Porijeklo, uvidi i pozadina Camavinga mema

Ako ste ljubitelj nogometa koji ga redovito prati onda ćete brže razumjeti kontekst i možda ste naišli na Camavinga Meme. Ovaj meme dobiva veliku pozornost zajedno s lajkovima na raznim platformama društvenih mreža, posebno na Twitteru.

Eduardo Camavinga je igrač Real Madrida koji je trebao biti isključen nakon što je počinio ishitreni izazov protiv Sevillinog Anthonyja Martiala koji je smijenjen zbog ozljede. Oporbeni navijači nisu bili nimalo zadovoljni odlukom jer je bio na jednom žutom.

Bila je to velika utakmica u kontekstu osvajanja lige za Madrid jer su sada bliži osvajanju naslova La Lige s 15 bodova prednosti na vrhu. Pobjedonosni pogodak Reala zabio je opet show Karim Benzema u posljednjih nekoliko minuta susreta.

Camavinga meme

Tijekom cijele sezone vidjeli smo ljude koji suce lige nazivali Realom pristranima jer su donosili odluke u korist Madrida u ključnim trenucima koji su mogli promijeniti izgled lige. Stoga su društvene mreže preplavljene Camavinginim memovima i Vardrid pozivima.

Utakmica između Seville i Real Madrida bila je još jedna utakmica u kojoj smo vidjeli epski povratak Real Madrida. Gubili su rezultatom 2-0 i uspjeli se vratiti sjajnom Benzemom i Viniciusom Juniorom, ali odluka sudaca ostavila je loš okus.

Svi navijači klubova osim Madrida udružili su se kako bi trolali suce i službenike video pomoćnog suca (VAR) kao promadridski nastrojeni koji su ligu nazivali namještenom. Većina memova prikazivala je predsjednika Reala Florentina Pereza kao kontrolora službenika VAR-a.

Što je Camavinga Meme

Incident se dogodio 32. dana utakmice kada su se dvije najveće momčadi u ligi sukobile i bila je to utakmica visokih uloga jer je Realu trebala pobjeda kako bi osigurao naslov prvaka lige i povećao zaostatak na 15 bodova.

Na poluvremenu je Real postigao 2 gola, a Sevilla je zabila preko Ivana Rakitića i Erica Lamele. Sevilla je dominirala u prvom poluvremenu i Real je izgledao neorganizirano. Veznjak Camavinga dobio je žuti karton napravivši prekršaj nad igračem Sevilje.

Drugo poluvrijeme počinje golom Reala koji je postigao Brazilac Rodrygo, nakon čega slijede još dva pogotka, jedan u 82. minuti Nachoa i treći pogotka otmjenog Benzeme u 3. minuti. U međuvremenu je Camavinga izbjegao drugi žuti i potencijalni crveni karton koji je mogao promijeniti utakmicu u korist Seville.

Snimka zaslona Camavinga Memea

Suci su mu odlučili ne dati žutu ili crvenu, a ni VAR nije intervenirao nakon što su vizualni prikazi jasno pokazali prekršaj nad Anthonyjem Martialom koji je trčao s loptom u protunapadu. Prekršaj je zaustavio protunapad i ozlijedio Anthonyja kojeg je potom zamijenio Rafa Mir.

Povijest Camavinga Memea

Podrijetlo mema bio je korisnik Twittera koji je prvi objavio isječak prekršaja s natpisom “Vardrid u svom najboljem izdanju. Spašen od pada s 12 na 11 muškaraca”. Izjava od 12 do 11 sarkastično okrivljuje suce da su 12. igrač u svakoj utakmici.

Zatim je uslijedio ogroman broj tweetova s ​​jedinstvenim izmjenama i parodijama. Drugi korisnik Twittera objavio je fotografiju madridskog predsjednika Pereza u VAR sobi s natpisom “Vardrid je ponovno obnovio pretplatu”.