Camavinga Meme Pôvod, postrehy a pozadie

Ak ste fanúšikom futbalu, ktorý ho pravidelne sleduje, rýchlejšie pochopíte kontext a možno ste narazili na Camavinga Meme. Tento meme si získava veľkú pozornosť spolu s lajkami na rôznych platformách sociálnych sietí, najmä na Twitteri.

Eduardo Camavinga je hráč Realu Madrid, ktorý mal byť vylúčený po tom, čo sa dopustil unáhlenej výzvy proti Anthonymu Martialovi zo Sevilly, ktorý bol vyradený pre zranenie. Opozičných fanúšikov toto rozhodnutie vôbec nepotešilo, keďže bol na jednej žltej.

Bol to veľký zápas v kontexte víťazstva v lige pre Madrid, pretože teraz je bližšie k získaniu titulu v La Lige s náskokom 15 bodov na čele. Bola to opäť šou Karima Benzemu, kto strelil víťazný gól Realu v posledných minútach zápasu.

Camavinga Meme

Počas sezóny sme boli svedkami toho, ako ľudia volali ligových rozhodcov Realu zaujatými, keďže v kľúčových časoch robili rozhodnutia v prospech Madridu, ktoré mohli zmeniť vzhľad ligy. Sociálne siete sú preto zaplavené memami Camavinga a hovormi z Vardridu.

Zápas medzi Sevillou a Realom Madrid bol ďalším zápasom, v ktorom sme videli epický návrat od Realu Madrid. Prehrávali 2:0 a dokázali sa vrátiť s brilantnosťou Benzemu a Viniciusa Juniora, ale rozhodnutie rozhodcov zanechalo pachuť.

Všetci fanúšikovia iných klubov ako Madrid sa spojili, aby trollovali rozhodcov a funkcionárov video asistentov rozhodcu (VAR), ako pro-Madrid označili ligu za zmanipulovanú. Väčšina mémov zobrazovala prezidenta Realu Florentina Pereza ako kontrolóra funkcionárov VAR.

Čo je Camavinga Meme

K incidentu došlo v deň zápasu 32, keď sa dva z najväčších tímov v lige postavili proti sebe a bola to hra o vysoké stávky, pretože Real potreboval vyhrať, aby si zabezpečil titul v lige a zvýšil rozdiel na 15 bodov.

V polčase mal Real 2 góly, keďže Sevilla skórovala cez Ivana Rakitiča a Erica Lamelu. Sevilla dominovala v prvom polčase a real vyzerala neorganizovane. Stredopoliar Camavinga dostal žltú kartu za faul na hráča Sevilly.

Druhý polčas sa začína gólom Realu v podaní Brazílčana Rodryga, po ktorom nasledujú ďalšie dva góly, jeden v 82. minúte od Nacha a tretí v 3. minúte elegantného Benzemu. Medzitým sa Camavinga vyhol druhej žltej a potenciálnej červenej karte, ktorá mohla zmeniť zápas v prospech Sevilly.

Snímka obrazovky Camavinga Meme

Rozhodcovia sa rozhodli neudeliť mu žltú ani červenú a nezasiahol ani VAR po tom, čo vizuálne ukázal jasný faul na Anthonyho Martiala, ktorý bežal s loptou v protiútoku. Faul zastavil protiútok a zranil Anthonyho, ktorého následne nahradil Rafa Mir.

História Camavinga Meme

Pôvodom meme bol používateľ Twitteru, ktorý ako prvý zverejnil klip faulu s titulkom „Vardrid v celej svojej kráse. Zachránený pred pádom z 12 na 11 mužov“. Vyhlásenie 12 to 11 sarkasticky obviňuje rozhodcov, že sú 12. hráčom v každom zápase.

Potom nasledovalo obrovské množstvo tweetov s jedinečnými úpravami a paródiami. Iný používateľ Twitteru zverejnil fotografiu madridského prezidenta Pereza v miestnosti VAR s nápisom „Vardrid opäť obnovil svoje predplatné“.