligu za zmanipulovanou. Většina memů ukazovala prezidenta Realu Florentina Pereze jako kontrolora úředníků VAR.

Co je Camavinga Meme

K incidentu došlo v den zápasu 32, kdy se dva z největších týmů v lize utkaly přímočaře a byla to hra o vysoké sázky, protože Real potřeboval vyhrát, aby si zajistil ligový titul a zvýšil náskok na 15 bodů.

V poločase měl Real 2 góly, když Sevilla skórovala přes Ivana Rakitiče a Erica Lamelu. Sevilla dominovala prvnímu poločasu a real vypadal neuspořádaně. Záložník Camavinga dostal žlutou kartu za faul na sevillského hráče.

Druhý poločas začíná gólem Realu vstřeleným Brazilcem Rodrygem, po kterém následují další dva góly, jeden v 82. minutě od Nacha a třetí od nóbl Benzemy v 3. minutě. Mezitím se Camavinga vyhnul druhé žluté a potenciální červené kartě, které mohly změnit zápas ve prospěch Sevilly.

Snímek obrazovky k Camavinga Meme

Rozhodčí se rozhodli, že mu neudělí žlutou ani červenou a nezasáhl ani VAR poté, co vizuálně ukázal jasný faul na Anthonyho Martiala, který běžel s míčem do protiútoku. Faul zastavil protiútok a zranil Anthonyho, kterého poté nahradil Rafa Mir.

Historie Camavinga Meme

Původcem memu byl uživatel Twitteru, který jako první zveřejnil klip faulu s titulkem „Vardrid v nejlepším stavu. Zachráněni před pádem z 12 na 11 mužů“. Prohlášení 12 to 11 sarkasticky obviňuje rozhodčí, že jsou 12. hráčem v každém zápase.

Poté následovalo obrovské množství tweetů s jedinečnými úpravami a parodiemi. Jiný uživatel Twitteru zveřejnil fotografii madridského prezidenta Pereze v místnosti VAR s popiskem „Vardrid znovu obnovil své předplatné“.