Izvor, vpogled in ozadje mema Camavinga

Če ste ljubitelj nogometa, ki ga redno spremljate, boste hitreje razumeli kontekst in morda ste naleteli na meme Camavinga. Ta meme dobiva veliko pozornosti skupaj z všečki na različnih platformah družbenih omrežij, zlasti na Twitterju.

Eduardo Camavinga je igralec madridskega Reala, ki bi ga morali izključiti, ker je zagrešil prenagljeni izziv na Anthonyja Martiala iz Seville, ki je bil odstranjen zaradi poškodbe. Navijači nasprotnika z odločitvijo sploh niso bili zadovoljni, saj je bil na enem rumenem.

To je bila velika tekma v kontekstu zmage v ligi za Madrid, saj so zdaj bližje naslovu La Lige s 15 točkami prednosti. Zmagoviti gol za Real je v zadnjih minutah tekme znova dosegel šov Karim Benzema.

Camavinga Meme

Skozi sezono smo videli ljudi, ki so sodnike lige imenovali Real za pristranske, saj so sprejemali odločitve v korist Madrida v ključnih trenutkih, ki bi lahko spremenili videz lige. Zato so družbena omrežja preplavljena z memi Camavinga in klici Vardrida.

Tekma med Sevillo in Real Madridom je bila še ena tekma, kjer smo videli epski povratek Real Madrida. Imeli so 2:0 in se uspeli vrniti z briljantnostjo Benzeme in Viniciusa Juniorja, vendar je odločitev sodnikov pustila slab okus.

Vsi navijači drugih klubov, razen Madrida, so skupaj združili sodnike in uradnike video pomočnikov sodnikov (VAR) kot promadridske, ki so ligo označili za ponarejeno. Večina memov je prikazala predsednika Reala Florentina Pereza kot kontrolorja uradnikov VAR.

Kaj je Camavinga Meme

Incident se je zgodil na dan 32. tekme, ko sta se dve največji ekipi v ligi pomerili in šlo je za igro visokih vložkov, saj je Real potreboval zmago, da si je zagotovil naslov lige in povečal zaostanek na 15 točk.

Ob polčasu je Real dosegel 2 gola, saj je Sevilla zadela preko Ivana Rakitiča in Erica Lamele. Sevilla je prevladovala v prvem polčasu in Real je bil videti neorganiziran. Vezist Camavinga je prejel rumeni karton, ko je storil prekršek nad igralcem Sevilije.

Drugi polčas se začne z golom Reala, ki ga je dosegel Brazilec Rodrygo, sledita pa še dva zadetka, enega v 82. minuti Nacho in tretji gol izvrstnega Benzeme v 3. minuti. Vmes se je Camavinga izognil drugemu rumenemu in morebitnemu rdečemu kartonu, ki bi lahko spremenil tekmo v korist Seville.

Posnetek zaslona Camavinga Meme

Sodniki so se odločili, da mu ne bodo dali rumene ali rdeče in tudi VAR ni posredoval, potem ko so vizualne slike pokazale očiten prekršek nad Anthonyjem Martialom, ki je tekel z žogo v protinapadu. Prekršek je ustavil protinapad in poškodoval Anthonyja, ki ga je nato zamenjal Rafa Mir.

Zgodovina Camavinga Meme

Izvor mema je bil uporabnik Twitterja, ki je prvi objavil posnetek prekrška z napisom »Vardrid v najboljšem primeru. Rešen pred padcem z 12 na 11 moških«. Izjava 12 do 11 sarkastično obtožuje sodnike, da so 12. igralec na vsaki tekmi.

Nato je sledilo ogromno število tvitov z edinstvenimi popravki in parodijami. Drug uporabnik Twitterja je v sobi VAR objavil fotografijo madridskega predsednika Pereza s pripisom "Vardrid je znova obnovil naročnino".