Camavinga Meme Pochodzenie, spostrzeżenia i tło

Jeśli jesteś fanem piłki nożnej, który regularnie go śledzi, szybciej zrozumiesz kontekst i być może natknąłeś się na mema Camavinga. Ten mem cieszy się dużym zainteresowaniem wraz z polubieniami na różnych platformach społecznościowych, zwłaszcza na Twitterze.

Eduardo Camavinga jest zawodnikiem Realu Madryt, który powinien zostać usunięty z boiska po pochopnym rzuceniu wyzwania przeciwko Anthony'emu Martialowi z Sevilli, który został usunięty z boiska z powodu kontuzji. Kibice opozycji w ogóle nie byli zadowoleni z decyzji, bo był na jednym żółtym.

To był wielki mecz w kontekście wygrania ligi dla Madrytu, ponieważ są teraz bliżej zdobycia tytułu La Liga z 15 punktami przewagi na szczycie. Po raz kolejny wystąpił Karim Benzema, który w ostatnich minutach meczu strzelił zwycięskiego gola dla Realu.

Meme

Przez cały sezon widzieliśmy, jak ludzie dzwonili do sędziów ligi, którzy byli stronniczy, ponieważ podejmowali decyzje na korzyść Madrytu w kluczowych momentach, które mogły zmienić karnację ligi. Dlatego media społecznościowe są zalewane memami Camavinga i połączeniami Vardrid.

Mecz Sewilli i Realu Madryt był kolejnym meczem, w którym widzieliśmy epicki powrót Realu Madryt. Przegrywali 2:0 i zdołali wrócić z błyskotliwością Benzemy i Vinicius Junior, ale decyzja sędziów pozostawiła zły gust.

Wszyscy fani klubów innych niż Madryt połączyli się, by trollować sędziów i sędziów asystenta wideo (VAR) jako pro-Madryt, który nazywa ligę sfałszowaną. Większość memów przedstawiała prezesa Realu Florentino Pereza jako kontrolera urzędników VAR.

Co to jest Camavinga Meme

Incydent miał miejsce w 32. dniu meczu, kiedy dwie największe drużyny w lidze poszły łeb w łeb i był to mecz o wysoką stawkę, ponieważ Real potrzebował zwycięstwa, aby zapewnić sobie tytuł ligowy i zwiększyć różnicę do 15 punktów.

W przerwie Real strzelił 2 gole, gdy Sevilla strzeliła gola przez Ivana Rakitica i Erica Lameli. Sevilla zdominowała pierwszą połowę i wyglądała na niezorganizowaną. Pomocnik Camavinga otrzymał żółtą kartkę, faulując zawodnika z Sewilli.

Druga połowa zaczyna się od gola Realu strzelonego przez Brazylijczyka Rodrygo, a następnie dwa kolejne gole: jeden w 82. minucie od Nacho i trzeci od eleganckiego Benzemy w 3. minucie. W międzyczasie Camavinga uniknął drugiej żółtej i potencjalnej czerwonej kartki, która mogłaby zmienić grę na korzyść Sewilli.

Zrzut ekranu z Camavinga Meme

Sędziowie postanowili nie dać mu żółtego ani czerwonego, a VAR również nie interweniował po tym, jak wizualizacje pokazały wyraźny faul na Anthonym Martialu, który biegł z piłką w kontrataku. Faul przerwał kontratak i kontuzjował Anthony'ego, którego zastąpił Rafa Mir.

Historia Camavinga Meme

Pochodzeniem memu był użytkownik Twittera, który jako pierwszy opublikował klip z faulem z podpisem „Vardrid w najlepszym wydaniu. Uratowany przed spadkiem z 12 do 11 mężczyzn”. Stwierdzenie 12 do 11 sarkastycznie obwinia sędziów za dwunastego gracza w każdym meczu.

Potem pojawiła się ogromna liczba tweetów z unikalnymi edycjami i parodiami. Inny użytkownik Twittera zamieścił zdjęcie prezydenta Madrytu, Pereza, w pokoju VAR z podpisem „Vardrid ponownie odnowił swoją subskrypcję”.

vardrid meme

Memy krążyły po wielu platformach społecznościowych przez wiele dni, a ludzie rzucali swoje komentarze, aby stały się bardziej popularne. Piłka nożna jest najchętniej oglądanym sportem na świecie, a każdy klub ma swoich fanów, którzy są gotowi zaatakować każdą taką sytuację, jeśli zaszkodzi ona ich drużynom.